SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Kulis: “Dar gelirli” söylemiyle Erdoğan’ı kızdıran Nebati'ye konuşma yasağı

Kulis: “Dar gelirli” söylemiyle Erdoğan’ı kızdıran Nebati'ye konuşma yasağı

08 Haziran 2022 Çarşamba - 12:46

“Açıklamaların her biri tartışma yaratıyor”

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin, “dar gelirlilerin ezildiğinin itirafı” olarak yorumlanan sözleri kabine toplantısının gündemi oldu. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan Nebati’ye bu kez de “konuşma” uyarısı geldi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, AKP’nin Kızılcahamam kampında yaptığı sunumda, “Çarklar dönüyor. Büyümeyi tercih ettiğimiz için büyüme rakamları iyi geliyor, büyüme istihdama da olumlu olarak yansıyor. Ama biz dar gelirli vatandaşlarımıza yönelik gelirlerini artırıcı düzenlemeler yapıyoruz. Böylece onları enflasyonun karşısında korumaya çalışıyoruz” ifadelerini kullanması kamuoyunda tepki topladı. Nebati’nin bu açıklamaları “dar gelirlilerin ezildiğinin itirafı” olarak da yorumlanırken, önceki günkü kabine toplantısında da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Nebati’ye bu açıklamaları nedeniyle “kızdığı ve tepki gösterdiği” kaydedildi.

Cumhuriyet’ten Selda Güneysu’nun haberine göre, Erdoğan’dan Nebati’ye bu kez de “konuşma uyarısı” geldi. Nebati’nin daha önce kamuoyuna yaptığı “Gözlerime bakar mısınız, ne görüyorsunuz?” şeklindeki açıklamaların kamuoyunda da “çokça tartışıldığı ve iktidara olan güveni de zedelediği” dillendirilirken bu nedenle Erdoğan’ın Nebati’ye, “Açıklamaların her biri tartışma yaratıyor” diyerek “tepki gösterdiği” de kaydedildi.

Beğendim
0
Sevdim
1
Beğenmedim
1
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Doğru söz
2 ay önce
RTE ' nin oyuncağı AKP'de RTE den izin almadan konuşulmaz! 😂😂😂😂😂😂😂 Siz da adam sayılacaksınız ha! 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap