SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Meral Akşener'den istifa çağrısı

Meral Akşener'den istifa çağrısı

10 Nisan 2020 Cuma - 11:46

Korona virüs salgını nedeniyle Bilim Kurulu’nun tam karantina isteğini, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın reddettiğini söyleyen İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, “Eğer dedikleri olmuyorsa da istifa etmek zorundalar. Onlar siyasi bir makam değil, onlar bilim insanı” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Korona virüs salgını hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu.

'BİLİM KURULU ÜYELERİNE İSTİFA ÇAĞRISI'

Gazeteci Cüneyt Özdemir’in YouTube kanalına özel açıklamalarda bulunan Akşener; “Bilim Kurulu’nun önerileri Erdoğan’a bağlı. Tam karantina istediklerini bizler biliyoruz. Bunun yerine getirilmesi gerekirdi. Ama Erdoğan bunu reddetti. Bilim insanlarına buradan çağrım var. Ne önerdiklerini milletle, vatandaşla bizlerle paylaşmak mecburiyetindeler. Eğer dedikleri olmuyorsa da istifa etmek zorundalar. Onlar siyasi bir makam değil, onlar bilim insanı. Çoğu da ona buna mecburiyeti olan insanlar değil. Bu kişiler eğer dedikleri olmuyorsa bunun da gereğini yapmaları lazım. Çünkü Türk bilim dünyası bunun vebalini taşıyamaz” dedi.

“SİZİN DEDİKLERİNİ YAPMAYACAĞIM KARDEŞİM DİYOR”

Bu dönemin sırt sırta verilmesi gereken bir dönem olduğunu belirten Akşener, “Biz Sayın Erdoğan’ın düşmanı değiliz. Dolayısıyla yapılabilecek konularda biz de bildiklerimizi paylaşmayı sürdürüyoruz.

Ama kırmızı kuvvetler mavi kuvvetler dili devam ediyor. Acemi oldukları ortaya çıktı. ‘Sizin dediğinizi yapmayacağım kardeşim’ diyor. Ama muhalefet partisinin de akıllı önerileri var.

“Tekalif-i Milliye ile IBAN vererek virüs için para toplama arasında müthiş fark var”Ayrıca Tekalif-i Milliye Emirleri ile de Türkiye’nin bugün IBAN numarası vererek virüs için yardım toplaması arasında müthiş fark var. O gün Balkan ve Birinci Dünya Savaşı bitmiş, Anadolu’nun büyük bir kısmı şehit ya da gazi olmuş ve üretimin durduğu bir dönemdi.”  

Beğendim
1
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Süper lig kaldığı yerden devam etmeli mi?

Yorumlar


550

Kara
1 ay önce
Hele sen bir sus..kurul ne yapacağını bilir..
Erdo
1 ay önce
Sen partinle birlikte kendinini lav etme kararı al, çünkü siyaseti kirletiyorsunuz.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap