SON DAKİKAHaber > Siyaset > Özgür Özel: Gebze'de Erkan Baş'ı destekleyeceğiz

Özgür Özel: Gebze'de Erkan Baş'ı destekleyeceğiz

22 Şubat 2024 Perşembe - 11:08
CHP lideri Özel, Türkiye İşçi Partisi ile seçime yönelik yaptıkları çalışmayı anlattı. Gebze'den aday olan TİP Genel Başkanı Erkan Baş'ı destekleyeceklerini söyledi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Kocaeli'deGebze İlçe Belediye Başkan adayı olan Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş'ı destekleyeceklerini açıkladı. TİP ile yapılan anlaşmada Kocaeli Büyükşehir ve diğer ilçelerde de TİP seçmeninin CHP’yi desteklemesi kararı alındığını belirtti. 

"GEBZE JESTİNE KARŞILIK..."

Halk TV'ye konuşan Özel, şunları söyledi:

- TİP’le şöyle bir çalışma yaptık. CHP ile kafa kafaya gittiği ve kaybettirme riski olan yerlerde aday göstermediler. Biz de bir işçi kenti olan Gebze’de ilçe belediyesinde Erkan Baş bir iddia koydu orada. Kendisini biz destekliyoruz orada ama Kocaeli Büyükşehir’de, ilçelerde ve TİP’in aday göstermediği, bizim için yarışmalı olan yerlerde TİP seçmeni bu Gebze jestine karşılık Cumhuriyet Halk Partisi’ne destek verecek.

LÜTFÜ SAVAŞ VE ÇANKAYA AÇIKLAMASI 


"Lütfü Savaş’ı aday yapmayayım da Hatay’ı AKP mi alsın? Lütfü Savaş kazanıyor seçimi. Hatay’da kazanmak ve Hatay’ı AKP’ye teslim etmemek için yaptım" diyen Özel ayrıca Çankaya'da aday gösterilen, avukatı Hüseyin Can Güner ile ilgili "Ben çok güvendiğim, inandığım birisini hem MYK’nın hem Parti Meclisi’nin onayına sundum. MYK ve Parti Meclisi’nde oy birliğiyle geçti" ifadelerini kullandı. 

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap