SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Metropoll'ün Cumhurbaşkanlığı anketinde bomba sonuçlar

Metropoll'ün Cumhurbaşkanlığı anketinde bomba sonuçlar

08 Mart 2021 Pazartesi - 16:07

Metropoll Araştırma'nın son anketine göre, Cumhurbaşkanlığı seçiminde aday olması halinde Mansur Yavaş yüzde 44,4, Cumhurbaşkanı Erdoğan ise yüzde 44,6 oy alıyor.

Metropoll Araştırma, her ay düzenli olarak yayınladığı 'Türkiye'nin Nabzı' anketinin Şubat ayı sonuçlarını paylaştı. Katılımcılara, "Gelecekte yapılacak bir Cumhurbaşkanlığı seçiminde, adaylar mevcut Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Mansur Yavaş olursa kime oy verirsiniz" diye soruldu.

Ankete katılanların yüzde 44,6'sı Erdoğan'a, yüzde 44,4'ü de Yavaş'a oy vereceğini söyledi. Yüzde 3,9'luk kesim kararsız seçmenden oluşurken, "protesto oy" diyenlerin oranı yüzde 4,6'yı, fikir belirtmeyenlerin oranı ise 2.6 olarak ölçüldü.

YAVAŞ, MHP VE AK PARTİ SEÇMENİNDEN DE OY ALIYOR

Seçmen, 2018 yılındaki genel seçimlerde oy verdiği parti bazında incelendiğinde ise, AK Parti seçmeninin yüzde 11,8'inin MHP seçmeninin yüzde 22,2'sinin Mansur Yavaş'a oy verdiği görüldü.

YAVAŞ EN BÜYÜK DESTEĞİ CHP, İYİ PARTİ VE HDP'DEN ALIYOR

Ankette yüzde 44,4 oy alan Mansur Yavaş, 2018 yılında CHP'ye oy vermiş seçmenin 89,7'sinin, İYİ Parti seçmeninin 89,1'inin, HDP seçmeninin ise yüzde 74,2'sinin desteğini aldığı görülüyor.

Beğendim
1
Sevdim
1
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

msg
1 ay önce
algı operasyonlarını halk yemez.mansur yavaş kimki başkanla eşit oya sahip olacak.ak partiden mansura bir oy bile gitmez.
ALİ
1 ay önce
doğru söz birde doğru söylesen bay kemali sevmiyorum ama hakaret edemessin sende sayğı denen birşey yok anket zaten yalan
Doğru söz
1 ay önce
Dünyada kendi ülkesinde kendi kendini en çok reklâm ettiren RTE dir. O reklâm yapacak diye maçları bile izlemek istemiyorum. Maçlarda futbolculardan çok onun devasa gotoğrafları görülüyor. Dünyada böyle rezil reklam yapan başka biri YOK.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap