SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Muharrem İnce'nin CHP içindeki en yakın arkadaşından flaş çıkış: "Yanlış yoldasın!"

Muharrem İnce'nin CHP içindeki en yakın arkadaşından flaş çıkış: "Yanlış yoldasın!"

07 Ağustos 2020 Cuma - 10:57

Habertürk yazarı Sevilay Yılman, CHP'li Muharrem İnce'nin partisinden ayrılıp yeni parti kuracağına ilişkin tartışmalara katılarak dikkat çeken bir kulis aktardı.

CHP'li Muharrem İnce'nin yeni parti kuracağı iddiası siyaset gündemine bomba gibi düşerken, Habertürk yazarı Sevilay Yılman dikkat çeken bir yazı kaleme aldı. 

Yılman, "Muharrem İnce’nin yolu nereye çıkar?" başlıklı yazısında, İnce'nin CHP içerisinden destek alamadığını hatta, partililerin öfkelendiğini öne sürdü. 

Sevilay Yılman, "Bu arada en yakın siyasi arkadaşlarından olduğu bilinen Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün’ün bile; “Yanlış yoldasın!” dediği, eşi dahil yakın tüm dostlarının bu çıkışının zamansız ve yersiz olduğu konusunda İnce’yi uyardığı hususunda söylentiler var." ifadelerini kullandı.

"Muharrem İnce’nin varacağı yer Metin Feyzioğlu’nun yanıdır!" diyen yazarın yazısı şöyle:

10 günlük tatil sonrası yazı yazayım diye bilgisayarımın başına oturduğumda…

Yazacak o kadar konunun içinden niye Muharrem İnce’nin parti kurma girişimini konu olarak seçtiğimi ben de bilmiyorum…

Belki de azıcık kafa detoksu yapayım deyip “off” düğmesine basmama rağmen Muharrem İnce’nin o off’un dışında kalamamasından…

Nereye gitsem, hangi ortama girsem…

Denizde, karada, havada ve tüm dost muhabbetlerinde gündem Muharrem Bey’in parti kurma meselesi oldu hep ve dolayısıyla bir biçimde İnce ile ilgili mevzular kısa tatilimin ana gündemine oturdu.

Bir kere en başından şunu net bir biçimde yazayım…

CHP seçmeninde de ya da CHP’li olmasa da AK Parti iktidarına muhalif olan seçmenlerde İnce’nin bu çıkışının karşılığı yok!

Şu an bulunduğum ortamda -ki tamamına yakını iktidara muhalif insanlar diyebilirim- tek bir insandan dahi bu çıkışa destek görmediğimi söylemem inanın abartılı olmaz!

Hatta bırakın desteği falan…

Kızgınlık var, öfke var.

Ve bu insanların arasında Cumhurbaşkanı adayı olduğunda onun için kapı kapı gezip oy isteyen ve dahası ondan önce parti içerisinde yaşadığı tüm hikayesinin yanında olanlar da var.


Özetle sevgili okurlarım… İlerde tersine döner mi bilmiyorum ama mevcutta Muharrem İnce’nin kuracağı partiyle ilgili hedef kitleleri açısından lehte değil, aleyhte bir durum var.

Ve aldığım duyumlara göre kendisi de bunun epeyce farkında.

Bu girişiminin beklediği gibi karşılık bulmadığını ve kısa zaman içerisinde de bulamayacağını o da biliyor.

Bu arada en yakın siyasi arkadaşlarından olduğu bilinen Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün’ün bile; “Yanlış yoldasın!” dediği, eşi dahil yakın tüm dostlarının bu çıkışının zamansız ve yersiz olduğu konusunda İnce’yi uyardığı hususunda söylentiler var.

Peki hal buyken Muharrem İnce girdiği bu yoldan geri döner mi?

Bence dönmez.

Dönmemesi de lazım zira böyle bir dönüş siyaseten tamamen intiharı olur.

Zaten Cumhurbaşkanı adayı olduğu 24 Haziran gecesi yaşanılanlar dolayısıyla kendisine acayip bir güvensizlik oluştu hedef kitlesinde.

O gece ve sonrası yaşananları bir türlü izah edemediği gibi telafi edecek aksiyonlar almak yerine, şahsı ile ilgili oluşan güvensizliği daha da derinleştiren reaksiyonlar gösterdi.

Ki; “Kurultayda beni tuvalet önüne oturttular… Partinin Cumhurbaşkanı adayı olmuş bir ismi resmen yok saydılar!” çıkışı da aynı türden bir reaksiyon olarak değerlendiriliyor.

Ben de bu çıkışının duygusal olduğuna inanıyorum.

Yani Muharrem İnce parti kuruyor ama ideolojik sebeplerden dolayı falan değil!

Başta Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere CHP’nin mevcut yönetimi ile kişisel hesaplaşmasını görmek için kuruyor partiyi!

Tabii burada esas soru; “Nereye varır çıktığı bu yolun sonu?”

Cevabı çok net bence...

Muharrem İnce’nin varacağı yer Metin Feyzioğlu’nun yanıdır!

Onun konumudur.

Yani AK Parti çevrelerinden teşvik gören ancak muhalif tabanda nefret duyulan tek başına bir garip siyasi figür!

Kaynak: Muharrem İnce'nin CHP içindeki en yakın arkadaşından flaş çıkış: "Yanlış yoldasın!"

Beğendim
1
Sevdim
0
Beğenmedim
2
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Sizce Eddie Newton başarılı olur mu?

Yorumlar


550

Ahme61
1 ay önce
Yanlış yolda olan pkk hdp pyd ile birlikte Statürk ve onun partısıne ihanet efip peşkes çeken kılıçdatoğlu ve ekibidir.Muhatrrm ince doğru yolldadır ve bizler ona sonuna kafar dedtek verecez.partı anlayışından vaz geçmefiği sürece yanındayız. Şimdiden yeni partı hayırlı olsum

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap