SON DAKİKA

Haber > Siyaset > MHP’yi yüzde 7’de kurtarmayacak! Son seçim anketinde büyük hüsran

MHP’yi yüzde 7’de kurtarmayacak! Son seçim anketinde büyük hüsran

18 Ekim 2021 Pazartesi - 10:57

Avrasya araştırmanın gerçekleştirdiği son seçim anketine göre AKP’deki büyük erimenin yanı sıra MHP’de, yüzde 7 olması planlanan seçim barajının altında kalıyor.

AK Parti ve MHP’nin başı çektiği Cumhur İttifakı seçim barajını yüzde 7’ye çekme kararı alırken bu kararın MHP için verildiği konuşuluyordu. Son seçim anketi gösterdi ki yüzde 7 olması planlanan seçim barajı da MHP’yi kurtaramayacak

SON SEÇİM ANKETİNDE MHP YÜZDE 7’NİN DE ALTINDA KALIYOR

AK Parti’de genel seçimlerin 2023’de olacağı, herhangi bir şekilde erken seçim ihtimalinin olmadığını ifade edilse de anket şirketleri seçim anketlerine hız verdi. Türkiye’nin önde gelen Araştırma şirketleri arasında bulunan Avrasya da erken seçim olma durumunda Meclis’te yer alan partilerin alacakları oy oranlarını konu alan bir anket gerçekleştirdi.

Avrasya Araştırma şirketi sahibi Kemal Özkiraz, 9-14 Ekim tarihleri arasında yaptıkları seçim anketinin sonuçlarını paylaştı. Avrasya seçim araştırmasına göre erken seçim olması halinde oy oranlarında AK Parti ve CHP başa baş gözükürken en büyük hezimetin MHP’nin yaşayacağını ortaya koydu. Son seçim anketine göre AK Parti’nin oy oranı yüzde 28.9 olurken CHP ise yüzde 28.7 olarak gözüküyor.

1500 kişinin katıldığı araştırmanın hata payı yüzde 2 olarak açıklanırken MHP’nin oy oranı yüzde 5,7 olarak duyuruldu. Kararsızlar dağıtıldığında ise MHP’nin oy oranı 6,6’da kalıyor.

Avrasya’nın yaptığı son seçim anketinin sonuçları söyle: AK Parti: Yüzde 24,9
CHP: Yüzde 24,7
İYİ Parti: Yüzde 11,6
HDP: Yüzde 9,1
MHP: Yüzde 5,7

Kararsızlar dağıtıldıktan sonra oluşan oy oranları ise şöyle oldu: AK Parti: Yüzde 28,9
CHP: Yüzde 28,7
İYİ Parti: Yüzde 13,5
HDP: Yüzde 10,6
MHP: Yüzde 6,6

Beğendim
4
Sevdim
3
Beğenmedim
1
Üzgün
0
İnanılmaz
1

Yorumlar


550

HALİL İBRAHİM KESKİN
11 gün önce
MHP'NİN EN KÖTÜ ZAMANI BİLE YÜZDE 7 DEN FAZLAYDI. SİZ O İŞLERİ GEÇİN HDP YÜZDE 10 AMA MHP YÜZDE 7 NİN ALTINDA YOK YAV HADİ BAKIN İŞİNİZE
TONYALI
1 ay önce
O ANKETİ EVDE AİLESİ İLE YAPTI ARKADAŞ BİZDE YEDİK
nurgül
1 ay önce
düşünüyorumda hiç kılıçdaroğlunun yalanlarından bahsedilmiyor kılıçdaroğlu şimdi de memurları tehdit ediyor 18 ekim diyor acaba 18 ekimde ne var İŞTE KILIÇDAROĞLU'NUN TESCİLLENEN YALANLARI Kılıçdaroğlu, 5 Haziran 2009'da, ''Erdoğan'ın sahte evrak düzenlemek ve yolsuzluk yapmaktan dosyası olduğu'' iddiasında bulundu. 20.000 lira tazminata mahkûm edildi .
kara
1 ay önce
mhp korkusu nedense sizi de sarmış. milliyetci harekat rekor kırarak gelecek
yeşilyurtlu
1 ay önce
görüceez ccc
Malkoç
1 ay önce
İkisi beraber çöp kutusuna gidecekler biz bu film i daha önceden gördük DP ANAP A p DYP gibi bunların kaderidir temelleri kamu mallarını çalmakdır yani hırsızlıkdır
Serkan
1 ay önce
Dahada düşeceğine inanıyprum,
Doğru söz
1 ay önce
Allah'ın izni ile yakında hasta tek adam devri bitecek çoğulcu demokrasi gekecek. Umudunu kaybetme Türkiye'm. Bu anketler güzel günlerin müjdecisidir . HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK.
HALİL İBRAHİM KESKİN
15 gün önce
ÇOOOOOOOOK BEKLERSİNİZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ
Malkocoglu
1 ay önce
Siz ne kadar kivranirsaniz kivranin MHP yine mecliste olacaktır.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap