SON DAKİKAHaber > Siyaset > MAK Araştırma'dan Ekrem İmamoğlu anketi! Dikkat çeken yüzde 28

MAK Araştırma'dan Ekrem İmamoğlu anketi! Dikkat çeken yüzde 28

04 Aralık 2023 Pazartesi - 15:18
MAK Araştırma'nın başkanı Mehmet Ali Kulat, yaptıkları İstanbul anketinin sonuçlarını açıkladı. Buna göre 'ne olursa olsun Ekrem İmamoğlu'na o vereceğini söyleyenlerin oranı yüzde 28 çıktı.. İşte MAK'ın İstanbul anketinin çarpıcı sonuçları...

MAK Araştırma, İstanbul için anket düzenledi. Ankete katılanlar arasında Ekrem İmamoğlu'na oy vereceğini söyleyenler çoğunlukta çıkarken, 'kesinlikle oy vereceğim' diyenlerin oranı daha dikkat çekici oldu. MAK Araştırma  Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat, anketin sonuçlarını canlı yayında değerlendirdi. 

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu bir yandan kendi adaylığı için çalışmalara başlarken, diğer yandan da İstanbul'da AK Parti'nin kalesi olan ilçelere kendi kurmaylarını aday göstermek için görevlerinden istifa ettirdi. İmamoğlu 31 Mart seçimlerine hazırlanırken MAK Araştırma'nın anketi yüzünü güldürdü. 
MAK Araştırma'dan bomba Ekrem İmamoğlu anketi! Dikkat çeken yüzde 28

TGRT canlı yayınında yaptıkları İstanbul anketini açıklayan MAK Araştırma'nın patronu Kulat, "Bu pazar seçim olsa Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Ekrem İmamoğlu'na oy vermeyi düşünür müsünüz:" sorusuna katılımcıların yüzde 43'ünün 'oy veririm', yüzde 41'inin de 'oy vermem' cevabı verdiğini söyledi. Katılımcıların yüzde 16'sı ise kararsız olduğunu belirtti.  MAK Araştırma'dan bomba Ekrem İmamoğlu anketi! Dikkat çeken yüzde 28

Ankete katılanların "Bu pazar seçim olsa Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Ekrem İmamoğlu'na oy verme davranışınız nasıl olur?" sorusuna ise katılımcıların yüzde 28'i 'kesinlikle oy veririm' cevabı verdi. Ankete katılanların yüzde 15'i 'oy veririm' derken, 'rakiplerine göre oy verme davranışım değişir" diyenlerin oranı ise yüzde 9 oldu. 

Ankete katılanların yüzde 25'i 'Kesinlikle Ekrem İmamoğlu'na oy vermem' derken, yüzde 167sı ise 'oy vermem' karşılığı verdi. Yüzde 7'lik bir kesim ise kararsız olduğunu söyledi. MAK Araştırma'dan bomba Ekrem İmamoğlu anketi! Dikkat çeken yüzde 28

Ankete katılanlara İstanbul'un en büyük 3 sorunu soruldu. Katılımcılar İstanbul için en büyük sorunu trafik ve ulaşım olarak gösterdi. İstanbul'da ikinci büyük sorun olarak kentsel dönüşüm gösterilirken, İstanbul'un üçüncü büyük sorunu ise mülteciler olarak çıktı. 

İmamoğlu'nun ciddi bir şansı var gibi!

Anket sonuçlarını katıldığı canlı yayında değerlendiren MAK Araştırma sahibi Mehmet Ali Kulat, "Sonuçlara bakıldığında aslında Ekrem İmamoğlu'nun kazanma şansı olduğunu görüyoruz. Kararsızları oransal olarak dağıtırsak bugün için ciddi şansı var gibi görünüyor" dedi.

Anketin tam belli olması için rakip belli olmalı

Ekrem İmamoğlu'nun tam değerlendirmesinin yapılabilmesi için AK Parti'nin adayının belli olmasının gerektiğini söyleyen Kulat, "Ekrem İmamoğlu'nun testinin değerlendirilebilmesi için süreçle ilgili değerlendirilmesinin yapılabilmesi için rakibinin de ortaya çıkması gerekiyor." diye konuştu.


Beğendim
2
Sevdim
0
Beğenmedim
2
Üzgün
1
İnanılmaz
0

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap