SON DAKİKA

Haber > Siyaset > MHP’den teşkilatlara ‘indirim’ genelgesi

MHP’den teşkilatlara ‘indirim’ genelgesi

24 Aralık 2021 Cuma - 10:40

MHP yönetimi, partinin il teşkilatlarına gönderdiği genelgeyle, döviz kurunda yaşanan düşüşün temel ihtiyaç ürünlerinin fiyatlarına da yansıtılması için, firmaların yaptığı indirim kampanyalarının arttırılması noktasında "esnafla, tüccarla birebir temas" talimatı verdi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, yaptığı yazılı açıklamada, döviz kurundaki büyük düşüşün ardından, temel ihtiyaç ürünlerinin fiyatlarında da ciddi oranda indirim yapılmasının beklendiğini ancak umulan adımların atılmasında "yavaş ve isteksiz" hareket edildiğini belirtti. Açıklamada, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 30 Kasım'da yaptığı "Mal ve hizmet üreten, satan, pazarlayan firmalarımızın temel ihtiyaçların fiyatlarında yüzde 2 ile 5 arasında indirime gitmesi" çağrısının bir işaret fişeği olduğu kaydedilirken, bazı firmaların çağrıya olumlu karşılık verdiği ve bu sayının arttırılması için parti il teşkilatlarına bir genelgeyle talimat verildiği ifade edildi.

Genelgede, "yurt çapında teşvik ve katılım kampanyası" bağlamında teşkilatların, bulundukları il ve ilçelerde esnafla, üretici ve tüccar kesimiyle, süpermarketlerin yöneticileriyle, sanayicilerle birebir temasa geçeceği kaydedilirken, "Teşkilat mensuplarımız, milletimiz adına ilgili herkesten indirim kampanyasına katkıda bulunmalarını talep edeceklerdir" denildi.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap