SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Muharrem İnce ve Mustafa Sarıgül yeni parti kuruyor

Muharrem İnce ve Mustafa Sarıgül yeni parti kuruyor

23 October 2020 Friday - 21:40

Gazeteci Barış Yarkadaş, TV 100'de katıldığı programında Mustafa Sarıgül’ün ve Muharrem İnce’nin parti kurma hazırlıkları içinde olduğunu açıkladı.

Gazeteci Barış Yarkadaş Mustafa Sarıgül’ün ve Muharrem İnce’nin parti kurma hazırlıkları içinde olduğunu belirtti. Sarıgül’ün partisinin 25 kişilik kurucular kurulunun hazır olduğunu söyleyen Yarkadaş, İnce’nin de yıl sonuna kadar parti kurmasını beklediğini belirtti.

TV 100’de yayınlanan Ahu Özyurt ile Sağlı Sollu programına katılan Gazeteci Barış Yarkadaş, Mustafa Sarıgül’ün ve Muharrem İnce’nin parti kuracağını açıkladı. Yarkadaş, “Sarıgül, Türkiye Değişim hareketini, Türkiye Değişim Partisi yapmayı ciddi ciddi düşünüyor.” dedi.

 Yarkadaş, Sarıgük’ün, şu an da Cumhur ittifakına daha yakın durduğunun konuşulduğunu belirtildi.

Barış Yarkadaş’ın açıklamalarından satırbaşları ise şöyle:

“ŞU AN İÇİN CUMHUR İTTİFAKINA DAHA YAKIN”

“Mustafa Sarıgül Türkiye Değişim hareketini, Türkiye Değişim Partisi yapmayı ciddi ciddi düşünüyor. Bunun içinde 25 kişilik bir kurucular kurulu oluşturdu. Partinin genel sekreterliğine Hasan Aydın getiriliyor. Hasan Aydın, CHP Eski Milletvekili ve Eski Parti Meclis Üyesi aynı zamanda 23. dönem milletvekili.

Sözcülük için de Mustafa Sarıgül eski bir CHP milletvekiline teklif götürdü, ama o milletvekili CHP içinde kalıp siyaset yapmaya devam edeceğini geçmişte Mustafa Sarıgül ile kendisinin ihtilafları olduğu için bu görevi kabul etmeyeceğini söyledi.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

inquisitive
1 ay önce
cumhuriyetin kurulus gununu secmis, cumhuriyeti kuran partiyi baltalamak icin
Ali Bey
1 ay önce
Rahmetli Erdal bey döneminde parti kurultaya hazırlanıyor fakat o da ne Kavaklıderede başka bir ofis orada da kurultay çalışması var... bu kişilerin hatırlamalarını dilerim.
Öztürk ÖZİSLAM
1 ay önce
Muharrem İnceye büyük haksızlık yapıldı. Adam cumhurbaşkanlığı seçiminde Erdoğan'ı zorlayan tek adam oldu. Kılıçdaroğlu TEK ADAM, TEK BELİRLEYİCİ olma hırsından dolayı daha muhalefette iken DİKTATÖRLÜK vasıfları gösteriyor. Kılıçdaroğlu baskıcı olmayı adet haline getirdi. Erdoğana karşı tek başarısı ERDOĞANA YAPTIĞI HAKARETLER. Onun dışında seçimlerde hep yenildi. Daha muhalefette iken Erdoğan'ın karşısına rakip olarak çıkmaktan korkup Abdullah Gülü aday yapmaya çalışıyor. CHP yi adeta partileri evlendiren NİKAH DAİRESİNE döndürdü.
inquisitive
1 ay önce
ikisi de yapi olarak akp ye daha yakin, parti kurarlarsa akp tabaninda daha cok oy alirlar, chp lilerden nasihat alirlar

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap