SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Koray Aydın: Bizim gönlümüzden Meral Akşener'in cumhurbaşkanı olması geçiyor

Koray Aydın: Bizim gönlümüzden Meral Akşener'in cumhurbaşkanı olması geçiyor

10 Temmuz 2021 Cumartesi - 10:55

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu'nun "Cumhurbaşkanı adayımız Kılıçdaroğlu" açıklamasına ilişkin açıklamada bulundu.

Denizli'de temaslarda bulunan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, partisinin buradaki il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi.

"Türkiye'nin yeni bir siyasal döneme girdiğini" belirten Aydın, "İYİ Parti'nin Türkiye'nin geleceğine ve iradesine el koyma kararlılığıyla ortaya çıktığını, tesadüfen bir araya gelen insanların oluşturduğu bir topluluk olmadıklarını" anlattı.

"Yeni Türkiye şartlarında bir partiyi kurumsallaştırmanın, onu halkın gücü haline dönüştürebilmenin bir emeğin sonucu olduğuna" işaret eden Aydın, "İYİ Parti'nin varlığı bütün dengeleri bozmuştur, bütün hesaplar bozulmuştur. Yani iktidar için her şey zorlaştı, çünkü artık İYİ Parti var." dedi.

"SEFERBERLİK HALİNDEYİZ"

Parti olarak milletle bütünleştiklerini, ilk seçimde iktidar olacaklarını savunan Aydın, yeni bir Türkiye idealini hep birlikte oluşturacaklarını aktardı.

Avcı, şöyle konuştu:

"Bütün partilere bu manada büyük görev düşüyor. Bu ülkenin geleceğini tesadüflere bırakamayız. Kurtuluş Savaşı'ndaki o kutlu mücadeleyle oluşmuş bu Türkiye Cumhuriyeti devletinin geleceğini maceraperestlerin eline bırakamayız, bırakmayacağız da. İlk sandık bu sorulara cevabın verileceği gün olacak. Onun için İYİ Parti olarak seferberlik halindeyiz. Askeriyede seferberlik tabiri vardır 'herkes postallarıyla yatsın' diye. Ona benzeyeceğiz, adeta postallarımızla yatacağız, bu işin sabahı akşamı gündüzü gecesi yok."

"KOLAY ANLAŞILIR, SÜRTÜŞME ÇIKMAZ"

Koray Aydın, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu'nun "Cumhurbaşkanı adayımız Kılıçdaroğlu" açıklamasıyla ilgili bir soru üzerine ise şunları kaydetti:

"Her partide bulunan insanların gönlünden biri geçiyor. Bu doğal bir şey, eşyanın tabiatına aykırı bir durum yok. Bizim gönlümüzden de Meral Akşener'in cumhurbaşkanı olması geçiyor. Sadece şunu söyleyebiliriz, onun gününe daha çok var. Bu konularda çok kolay anlaşılır, arada bir sürtüşme filan çıkmaz. Bütün partilerle ilgili söylüyorum. Dolayısıyla o, zamanı geldiğinde halledilebilecek bir konudur. Ama ben hep söylerim sahada çalışanın hakkını Cenabıhakk, günü gelir verir. Hepimizin gönlündekine göre olur inşallah, temennimiz odur. Ama Türkiye'yi bu konuda kaosa düşürecek bir adımı biz İYİ Parti olarak atmayacağımızı genel başkanımız çıktı bütün programlarda söyledi."

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Erkan
2 ay önce
Siz milliyetçi falan değilsiniz..Sizde sadece milliyetçiliğin istismarı var. hdp size posta koyuyor..ama siz hala bir çıkar uğruna hdp ve en büyük destekçisi chp nin içinde olduğu ittifaktasınız..kalbinde damla kadar milliyetçilik olan hdp nin bırakın olduğu adının bir kez dahi geçtiği yerde işi olmaz..he sahi başkanınız özel uçak kullanmayacağım söz söz dedikten sonra özel uçağa yaklaşık bir buçuk milyon verdi hemdr bir ayda . nereden geliyor bu para
fiber.
2 ay önce
Oy gidi koray.Yanlış sulardasın
uA 34-Trabzonlu
2 ay önce
İZMİR SEÇİMLERİNDE İYİ PARTİNİNDE DESTEKLEDİĞİ CHP Lİ TUNÇ SOYERİN İZMİRDE HDPKK MİTİNGİNDE DAHA BİR KAÇ GÜN EVVEL APO LEHİNE SLOGANLAR EŞLİĞİNDE KONUŞMA YAPMASINA NE DİYORSUN KORAY! ŞU ANDA BOŞUNA; CHP=PKK=İP DEMİYORUZ !
Yusuf
2 ay önce
Sayın Koray bey iyi partinin ve CHP nin adayını hdp belirler yalandan konuşmayın sizin ve CHP nin bu memlekete verebileceğiniz bir katkınız yoktur önce hdp gibi vatan hainleriyle iş birliğini sonlandırın zaten hdp nin sayesinde koltuğunuzda oturmuyormusunuz
uA 34-Trabzonlu
2 ay önce
SELONUN ÇAY TEKLİFİNİ KABUL EDEN SÖZDE TÜRK MİLLİYETÇİDİR İP! EN ÇOK SEVDİKLERİ PANDEMİDEN ETKİLENEN ESNAFI,ÇİFTÇİYİ VS. İSTİSMAR ETMEK! YORUMUNA KATILIYORUZ YUSUF! CHP=PKK(HDP)=İP !
61 ts li
2 ay önce
Koray Aydın sizin aday selo yada Pervin Buldan kaşarı olursa şaşırmayın!.. Sonuna kadar Tayyip bizim aday!..
61 ts li
2 ay önce
Pkk nın piyonu kardeşi, Akşener ve iyi parti vekilleri !..pkk eşittir chp ve iyi parti!..
Pusat
2 ay önce
Aaa gercekmi cok şaşirdim, bence sizin.icin uygun olan ,pervin buldan, yada kara yilan olur. Ne olsa kankasıniz.
uA 34-Trabzonlu
2 ay önce
PUSAT YORUMUNA KATILIYORUZ ! CHP=PKK(HDP)=İP !
uA 34-Trabzonlu
2 ay önce
KORAY AYDIN; TERÖRİSTBAŞI APONUN HEYKELİNİ DİKECEĞİNDEN BAHSEDEN,SIRTINI YPG YE DAYADIĞINDAN BAHSEDEN SELAHATTİN DEMİRTAŞ'IN ÇAY VE KAHVALTI TEKLİFİNİ KABUL EDEN LİDERİN MERAL GİBİ SENDEMİ KABUL EDİYORSUN SELONUN ÇAY TEKLİFİNİ YOKSA!(BU KADAR SESSİZ OLDUĞUNA GÖRE KORAY EFENDİDE KABUL EDİYOR )!
uA 34-Trabzonlu
2 ay önce
KORAY AYDIN; KILIÇDAROĞLUNUN ZATEN ADAY OLMAK GİBİ NİYETİ YOK ÇÜNKÜ KAYBEDECEĞİNİ BİLDİĞİ İÇİN KOLTUK GİDECEK! O SEBEPLE MERAL ADAY OLABİLİR! SELONUN ÇAY TEKLİFİNİDE KABUL ETTİ , HDP NİN ŞEYTAN OLMADIĞINIDA İDDİA ETTİ! HDP LİLERDE MERAL'E VERİR OY !

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap