SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Olay olacak anket: Mansur Yavaş, Erdoğan'a fark attı

Olay olacak anket: Mansur Yavaş, Erdoğan'a fark attı

09 Nisan 2021 Cuma - 16:13

Avrasya Araştırma son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı. Ankete göre Mansur Yavaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a büyük fark attı.

Avrasya Araştırma’nın yaptığı son ankete göre, Millet İttifakı’nın iki ayağını oluşturan CHP ve İYİ Parti’nin oyları, Cumhur İttifakı’nı oluşturan AK Parti ve MHP’nin oylarını geride bıraktı. Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz’ın paylaştığı araştırmaya göre, kararsızlar dağıtıldığında AK Parti’nin oyları yüzde 33.2, MHP’nin oyları yüzde 6.9; CHP yüzde 26.8, İYİ Parti ise yüzde 13.8 bandında yer aldı. Bu sonuçların ardından Cumhur İttifakı’nın toplam oy oranı 40.1, Millet İttifakı’nın oy oranı 40.6 oldu. Ankette, “Recep Tayyip Erdoğan tekrar cumhurbaşkanı adayı olursa oy verir misiniz?” sorusuna katılımcıların, yüzde 48,2’si “kesinlikle oy vermeyeceğim” yanıtı verdi. Katılımcıların yüzde 83,2’i Türkiye’de ekonomik kriz yaşandığı yönünde görüş bildirdi.

YAVAŞ FARK ATTI

Öte yandan katılımcılara yöneltilen, “Cumhurbaşkanlığı seçimine sadece Mansur Yavaş ile Recep Tayyip Erdoğan katılırsa sizce hangisi kazanır?” sorusuna yüzde 41,1’i “Mansur Yavaş”,  yüzde 29’u ise  “Erdoğan” yanıtını verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile ilgili de “Kendinizi hangisine daha yakın hissediyorsunuz?” diye soruldu. Katılımcıların yüzde 44,1’i Akşener’i tercih ederken, yüzde 39,5’i Erdoğan’ı tercih etti.

Beğendim
8
Sevdim
6
Beğenmedim
3
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

ALİ
1 ay önce
atv den bahseden vatandaş sende halk yada fox tv izlemeyi bırak gözün açılsın
Doğru söz
1 ay önce
Merak ediyorum bir insan bir parti ülkeyi daha ne kadar kötü yönetebilir? Allah Reyis ve oyuncağı AKP den kurtarsın. Bu kurtarma geciktikce zırcahiller iyice mongollaşacak.
Angaralı
1 ay önce
Dahada fark atacak çünkü bazıları hizmetlerini engellemeye çalıştıkca prim yapıyor, herşeyi seçmen görüyor duyuyor artık.
camburnu
1 ay önce
guzel kardeslerim 24 aydir gorevde bir tane icraatini yazin bende 20.lik disimi kiriyim ne yaptida one cikariyorsunuz heykeller haric .
LAZ ALİ
1 ay önce
Gündemi atv yada a haberden takip edersen sadece dünya liderimizin(!) icraatlarını(!) görürsün. Troller mükemmel perdeleme yapar.
Kerim
1 ay önce
laz ali say iki tane.bırak tatavayı
ALİ
1 ay önce
seçime kadar anketçiler önde götürsünler önemli olan seçim sonucu avrasya ve karadeniz gazetesi avucunuzu yalarsınız bu adam geleli itibar gördü bük devlet oldu bu adamı kötüleyen ya hdp yada chp gerisi yalan
Mehmet
1 ay önce
Hayal işte.Fakirin ekmeği.En azından seçime kadar mutlu olursunuz.
Murat
1 ay önce
Sipariş haber. Tamamen asparagas. Kimileri bunlarla avunsun. Reis sadece Türkiye nin değil Dünyanın lideri. Mansur biraz Yavaş atsın.
Doğru söz
1 ay önce
Reyis Dünya lideri mi? Senin küçücük, mini minnacık beynin ettigin lâf kadardır. Acınacak haldesin.
Hasan
1 ay önce
Erdogan secimde isi getirir allah hangisi hayirli ise allah ona nasip etsin
ALİ
1 ay önce
çok gördük bunları sıka sıka kurşununuz kalmadı ya budam ne yaptıda erdoğana fark attı okadar işçinin işinden atılmasından dolayımı azıcık atında ölçülü olsun
LAZ ALİ
1 ay önce
işten işçi mi attı? Belki bizim vergilerimizle porsheye binip pudra şekeri çeken haramzadeleri atmıştır. Yoksa hiç kimsenin ekmeği ile oynamadığı gibi iktidarın bütün engelleme çalışmalarına rağmen yaptığı hizmetler ortada. Meclis toplantıları internetten yayınlanıyor bir seyrette bak neler yaptı.
HAMİ
1 ay önce
Sen kesinlikle akp tarafından beslenen, o sayede başkalarının hakkı yenerek işe girmiş olan, ihale almış olan yani milletin sırtından geçinen bir asalaksın. Bu canhıraş savunucuları en son milyon dolarlık arabada kokain çekerken, araba bagajlarında milyonlarca dolar döviz taşırken gördü bu millet.
Erkan
1 ay önce
laz ali hani milyonlar saçıp savruluyordu.hani o milyonlar nerede.hani türlü türlü hizmet.Nohut ekip dolmuşa plastik cam takmaktan başka ne yaptı .hami rumuzlu şahıs sen bu kadar zorlandığına göre asıl sen bir yerlerden besleniyorsun.yoksa anan değil baban değil mansur sana ne oluyor.
Kazım
1 ay önce
Yavaşda İmamoğlu da en az 15 ile 20 puan fark atarlar erdoğana
Atabek
1 ay önce
Atma kazım yavaş gel, bu yaşta bu zeka hayırdır looo
Doğru söz
1 ay önce
Sn Mansur Yavaş ideal bir siyasetçidir. Allah Türkiye ve insanlığa onu daha büyük görevlerle nasib etsin!
rıza
1 ay önce
Niye İmamoğlu ideal bir siyasetçi değil mi.Geçen imamoğlu diyordun şimdi mansur diyorsun.Sen sıkma canını ikisini de birlikte koyun Erdoğan yine alır.
ALİ
1 ay önce
yuh allah nasip etmesin chp ve chp zihniyetini hep darbe hep kuyruk unutmadık

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap