SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Meral Akşener hedefini açıkladı: "Pazarlıksız Başbakan olacağım"

Meral Akşener hedefini açıkladı: "Pazarlıksız Başbakan olacağım"

23 Mayıs 2022 Pazartesi - 10:14

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde AKP'nin gideceğini ve Güçlendirilmiş Parlamenter sistemini getireceklerini söyledi. Akşener, "Pazarlıksız Başbakan olacağım" dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin 100 bininci üye katılım programında açıklamalarda bulundu.  

"Şu an gözlerinizi kapatın, bu ülkede bu iyi ve cesur insanların iradesi, kararı olmayıp İyi Parti kurulmamış olsaydı bugün ülkemizde ne konuşuluyor olacaktı?" diye soran Akşener, şöyle devam etti:

"Bugün Türkiye’de bir umut varsa, 13. Cumhurbaşkanı’nın Millet İttifakı’nın adayı olacağına benim gibi herkes inanıyorsa, bu partili cumhurbaşkanlığı sisteminin Türkiye’yi uçurumun eşiğine getirmiş bu sistemin bir seçimde gideceğine inanıyorsa, bu umudu sağlayan sizlersiniz. 

'ALLAH BİZİ ZALİMLERDEN EYLEMESİN'

Allah benim ve sizlerin hem kendi huzurunda hem milletimizin huzurunda mahcup olmasına izin vermesin. Allah bizi yalancılardan eylemesin, Allah bizi zalimlerden, zulmedenlerden, iftiracılardan eylemesin.

Cenabı hak bizi kutsallarımız, değerlerimiz üzerinden insanımızı, milletimizi birbirine düşürüp kavga ettiren, birbirine düşman edenlerden eylemesin.

'CENABI HAK BİZİ, EYT'LİMİZİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRENLERDEN EYLESİN'

Biz milliyetçi, demokrat ve kalkınmacı siyasi partiyiz dedik, cenabı hak bu ülkeyi, bu milleti kalkındırmayı, işsiz gençsizim iş bulmasını, sanayicimizin, tarımla meşgul olan insanımızın, besicilerimizin, esnafımızın, emeklimizin, EYT’limizin yüzünü güldürenlerden eylesin.

Bu gençlerin ben yurt dışında yaşamak istiyorum, korkuyorum diyenlerin umudum var demelerini sağlamalarını Allah bize nasip etsin.

'ALLAHIMIZA ŞÜKÜR 100 BİN ÜYEYİ GEÇTİK'

25 Ekim 2017’de olamaz denileni yapmış, yapılamaz denileni başarmış iyi insanlar… İl teşkilatımız bir hedef koydu, dedi ki İstanbul’da 100 bin üyemiz olacak. Önce güldüler, Allahımıza şükür 100 bin üyeyi geçtik.

İlçe, ilçe, il, il gezmeye karar verdik. Bir kayıkçı kavgasına dönmüş olan siyasette kavgaların eksik olmadığı ama dert bilinmediği için de çözümün üretilmediği Türkiye’yi değiştireceğiz dedik. 2,5 yıldır, gezdik dolaştık. Ülkenin acı hikâyelerini anlattık.  Kriz hikâyelerini de dinledik. Atanamayan öğretmenin, EYT'nin gece tencere kaynatamayan annenin, Gençlerin annelerinin, babalarının acılarına şahit olduk. Kamuoyunun bilgisine sunduk. Bugün dertler konuşuluyorsa bunun sebebi sizsiniz. Birlikte yaptığımız yoğun çalışmadır.

'İSTANBUL'DA BİRİNCİ PARTİ OLACAĞIZ'

Cenabı Hak kul hakkına dikkat edenleri de mükafatlandırır, kul hakkına el uzatanları, aç uyuyanlara hakaret edenleri, tarlama gübre, tohum atamadım diyenleri teröristlikle suçlayanları, saraylardan burnunu dışarı uzatmayıp her bir yeri saraydaki şatafatla yaşıyor zannedenleri de önce bu millet sandıkta helal oylarıyla attaya gönderir.

Böyle bir Türkiye'den bugün umut eden bir Türkiye'ye gelinmişse bunun sebebi sizsiniz, biziz. Allah hiçbirimizi mahcup etmesin. İstanbul'da birinci parti olacağız biz.

'İNŞALLAH BU ÜLKENİN PAZARLIKSIZ, HAK EDİLMİŞ BAŞBAKANI OLACAĞIM'

Aradan 4 ay geçti anket sahipleri parlamenter sisteme dönülsün mü? sorusunu sormaya başladılar. Bunu tartıştıran biziz.Sonra anketlerde adını koyduğumuz güçlendirilmiş sistem öne çıkmaya başladı.  Sonuç olarak 6'lı masanın sonucu yayınladığımız metin ortaya çıktı. 3 yılın sonunda 6 partinin tamamının onayı ve öneriyle imzalanmış ise güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçmek Türkiye'de birinci parti olmak hepimiz için çocuk oyuncağıdır.

Bu ucube sistemi göndereceğiz, o irade bizde var. Sandıkta geldiler sandıkta gidecekler. İnşallah ben de bu ülkenin pazarlıksız, hak edilmiş başbakanı olacağım."

Beğendim
1
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

61-iyi partili
1 ay önce
Ak TROLLER eski başbakanınız binaliye akpnin kalesi konyada 20 yıl akpye oy verdim EKONOMİYİ ÇÖZÜN diyerek EKONOMİYİ yonetemediklerini söyleyen GARİBAN ADAM gibi olan milyonların sıkıntısına ne diyeceksiniz? Binali zaten cevap bile veremedi. Tamam mı ak TROLLER RTE kurnazdır secimi kazanacağını bilse bugün seçim yapar . Ama bu sefer eskisi gibi OLMADIĞINI biliyor EKONOMİ nedeniyle kaybedecegıni biliyor ama 2023 seçimlerinden kaçış yok ak TROLLER. Parti borazanı ak TROLLER. Rte yi sevdiğiniz kadar anababanizi sevseniz DAHA makbul olur.
Bilal Bilgin
1 ay önce
E bu oy oranlarıyla anayasayı değiştiremeyeceğine göre "pazarlıksız başbakan" olmak için herhalde kankan FETÖ ile darbe yaparsın artık!
HALK
1 ay önce
olabilir başkaları gibi Zalim olma da GEÇMİŞTE FETÖYA ZEKERİYAYA KOL ÇIKANLAR NE YAPTI 251 KİŞİYİ KURŞUNA DİZDİLER Mİ ONBAŞILIK YAPAMAYAN ASKERLER GENERAL OLMUŞ KATİLLER KİMİN ADAMLARI ONLAR MERAL HANIMA İFTİRA ATMAYIN PKK.İLE HAŞİR NEŞİR OLAN PARTİ HANGİSDİR DOLMABAHÇE -ÖCALAN MEKTUBU UNUTULMASIN KAHROLSUN TERÖR . PKK-FETÖ FARKETMEZ İKİSİ DE KATİL SONUÇTA HALK KARAR VERSİN
K.ATAMER
1 ay önce
SAYIN HALT KAÇ KEZ SİYASETİN İÇİNDE YER ALDINKİ DE SALLIYORSUN....DEVLET BAZEN KENDİNİ KORUMAREFLEKS YAPAR.EN KOLAY YODAN VE EN EKONOMİK...SON HAKLARINI KULLNMIŞ Kİ ONDAN SONRAKİ DURUM MALÜM..ANLAYANA MALÜM...YAKLAŞIK 45 000 ÜZERİNDE LEŞ OLUŞTURULDU..
61-iyi partili
1 ay önce
Ak TROLLER fetöden bahsedip DURUYORLAR ama adalet bakanları kürtçü fetö artığı bekir bozdağ yüce meclisin kürsüsünden fethullah gulene övgülerinden bahsetsenize ak TROLLER. Binali yıldırım ın fethullah gulene övgülerinden bahsetsenize. RTE nin hocam dediği fetöden bahsetsenize. SÜLEYMAN soylunun fetöye methiyelerinden bahsetsenize. Bahcelinin saygıdeğer hocaefendi dediği fethullah 'tan bahsetsenize . 17-25 aralık öncesinde tamamına yakını bu yorumlardaki ak trollerin fetöcüydu. Yalan mı namus düşmanları.
61-iyi partili
1 ay önce
TROLLER meral hanımı PKK LI veya fetocü olmakla iftira etmiş ama fetoye ne istedi de vermedim diyen rte den bahsedememışler. RTE eğer fetöye HER istediğini vermek yerine devlet kadrolarına yerleştirmeyip zamanında temizleseydi 15 temmuz olmazdı garibanlar ŞEHİT olmazdı. PKK ya gelince öcalan itine SAYIN demeyi serbes bıraktık diyenlerin olduğu açılım olmasaydı o dönem PKK eylem yapamazdı. Ayrıca rte terör cetesi hdpnin kapatilmasını istemedigini biliyoruz hdp olmasa rte ve bahceli muhalefete nasıl laf atacak değilse.ekonomi konuşulmasın diye.
61-iyi partili
1 ay önce
HALKIN UMUDU meral akşener...
61-iyi partili
1 ay önce
TROLLER havlamayın sandığı getirin. EKONOMİ konuşun UTANMAZ arsız aktroller MERAL hanıma laf edeceginize
61-iyi partili
1 ay önce
YAŞASIN HÜRRIYET KAHROLSUN İSTİBDAT ..- BAŞBAKAN meral akşener
Erdo
1 ay önce
Senden bir cacık olmaz, sizin gidin Amerikan ağababalarınızdan komut alın.
Ordulu
1 ay önce
Sen ancak eren gulbulun yasin borun Aybüke öğretmen Bedirhan bebek katileriyle kahvaltı edersin çünkü sen feto bacisin
61 .78
1 ay önce
Siz her zaman küçük düşündünüz büyük ülkenin küçük düşüneni siz pkk ya yalakalık göz kırpan ABDULHAMITA gibi bir dünya liderine laf söyleyen sen turkiyenin değerlerine laf söyleyen abesle iştigal eden birisin demirelin çırağı seni hadi oradan
Emice
1 ay önce
HDP(PKK)oylari yeter,artar.Başbakanım.
Maksit
1 ay önce
Sana bu süreleri bacısı olduğun fetomu veriyor sen CIA bacısı PKK kolesin bence sen Demirtaş'a Lütfü turkan kızını Öcalan'a kahvaltıya gidin daha çok oy alırsınız CIA bacisj Meral
rizeli şalpazarlı türkiyeli
1 ay önce
bu ne diyo yav bu 15 temmuzda da başbakan olacaktı yoksa bilmediğimiz birşeymi var başkanlık sistemi var nasıl başbakan olacaksın bir anlatırmısınız.
HALİL İBRAHİM KESKİN
1 ay önce
bu hala boş bakan olma hevesinde yazık şunu bi boş bakan yapsalar o da muradına erse belki siyaseti bırakır torunlarına bakan nine olur daha güzel olmaz mı?
NİZAMETTİN
1 ay önce
ABDULHAMİT HAN' DİL UZATMAYA DEVAM ET PAZARLIKSIZ PATATES TÜCCARI OLACAKSIN SÖZ.
K.Atamer
1 ay önce
Turkiye'de başbakan olunmuyor,rüya görmenin diğer bir kanıtı bu.ABD de pelsivanya eyaletine dönüşümlü eş başkan olursun sen.Tabi Fetö ajanı isterse....

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap