SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Meral Akşener'den Devlet Bahçeli'yi kızdıracak sözler

Meral Akşener'den Devlet Bahçeli'yi kızdıracak sözler

22 Haziran 2019 Cumartesi - 10:03

İyi Parti Genel Başkanı Akşener, Devlet Bahçeli ile terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ı "dost" olarak nitelendirdi.

23 Haziran seçimleri için artık geri sayıma geçilmişken siyasetin gündeminde terör örgütüPKK'nın elebaşı Abdullah Öcalan'ın HDP'ye yaptığı tarafsızlık çağrısı var.
Mektubun açıklanmasıyla birlikte gözler MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye çevrilmişti.

Mektubu yorumlayan MHP Lideri, HDP ile Kandil'in CHP'ye destek verdiğini ifade ederek mektupta Öcalan'ın buna tepki gösterdiğini söyledi.

Bahçeli, "Terörist başının mektubu HDP’nin vahim sapmasına, Zillet İttifakı’na verdiği rezil desteğine itirazın, tepkinin ve bundan duyduğu rahatsızlığın eseri ve sonucudur. PKK’nın siyaset acentesi HDP’nin terörist başının uyarısına rağmen marazi ve mahsurlu stratejisinde bir değişikliğe gitmeme iradesi ise 23 Haziranüzerinde oynanan ahlaksız oyunu iyice gözler önüne sermiş olacaktır." ifadelerini kullandı.

Bu gelişmelere ilişkin İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den de bir yorum geldi.

MİTİL İSTANBUL'A DEĞİL İMRALI'YA SERİLMİŞ

Akşener, Öcalan ile Bahçeli arasında "dostluk" oluştuğunu dile getirdi.

İyi Parti Genel Başkanı, şunları söyledi: "Sayın Bahçeli'nin yaptığı açıklama vahimdir. Biz Türk milliyetçiler, Ülkücüler, rahmetli Başbuğ'un deyimiyle 'İnsanlık aleminde ülkücüler ne uşak olmayı, ne de başkasını uşak olarak görmeyi ister. O istemeyen bayrağı dalgalandıran insanlardır.' demiştir. Anladık ki mitil İstanbul'a değil, İmralı'ya serilmiş.

YAHU NE KADAR DOSTMUŞLAR

Anladık ki yıllarca AK Parti'liler, 'Apo'yu niye asmadınız?' diye sora sora Ülkücüleri heyecandan, üzüntüden öldürdüler. Yahu ne kadar dostmuşlar, niye assın? İnsan arkadaşını asar mı? Türk milliyetçilerini Sayın Bahçeli'nin düşürdüğü yer burasıdır. Türk milleti de, Türk milliyetçileri de rahat olsun, biz varız."
Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Atam
5 ay önce
Ulan Bahceli sen ne adi bir hainmişsin.Resmen bebek katilini kahraman ilan etmiş.Senin yanında olan ülkücü kılıklı soytarılara da yazıklar olsun
paşa.
5 ay önce
nasıl bir kafa yapısıdır bu .Nasıl bir cümle kurmaktır.Bunun tahtaları eksik galiba.
Serdar
5 ay önce
Çorbacı, herkes dersini alsaydı senin istifa etmen gerekirdi bir tane il bile alamadın, milliyetçileri dışardan güdümlü partiye payanda yaptın... Ama nerdeee???

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap