SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Muharrem İnce Ayasofya sözlerine açıklık getirdi

Muharrem İnce Ayasofya sözlerine açıklık getirdi

12 July 2020 Sunday - 10:58

CHP'li Muharrem İnce'nin Halk TV'de katıldığı programda gazetecilerin ''Ayasofya'da namaza gidecek misiniz?'' sorusuna verdiği ''Davet olursa icabet ederim'' yanıtı sosyal medyada ses getirdi. İnce, eleştirilere yanıt verdi.

İnce, kendisine yönelik eleştirilere Hürriyet aracılığıyla yanıt verdi: “Ezan davettir. Bunu bilmeyecek kadar cahil değilim. Namazın daveti, tabii ki ezandır. Ama pandemi koşullarındayız. Bu bir. İkincisi ilk kez kılınacak namaza talep fazla olacak. Herkes giremeyeceğine göre buna bir sınırlama getirilmesi kaçınılmaz olabilir. Bir davetli listesi çıkarılma ihtimali yüksek gibi görülüyor. Ben buna yönelik olarak söyledim. Bunu kastettiğimin herkes tarafından anlaşılmış olması lazım. Anlamayanların iyi niyet sahibi olmadıklarından yüzde yüz eminim.

TÜRKİYE KARAR VERİR

Türkiye bağımsız bir ülke. Bu kararı Türkiye verir. ABD veremez, Yunanistan veremez. Biz veririz. Ayasofya’nın açılmasında bir sakınca görmüyorum. Sadece Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın müze kararı veren Atatürk’ü eleştirmesine itiraz ediyorum."

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Aristo
4 ay önce
Yunanistan, 1970 yılından beri Eoka,Asala ve PKK adı altında örgütler kurup anadolu insanlarını öldürdün. Yerin altan yatan 30 milyon Necip Türk Milleti kesik kolunu,kesik ayağını eline alıp PKK kaplarını traş edip Atina'ya girmeli idi.
musa
4 ay önce
Papa diyor ki, çok üzüldüm. ..Bunu anlıyoruz...İçerdeki profesörlere ne demeli?
şengül
4 ay önce
Sayın İNCE'ye öğretmenlik gibi kurmay çapından bakıyoruz. Siyaseti ayrı bir değer taşır...Yerle yıldızlar arası insan tâkatının ve derin fikrin öğretmenlikle karışık harikülade bir senfonisi...Beni cahil yerine koymayınız. Tedbir almak ne demektir onların üzerinde durunuz.Çünkü tedbirler dünya insanlığını kurtarıcıdır. Dünyanın güneşi yeniden doğmuyor. Şaşı gözlerin,yanıltıcı akıllar karşısında geleceğin senfonisi oluyor...
serpil
4 ay önce
Sayın İNCE'nın yorumları karanlıkları aydınlatıyor. Bu öğretici yorumları ile dünyayı okul haline çevirebilir. Bakınız tedbir almadan konuşmak , gece lambasız yürümeye benzer.
murat
4 ay önce
Bütün camilerin kıblesi Mekke'deki Kabe'ye dönüktür. Hac mevsiminde hacca gitmek için 10 -15 yıl bekliyoruz. Çözümleri Suudi Krallığı kapattığı için çözümler üretilemiyor. Mekke'nin kapılarının dünyaya açılacağı günlerde gelecek....
kemal
4 ay önce
Yunus EMRE diyor ki, Sırat köprüsü kıldan ince kılıçtan keskincedir. Yatıp üzerinde evler yapasım gelir. İtalya Üniversitelerinde okutulan insan ve insanlık sevgisi konularında Yunus EMRE ,dünyanın,bütün insanlığın Yunus'udur diyor..Dünyanın enkütü dönemi sevgiden mahrum kalınmasıdır. Ayasofya dünyanın güneşidir. Işınları ezelden gelip ebede gider....
yakup
4 ay önce
Dünya bir okul,insanlarda mesleklerinin öğretmeni..Bir kurmay kültürü ve öğretmenlik sanati ile hadiseleri yorumluyor. Bu evrensel yorumları insanlığın müşterek paydasıdır.
çelik
4 ay önce
Hac mevsiminde müslümanlar hacca gider. Ama Suudi Krallığının kontenjanına göre hacca gidiliyor.Sayın İNCE bir kurmay kültürü ile yorumluyor.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap