SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Koray Aydın: Oy oranımız MHP'den yüksek, bizi davet edecek durumda değil

Koray Aydın: Oy oranımız MHP'den yüksek, bizi davet edecek durumda değil

14 Ağustos 2020 Cuma - 11:52

İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, Meral Akşener'e yaptığı ''eve dön'' çağrısına ''Şu anda anketlerde oy oranımız MHP'den yüksek. Bizi davet edecek durumda değil'' diye yanıt verdi.

İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın, partisinin 2. Olağan Kongresi'ne hazırlık çalışmalarına, erken seçim olup olmayacağına ve Bahçeli'nin, Akşener'e çağrısına yönelik sorularını yanıtladı.

İlçe kongrelerinin yüzde 98'ini tamamladıklarını, 67 il kongresini yaptıklarını belirten Aydın, bu kongreler sonucunda teşkilatların yüzde 80'inin güven tazelendiğini, yüzde 20 oranında değişiklik olduğunu söyledi.

"İYİ Parti'ye müthiş bir aidiyet duygusu oluştu"

Seçmen bazında yaptıkları araştırmalara değinen Aydın, "Partiye oy verenlerin yüzde 93,5'i 'ne olursa olsun yine İYİ Parti'ye oy veririm' diyor. Bu, şu anda en yüksek oran. Büyük partiler içinde en yüksek oran. Müthiş bir aidiyet duygusu oluştu." dedi.

Koray Aydın, Akşener'in, Bahçeli'nin çağrısına verdiği cevabı anımsatarak şunları kaydetti: "Şu anda anketlerde oy oranımız MHP'den yüksek. Daha çok oy aldığımız görünüyor. Bizi davet edecek durumda değil. Kendinden şu anda oy olarak yüksek görünen bir partiye 'gel buraya' diyemezsin. Devlet Bey o açıklamayı yaptıktan bugüne kadar bize internet üzerinden 3 bin 800 üye geldi. MHP içinde olup kızanlardan ayrılanlar olduğunu düşünüyorum."

Ne olmuştu?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ayasofya konusunda İYİ Parti lideri Meral Akşener'in CHP ve HDP'den farklı tutum aldığını söyleyerek "Sayın Akşener’in evine dönmesi doğru ve tutarlı olacaktır" demişti.

Beğendim
0
Sevdim
1
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Huseyin
1 yıl önce
Seni partiye değil ittifaka davet etti
pınar
1 yıl önce
Sayın KORAY AYDIN, seviyoruz davet ediyoruz. Bizleri sevmiyebilirsiniz.Biz sizleri seviyoruz. Kötü olan sevgisizliktir. Mutlaka sevdiğimiz noktalar vardır. Sevdiğimiz noktalarda birleşmek,katkı sağlamak engüzelidir. İş ve aş konusunda insanlara öncelik verecek yıllık bütçelerde,önerilerde,katkılarda bulunabilirsiniz.İnsan ölür,insanlık kalır. İnsanlık konularında, sevgide,ekonomideki paylaşımlara İyi Parti destek verirse geleceğin güneşi olur. Susamız insanlığın pınarı olur. İyi Partiyi yüceltecek,yükseltecek değerler önemlidir.Birbirimizi
Pırlanta
1 yıl önce
Sayın KORAY AYDIN, ÖZAL döneminde dört farklı görüş birleşti.Kaynak oldu. Bugünde üç eğilim birleşse, yarınlar için büyük işler yapılabilir. Kâinat insan sevgisi üzere yaratıldı. Aile ekonomilerinde iş ve aş üretimine öncelik veren bir plan müşterek hazırlanabilir. AK Partinin yaptıkları güzeldir. Ama daha güzeli iş ve aş isteyenlere öncelik veren bütçe hazırlamak..İyi Parti daima en iyilerine destek verecek..Bu çalışmaların başlangıcı Trabzon olsun... Selam ve sevgilerimizle,
nihat
1 yıl önce
iyi o zaman üclü ittifak meral aksener ekseninde yapilsin,sizin isteginiz erdogan ordan ne olursa olsun inmesin,devlet millet umurunuzda degil.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap