SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Kur rekor kırınca Erdoğan'ın sözleri yeniden gündem oldu!

Kur rekor kırınca Erdoğan'ın sözleri yeniden gündem oldu!

14 Ekim 2021 Perşembe - 11:49

Dolar kuru 9,18 TL'yi geçerek yeni bir rekora imza attı. Dolar kuru fiyatının rekor kırmasıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 2018 seçimleri öncesindeki 'verin yetkiyi...' konuşması gündem oldu.

Dolar kuru gün içinde 9,18 TL seviyesini geçerek rekoruna rekor kattı. Doların rekor kırması sonrası Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 24 Haziran 2018 seçimleri öncesindeki sözleri yeniden gündem oldu.

Erdoğan katıldığı programda “Şu 24’ünü hayırlısıyla bir atlatalım. 24’de bu kardeşinize yetkiyi verin, ondan sonra faizle şununla bununla nasıl uğraşıldığını göreceksiniz.” demişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın söz konusu konuşmayı yaptığı 19 Haziran 2018 tarihinde dolar kuru 4.75 TL seviyesindeydi.

24 Haziran seçimleri ertesinde dolar kuru 4,64 seviyesindeyken bugün dolar kuru  9.18'e kadar yükseldi.

Böylece 2018 yılından bu yana dolar kuru yüzde 90 artış göstererek tarihin en değersiz Türk Lirası ile karşı karşıya kalındı.

Beğendim
0
Sevdim
1
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Doğru söz
dün
Euronews Türkçe'nin haberine göre sefalet sıralamasında Türkiye Avrupa ülkeleri arasında ilk sırada yer alıyor. Ve bu durumda bile RTE Dünya bizi kıskanıyor diyor! Bu durumda RTE sağlıklı mı? Sözün bittiği yerdeyiz. Türkiye'nin en büyük sorunu RTE nin hükümranlığı. Bizi ondan Allah kurtarsın! AMİN
Doğru söz
2 gün önce
Bir kaprisli cahilden daha ne beklenebilirdi ki? Benim en büyük korkum gitmesin diye ülkeyi Suriye'de savaşa sokması veya yaratacağı bir iç karışıklıkla seçim yapılabilme imkânını ortadan kaldırmasıdır. İç savaş gibi. Sıkıyönetim gibi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı partiden gitmesin diye bile neler yaptığı ortada. Yok ki kendi hükümdarlığı. Her şeyi yapar gayrı...
Fırtına
2 gün önce
Plansız programsız işler tutmuyor.Verdiğiniz zarar ülkeyi uçuruma halkı yoksulluğa sürüklüyor.Bırakin gitin bukadar başıbozukluk savurganlık ttarihte görülmedi.Yazık.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap