SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Kulis haber: İmamoğlu 100 bin imzayla Erdoğan'a karşı aday olacak

Kulis haber: İmamoğlu 100 bin imzayla Erdoğan'a karşı aday olacak

18 Ekim 2021 Pazartesi - 14:20

CHP'de cumhurbaşkanı adayı kim olacak tartışmaları devam ederken, yandaş gazete Sabah'tan çarpıcı bir iddia geldi. Sabah yazarı Şebnem Bursalı, İmamoğlu'nun 100 bin imzayla aday olacağını söyledi.

CHP'nin cumhurbaşkanı adayının kim olacağı tartışmaları devam ederken her gün yeni bir iddia ortaya atılmaya devam ediyor. İktidara yakınlığı ile bilinen Turkuaz medyanın yayın organı Sabah gazetesi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun 100 bin imza ile cumhurbaşkanlığına aday olacağını öne sürdü. İmamoğlu'nun adaylık iddiası kulisleri hareketlendirdi. 

SON YAPTIĞI GEZİLER DİKKAT ÇEKTİ

Büyükşehir belediye başkanlarının görevde kalması yönünde açıklamalar yapan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun aksine, İmamoğlu'nun son dönemdeki adımları adaylık sinyali olarak yorumlanıyor. İBB Başkanı İmamoğlu'nun son olarak Elazığ ve Diyarbakır ziyaretleri sonrası gündem yaratan bir iddia ortaya atıldı.

İMAMOĞLU 100 BİN İMZAYLA ADAY OLACAK

Sabah gazetesi yazarı Şebnem Bursalı, İmamoğlu'nun 100 bin imza ile cumhurbaşkanlığına aday olacağını iddia etti. 

"Belediye Başkanı seçildiğinden bu yana İstanbul'dan çok Anadolu yollarında, il il dolaşan Ekrem İmamoğlu'nun son olarak doğuyu kapsayan ziyaretleri de CHP içinde artık rahatsızlığı gün yüzüne çıkardı. CHP İl Başkanının karşılamadığı Diyarbakır'dan önce Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun'un teşkilatlara talimat verdiği ve hatta İmamoğlu'na gezinin iptali için uyarı gönderdiği de biliniyor." ifadelerini kullanan Bursalı, şu iddiaları öne sürdü:

"29 Eylül'de İstanbul'daki Tarım Zirvesi öncesinde bu zirveye katılacak tüm CHP'li Belediye Başkanlarına bir gün erken gelmeleri davetini yapan ve gelen bütün CHP'li Başkanlara iki buçuk yıl içinde neler yaptığını anlatan tanıtımlar düzenleyen İmamoğlu'nun bu tavrı bir ay önce de rahatsızlık yaratmıştı. Sadece Genel Merkez yönetimi değil, başkanlar da İmamoğlu'nun bir Belediye Başkanı gibi değil, Genel Başkan ve Cumhurbaşkanı adayı olarak bu çalışmaları gerçekleştirdiği yorumunu yaptılar. Ve; aynı toplantıda İmamoğlu'nun ekibi gelen başkanlara ve ekiplerine "Eğer CHP Cumhurbaşkanı adayı olarak ilan etmezse 100 bin imza toplayıp aday olacağız" mesajı da açık açık verilmişti. Bir aydır fısıltıyla konuşulan bu konu, İmamoğlu'nun Genel Merkez'in 'gitme' talimatına rağmen yaptığı Elazığ ve Diyarbakır gezisi ve mesajlarının ardından artık iyice su yüzüne çıktı."

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Alpaslan
1 ay önce
Diyarbakır'daki ziyaretinde arka fondaki resimleri olanlar cumhurbaşkanı yapacağına inanıyor belliki.
Erkan
1 ay önce
O gazeteye yandaş derken siz ne oluyorsunuz.siz başkabirinin yandaşı değilmisiniz.illa ki herkes sizemi yandaş olacak.Yandaş yandaş diye güya bir şey söylemiş oluyorsunuz.siz de İmamoğlu nun yandaşı değilmisiniz.hangi yanlışını bu sayfalarda yazdınız.chp yandaşı değil misiniz.Chp linin düğününü akp li bakanın diye yazıp gerçek ortaya çıkınca hiç özür dilemeden silen siz değil misiniz.Yandaşmış.Evet biz yandaşız.doğruya ve Türkiye ye yandaşız.sizinkiler gibi Newyork ta gazete ilanı ile abd den yardım dilenmiyorz.siz yalana dolana devam edin.
Serkan
1 ay önce
O vermiyorsun diye kimse "iblis" değildir. Bu en büyük ayrımcılık ve nifaktır.
Meto
1 ay önce
Bu iblis Istanbul'a ne hizmet yapmis ki kalkmis milletten oy isteyecek. Bu kadar iki yüzlülük de ayip ama

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap