SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Meral Akşener'den 128 milyar dolar cevabı: Peki 940 milyar nerede?

Meral Akşener'den 128 milyar dolar cevabı: Peki 940 milyar nerede?

18 Nisan 2021 Pazar - 16:59

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, "Millet, 1 trilyon lira nerede diyor, bunlar 60 milyar lira senin cebinde diye cevap veriyor. Peki 940 milyar lira nerede? Türkiye böyle ciddiyetsizlik görmedi." dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, AK Partili yöneticilerin yaptığı '128 milyar dolar nerede' savunmalarına tepki gösterdi.

Cumhuriyet gazetesine röportaj veren Meral Akşener "128 milyar dolar konusunda AKP Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli ve diğer AKP yetkililerinin açıklamaları sizce tatmin edici mi?" sorusuna, "Birbirlerinden haberleri yok ki milletten haberleri olsun. Sosyal yardım ve destek dediklerinin toplamı da 60 milyar lira. Millet, "1 trilyon lira nerede" diyor, bunlar "60 milyar lira senin cebinde" diye cevap veriyor. Peki 940 milyar lira nerede? Türkiye böyle ciddiyetsizlik görmedi." diye cevap verdi. 

İKTİDAR MİLLETİN CEBİNDE DİYEREK MİLLETİ İTHAM EDİYOR

Akşener'in cevabının tamamı şöyle:

"Görünen o ki milletimiz bu haklı soruyu özümsedi. Üstelik sadece muhalefet partilerine oy vermiş vatandaşlarımız değil, iktidar partilerine oy vermiş vatandaşlarımız da bu haklı sorunun yanıtını bekliyor. İktidar, bırakın soruyu cevaplamayı, hata üstüne hata yapmaya devam ediyor. Nurettin Canikli gibi tecrübeli bir siyasetçi çıkıp, “Nerede olacak, milletimizin cebinde” diyebiliyor. İşin şirazesi kaydı. Muhalefet iktidara “128 milyar dolar nerede?” diye soruyor, iktidar “Milletin cebinde” diyerek, milleti itham ediyor.

GÜLER MİSİN, AĞLAR MISIN?

Tıpkı Sağlık Bakanı’nın salgından milleti sorumlu tutması gibi... Bakın, çok daha vahim bir şey oldu. AK Parti’nin “trollükte mahir” bir ismi çıktı, yapılan sosyal yardımları ve pandemi desteklerini sıralayıp “128 milyar işte burada” dedi. Güler misin, ağlar mısın? Biri çıkıp, “Kaybolduğu yok, kasada” diyor, diğeri çıkıp, “Milletin cebinde” diyor.

TÜRKİYE BÖYLE CİDDİYETSİZLİK GÖRMEDİ

Bir başkası da “Sosyal yardım ve pandemide destek olarak dağıttık” demeye getiriyor. Birbirlerinden haberleri yok ki milletten haberleri olsun. Sosyal yardım ve destek dediklerinin toplamı da 60 milyar lira. Millet, “1 trilyon lira nerede” diyor, bunlar “60 milyar lira senin cebinde” diye cevap veriyor. Peki 940 milyar lira nerede? Türkiye böyle ciddiyetsizlik görmedi."

MUHALEFET 128 MİLYAR DOLARIN AKIBETİNİ SORUYOR

Muhalefet partileri, Merkez Bankası'nın kime, ne kadar ve hangi kurdan sattığı bilinmeyen 128 milyar dolarlık rezerv satışının araştırılması için Meclis tarafından komisyon kurulması istenmişti. 128 milyar dolarlık döviz rezervinin kimlere, hangi kurdan ve ne amaçla satıldığının araştırılması talep edilmişti.

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, döviz alım-satımlarının koordinasyon içerisinde yapılabilmesi için Şubat 2017'de Hazine Müsteşarlığı ile protokol imzaladıklarını bildirerek "Ortada kaybolmuş bir varlıktan bahsetmek mümkün değildir" demişti.

Beğendim
0
Sevdim
1
Beğenmedim
1
Üzgün
0
İnanılmaz
1

Yorumlar


550

ALI
22 gün önce
ulan sende sıyasetcıyım dıye ortaya çıktınya.
rıza
22 gün önce
he abla he.yok bir trilyon nerede.sonra on trilyon nerede.yeter da tutmadı işte.
Adalet
22 gün önce
çalmışlarrrrrrrrrrrrrrrr
Mustafa D
22 gün önce
yillardir Fetoya aktardiginiz paraların hesabini ver ilkönce

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap