SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Metropoll'ün son anketi: Erdoğan mı, İmamoğlu mu, Yavaş mı?

Metropoll'ün son anketi: Erdoğan mı, İmamoğlu mu, Yavaş mı?

27 Ocak 2021 Çarşamba - 14:03

Metropoll Araştırma'nın kurucusu Özer Sencar, KRT TV'de yayımlanan "Şimdiki Zaman"da elindeki son anket sonuçlarını açıkladı. İşte Erdoğan'ın Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu karşısında oy oranı...

Metropoll Araştırma'nın kurucusu Özer Sencar, KRT TV'de yayımlanan "Şimdiki Zaman"da dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Sencar, erken seçimin yapılması gerektiğini söyleyerek Recep Tayyip Erdoğan'ı üzecek anket sonuçlarını açıkladı.

 Gürkan Hacır'n "Erken seçim tartışmaları aldı yürüdü, sizin tespitiniz nedir? Sizce bir erken seçim olacak mı?" sorusuna şunları söyledi:

"Bunu iki şekilde yanıtlayabiliriz birincisi erken seçim olmak zorunda çünkü üçüncü cumhurbaşkanlığı dönemi için bu gerekli. İkincisi ise erken seçimin ne zaman olacağı.

Buna da Tayyip Bey karar verecek, "şu an seçime gitsem kazanır mıyım?" diye soracak. Eğer "Evet" cevabını alacak konjonktürü yakalarsa erken seçime gideriz. Kısacası erken seçimi birilerinin istemesi değil Tayyip Bey'in kazanacak konjonktürü bulması belirleyecek."

Sencar'ın bu açıklamasından sonra ortaya sık sık anketler çıktığını hatırlatan Hacır, Sencar'a yakın tarihte bir çalışma yapılıp yapılmadığını sordu.

Sencar'ın "Her ay yapıyoruz" cevabı üzerine sonuçları soran Hacır'a Sencar'ın cevabı şu oldu:

"Cumhurbaşkanlığı seçiminde Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş, Tayyip Erdoğan'ın önünde çıkıyor. Yalnız Mansur Bey'in oyu hata sınırları üzerinde Erdoğan'ın önünde çıkarken İmamoğlu hata sınırları içinde Erdoğan'ın önünde çıkıyor." 

Beğendim
1
Sevdim
1
Beğenmedim
1
Üzgün
1
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

ALİ
1 yıl önce
NAMUS SÖZÜ VERİP KAZANDIKTAN SONRA İŞÇİLERİN EKMEĞİNLE OYNAYANLARMI ALLAH GÖSTERMESİN
Kazım
1 yıl önce
2023 den sonra ülkeyi bu ikisinden hangisi aday gösterilir o yönetecek. Erdoğanın bu ikili karşısında bırak seçim kazanmayı iddialı olma şansı yok. Geçmiş olsun.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap