SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Numan Kurtulmuş: Anketlerde AK Parti açık ara birinci partidir

Numan Kurtulmuş: Anketlerde AK Parti açık ara birinci partidir

17 Ekim 2021 Pazar - 11:42

Ordu'da partililerle buluşan AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Bugün bütün kamuoyu anketlerinde AK Parti açık ara birinci partidir ve tüm yaş gruplarında birinci partidir." dedi.

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Ordu'da bir otelde düzenlenen AK Parti Yerel Yönetimler Bölge Toplantısı'nda partililerle bir araya geldi.

"ANKETLERDE, AK PARTİ AÇIK ARA BİRİNCİ"

Burada yaptığı konuşmasında kamuoyu anketlerine değinen Kurtulmuş, AK Parti'nin açık ara birinci parti olduğunu söyledi:

"Bugün bütün kamuoyu anketlerinde AK Parti açık ara birinci partidir ve bütün yaş gruplarında birinci partidir. Bu başarılarımızın arkasında siyasi tecrübelerimiz var. Bu başarının arkasında gerçekten fedakarca çalışmanın yeri var."

"İNŞALLAH YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ"

Şimdi önlerinde çok daha önemli bir sınav olduğuna değinen Kurtulmuş, "Gönle girmek zordur ama gönüllerden düşmemek çok çok daha zordur. Önümüzdeki 2023 ve 2024'ün bizim açımızdan siyasal ahlak bakımından belirleyici olan kısmı burasıdır. Gönüllerden düşmemektir. Bu fedakarlık ister, daha çok çalışmak ister, daha çok emek ister. İnşallah yolumuza devam edeceğiz. Allah'ın izniyle 2023'ü kazasız belasız atlatarak 2024'de aldığımız oyun daha fazlasını alarak yolumuza devam edeceğiz." değerlendirmesinde bulundu.

"TÜRKİYE, SURİYE'Yİ KENDİ GÜVENLİĞİNİN BİR PARÇASI OLARAK GÖRMEKTEDİR"

Öte yandan, "Bugünlerde yeniden Suriye'de Türkiye aleyhine faaliyetler fışkırtılıyor." diyen Kurtulmuş, sözlerine şöyle devam etti:

"Türkiye'nin Suriye denkleminin dışına atılarak Suriye'de görmüş olduğu, kendisine karşı eylem içerisinde olanları önleme ve Suriye'nin birlik, bütünlüğünü sağlama fonksiyonunu icra edemez hale gelmesini istiyorlar. Kim hangi taşeron örgütü kullanırsa kullansın Türkiye, Suriye'yi kendi güvenliğinin bir parçası olarak görmektedir. Bizim derdimiz Suriye'yi kimin yöneteceği değil, bizim derdimiz Suriye'nin petrollerine kimin konacağı da değildir. Bizim derdimiz kardeş Suriye halkının Türkü ile, Kürt'ü ile, Arap'ı ile, Müslüman'ı ile, Sünni'siyle bir arada bütün bir şekilde yaşamasıdır."

"KİMSE ŞU SORUYU SORMUYOR: AMERİKA'NIN AFGANİSTAN'DA NE İŞİ VARDI?"

Kurtulmuş, Afganistan'dan Amerika'nın çekildiğini anımsatarak "Kimse şu soruyu sormuyor, Amerika'nın Afganistan'da ne işi vardı? Şimdi ağlıyorlar. Afganistan'da 75 milyar dolarlık silah ve mühimmat Taliban'ın eline geçti. Şu soruyu niye sormuyorsunuz peki, bu 75 milyar doları Afganistan'ın sağlık hizmetleri ve eğitim hizmetleri için harcasaydınız bugün Afganistan'da eğitim ve sağlık meselesi çözülürdü. Onların Afgan halkının eğitimli olması, sağlıklı olması gibi bir derdi yoktur. Onların derdi Afganistan'ın imkanlarına, kaynaklarına nasıl çökecekleridir." ifadelerini kullandı.

"AFGAN HALKININ TAMAMI BİZİM KARDEŞİMİZDİR"

Orada oynanan oyunu bildikleri için dün Afganistan'dan Taliban heyetinin Türkiye'ye geldiğini anımsatan Kurtulmuş, şunları kaydetti:

"Her vesile ile Taliban'a da Türkiye olarak nasihatlerimizi söylüyoruz. Diyoruz ki bütün toplumsal kesimlerin temsil edildiği, işin içerisinde olduğu kapsayıcı bir yönetim tarzını ortaya koyun. İnsanlara ayrımcılık yapmayın. Kadınlara karşı bir ayrımcılık içerisinde olmayın. Eğitim meselesini önemseyin. Bütün bunları dost bir millet olarak gördüğümüz Afgan halkının gelişmesi ve kalkınması için söylüyoruz. Çünkü bizim Afganistan'ı kimin yöneteceğiyle bir kaygımız yoktur. Afgan halkının tamamı bizim kardeşimizdir, bizim dostumuzdur."

Beğendim
1
Sevdim
0
Beğenmedim
4
Üzgün
0
İnanılmaz
4

Yorumlar


550

yakup
12 gün önce
Parti meselesinde herkes sevdiği partiye oy veriyor. Mesele vatan ve millettir.Terör konusunda devletimizin verdiği mücadeleden Amerika ve Avrupa üzülüyor. Devletimizin Savunma sanayindeki çalışmalarından Amerika ve Avrupa üzülüyor. Devletimizin nükleer enerji ile elektrik üretimindeki çalışmalarında üzülüyor. İçerdekiler neden üzülüyor? Hazneden yardım alıp,nara atıp gezen muhalefet de üzülüyor. Fabrika yapan makinelerde yapılınca üzüleceklerdir.Muhalefet kökünden traç edilmeli....
Malkoc
1 ay önce
Gitte anneni kandır Harun gibi geldiler Karun gibi gidecekler demişdin işte bu dediğin olmuş
inquisitive
1 ay önce
afganistan i kimin yonetecegi ile ilgili kaygimiz yok diyor bos bakan, vahsiler, ilkeller diye mi, misir i suriye yi yonetenlerle ilgili niye kayginiz var o zaman,
sadettin
1 ay önce
kendi kendini kandırıyor.
Ahmet
1 ay önce
Ne yaptınız memlrkrti batırdınız diyemi açık ara öndesiniz ziyaaaaaaaaa
Ahmet
1 ay önce
Ziyaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Doğru söz
1 ay önce
Aman daha çok çalışmayın! Zengin edeceklerinizi yeterince zengin ettiniz zaten! Doymuyor musunuz? Milletin de sıkılacak tarafi kalmadı, sıkasınız! Biraz daha sıkarsanız isyan çıkacak! Sizi sizinkiler Saddam& Kaddafi edecek 😂😥😃😂😥😃😂😥😃😂

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap