SON DAKİKA

Haber > Siyaset > MetroPOLL'ün ''en başarılı muhalifet lideri'' anketinden o çıktı!

MetroPOLL'ün ''en başarılı muhalifet lideri'' anketinden o çıktı!

06 Mart 2021 Cumartesi - 12:41

Metropoll Araştırma'nın Şubat ayında yaptığı anketten, AK Parti iktidarına karşı en başarılı muhalefet yapan liderin İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener olduğu sonucu ortaya çıktı.

Metropoll'ün yaptığı ankette seçmenler muhalefet liderlerinin AK Parti iktidarına karşı yaptıkları muhalefeti değerlendirdi. Seçmenler, yüzde 49 ile en çok İYİ Parti lideri Meral Akşener'in AK Parti iktidarına yönelik muhalefetini başarılı buldu. Akşener'in ardından muhalefeti en çok beğenilen lider ise yüzde 34 ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu oldu.

Ankette, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ile Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu yüzde 25 oranında başarılı bulunurken, onları yüzde 24 ile Selahattin Demirtaş ve yüzde 15 ile Mithat Sancar takip etti.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Doğru söz
1 yıl önce
Türk halkı Aziz Nesin'in dediği gibidir. Bilmezler. Anketler boşunadır. Siz anket yapmadan ben size çıkacak oranları söyleyebilirim. Türkiye'de anketler düşüncenin değil sempati kin ve nefretin yansımasıdır.
ALİ
1 yıl önce
yok bilemediniz pkk selo deseniz daha iyi olurdu la adam cezaevinde zaten diğerleri fetonun elamanları
Murat
1 yıl önce
Muhalefet liderlerinin tamamını toplasanız bir Selahattin Demirtaş etmezler. Şuan piyasadalarsa sebebi de Demirtaş'in kendi seçmenlerine yerel seçimde yönlendirici gücü olarak kabul edilir. Yerel seçimlerde Hdpli seçmenler muhalefete oy vermezse şimdi ne CHP ne İyi parti ne de Saadet veya Babacan, Davutoglu olurdu siyaset sahnesinde. Ben böyle görürüm böyle inanırım

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap