SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Mehmet Özhaseki, AK Parti'nin oy oranını açıkladı

Mehmet Özhaseki, AK Parti'nin oy oranını açıkladı

25 Haziran 2021 Cuma - 10:18

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, partinin son oy oranına ilişkin açıklamalarda bulundu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Kahramanmaraş'a gitti. Özhaseki ilk olarak Vali Ömer Faruk Coşkun'u ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'ü ziyareti etti. 

Burada açıklamalarda bulunan Mehmet Özhaseki, Türk siyasetinde iz bırakan tarihler olduğunu söyledi. Belediyecilik tarihine de iz vuran en önemli tarihin 1994 yılı olduğunu ifade eden Özhaseki, "Neden diyecek olursanız, İstanbul'da Sayın Cumhurbaşkanımızın, bizden de birçok Anadolu vilayetinde belediye başkanlığı işinin başlamasından önce Türkiye'de ne yazık ki katı, biraz ideolojik tavırlı, takıntılı bir belediyecilik anlayışı vardı. Soldan gelenler, kafalarındaki sapkın dünya görüşüne gidebilmek için ya Rusya ya Çin, küçücük Arnavutluk, Küba hayranlığıyla sınıf mücadelesini başlatmayı düşünürler, hizmeti düşünmezler, belediyeleri de ellerine geçirdikleri bir kale gibi görürler, sonra da oradan o sapkın ideolojisine hizmet etmesi için bir mücadele başlatırlardı. Bunun neticesinde vatandaş hizmet alamaz, İstanbul'da günlerce sular akmaz, çöp dağları birikir, patlamalar olur, işçiler eylemden eyleme koşar, vatandaş da hizmet bekler kimsenin de umurunda olmazdı" diye konuştu.

OY ORANI AÇIKLAMASI

AK Parti’li belediyelerin hizmet etmesinin yanında gönül belediyeciliği de yaptığını ifade eden Özhaseki, şöyle devam etti:

"Bütün şehirlerde dikkat edin büyük projelerin tamamı neredeyse 2000'lerden sonradır, bizim iktidarımıza tesadüf eder. Her seçimde biz birinci oluyoruz. 2004'te AK Parti olarak seçimlere girdik yüzde 40'lar civarında bir oyumuz var. 2009'da, 2014'te aynı şekilde. Son seçimlerde Ankara, İstanbul'a kilitlendiği için olay biraz, sanki millet bizim zaafa uğradığımız gibi bir kanaate kapıldı ama yüzde 45 oyumuz var yine. Elhamdülillah. Yani millet bize yine oy veriyor, bize güvenini devam ettiriyor. 'Sorunlarım kim çözer' diye dışarıya bir sorun, cevap olarak birinci sırada çok miktarda AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan çıkıyor. Dikkat edin CHP'nin yapmaya çalıştığı baştan sona bir algı operasyonudur. Olmayan bir şeyi varmış gibi, yapmadıkları bir şeyi yapıyormuş gibi bir algı oluşturmaya çalışıyorlar. Evet bazı şehirlerde şimdi iktidardalar seçmenin tercihidir saygı duyarız ama lütfen göz ucuyla takip edin Ankara, İstanbul, Adana, Mersin'den başlayarak CHP'li belediyeleri. Eğer taş üstüne taş koydularsa söyleyin. Durmadan bir açlık edebiyatı yapıyorlar ama ellerindeki imkanlarla da bakıyorsun bol bol heykel açıyorlar. Bugün sabah gördüm yine bir heykel açılışı vardı. Demek ki bunların ihtiyacı da heykeleymiş."

"BAZEN ÖZAL GİBİ YAPASIMIZ GELİYOR"

AK Parti olarak ne kadar iş yapsalar da karşı tarafın zehirli bir dil kullandığını, insanın buna da üzülmeden edemediğini belirten Mehmet Özhaseki şunları söyledi:

"Geçenlerde merak ettim, arkadaşlarımıza 'CHP, büyük projeler hakkında ne demiş bir çıkarın' dedim. Hepsini arşivlerden çıkardılar. GAP çıkış, en büyük muhalefet CHP. Keban Barajı yapılmış 'Kurbağalara göl yapıyorlar' demişler. Allah'a kurban olayım Ecevit Başbakan olunca açılışını kendi yapmak zorunda kaldı, garip bir şey. Boğaz Köprüsü yapılış, 'Bu köprü yıkılır', 'Buradan zenginler geçecek' demişler. Vatan Caddesi yapılmış, 'Uçak mı inecek' diye bas bas bağırmışlar. Sabiha Gökçen yapıldığında Kılıçdaroğlu'nun beyanatlarını hatırlıyorum ben, buraya uçak inmez. Buraya havaalanı yapmak aslında tuz gölüne alabalık tesisi kurmaya benzer.' Marmaray yapılıyor, 'Bu yaptığınız tünellere su dolar, bu depremi tetikler' diyorlar. Sonra Avrasya yapılıyor 'Buradan araç maraç geçmez görürsünüz' diyorlar. Ben sordum geçenlerde günde 50 bin civarında araç geçiyor, İstanbul trafiğini de rahatlatan en önemli işlerin başında. Böyle olunca rahmetli Özal'ın söylediği söz benim çok hoşuma gidiyor, 'Ben aslında büyük projeler yapılacağı zaman önce o fikri ortaya atarım, sonra da aşırı sol kafalar ne diyor bakarım. Onlar ciddi muhalif ediyorsa kesin yaparım onu. Çünkü daha Türkiye'nin hayrına bir şey istediklerini görmedim' diyor. Bizim de bazen böyle yapasımız geliyor aslında."

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
16
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Halil
25 gün önce
2002 2021 Dış Borç(Milyar Dolar) 130 475 Kredi kartları dahil tüketici kredileri (milyar TL) 5,6 915 herşey açık değil mi
Doğru söz
yaklaşık bir ay önce
😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂♾
Orhan
yaklaşık bir ay önce
Akp ye oy ha henüz aklımı peynir ekmeklen yemedim.biz gurbecilere emeklilik adında attıgıniz kazığı unutmadık.
uA 34-Trabzonlu
yaklaşık bir ay önce
GEZİ PARKI DARBE GİRİŞİMİNİN KIŞKIRTICILARINDAN, AYRICA FETÖNÜN TÜRKÇE OLİMPİYATLARI ANA SPONSORU OLAN KOÇ GRUBUNUN SORUMLUSU ALİ KOÇ İÇİN SAVCILAR HAREKETE GEÇMELİDİR ! HEM FETÖNÜN SPONSORU BU HERİF HEM DE ŞİKEYE ŞİKE DİYENLERE LAF YETİŞTİRME DERDİNDE BU ŞAHIS ! AYRICA BU ŞAHSIN ARKADAŞI FETÖCÜ NİHAT ÖZDEMİR'İN GÖZ YUMDUĞU VE TRANSFERLERDE YAPTIĞI USÜLSÜZLÜKLERDE MEVCUT ! (ŞİKECİ BAŞKANLARI AZİZ BİLE İTİRAF ETTİ. ZATEN YAKINDA YAPTIKLARI ŞİKEYİDE İTİRAF EDECEKLER ) !
Serkan
1 ay önce
Ne güzel o zaman seçim yapalım..
Serdar
1 ay önce
AK Parti içindeki bazı menfaatçileri ve adalet yoksunlarını temizlerse, %45'ten aşağı almaz Allah izin verirse. Görevlendirdiği, kurumların başına geçirdiği elemanlar AK Partinin değerlerine ihanet edip menfaatperestlik yapıyor. Allah'ım onlara fırsat vermesin. Bu tip feodalleri temizlemeyi nasip eylesin...
uA 34-Trabzonlu
1 ay önce
ESKİ DÖNEMLERDE MESELA BÜLENT ARINÇ ADAM RESMEN FETÖ PROPAGANDASI YAPIYORDU !
Doğru söz
1 ay önce
Sorunları kim çözer dendiğinde AKP mi diyorlar!!!!!!! Ulan AKP sorun çözse 19 yılda sorunsuz bir Türkiye olmalı idi ama tam tersi sorun yumağı bir Türkiye var. Siz milleti konuşma içerikleriniz ile zırcahil olarak görüp kandırmaya çalışıyorsunuz. Sizin uzmanlığınız algı yönetimi, yani cehaleti kandırmak.
uA 34-Trabzonlu
1 ay önce
EREN BÜLBÜLÜMÜZÜ ŞEHİT EDEN KAHBENİN CENAZESİNE KATILAN HDPKK HESAP VERECEKSİN ! KİNİMİZİ DİRİ TUTTUK! KİN YUTTUK KAN KUSTURACAĞIZ !
Pusat
1 ay önce
Ben simdi akp ye soruyorum.neden suruyelilerin avrupaya gitmesini engeliyonuz?isteyen gidebilir ne hakkla tutuyonuz.turkiye avrupanin bekcisimidir.isteyen kalsin isteyen gitsin.cok beklersiniz oy.ne size,nede pkk ya nefes olan millet itifagina.oy yok bende.
uA 34-Trabzonlu
1 ay önce
SURİYELİLER HEPSİ DEĞİL AMA ÇOĞU TÜRKİYE'NİN BAŞINA BELA ZATEN ! ADAMLAR RESMEN İSTANBUL'A HUSURSUZLUK ÇIKARMAK İÇİN GELMİŞLER TIPKI EROİNCİ HDPKK LILAR GİBİ !
uA 34-Trabzonlu
1 ay önce
İYİKİ VARSIN EREN...
uA 34-Trabzonlu
1 ay önce
AK PARTİ İÇİNDEKİ BAZI ÇÜRÜK ELMALAR HAVALARA GİRMESİN NEDEN Mİ; ÇÜNKÜ BİR ÇOK KİŞİ SAYIN ERDOĞAN'IN ŞAHSINA VE HİZMETLERİNE OY VERMEKTEDİR! 2023 SEÇİMİNİN GALİBİDE ALLAH ÖMÜR VERİRSE RTE OLACAKTIR !
Akilli
1 ay önce
Bazı mı? Yoksa hepsi...
uA 34-Trabzonlu
1 ay önce
AKILLI RUMUZLU ÇAKAL ; SANANE ! SENİN GÖRÜŞÜN ÖYLE , BENİM GÖRÜŞÜM BÖYLE !
Akilli
1 ay önce
Sen trolsün, sen seni kullananlarınsın. sen düdüksun, çalanın. Sen davulsun , tokmağı vuranın. Sen eşeksin binenin. Sen malsın , kullananün. Sen başkasınınsın. Ben kendimin.
uA 34-Trabzonlu
yaklaşık bir ay önce
AKILLI RUMUZLU BEN TROL DEĞİLİM AMA SEN OPERASYON ÇOCUĞU BİR TROL OLDUĞUN BELLİ !

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap