SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Koray Aydın, Bilim Kurulu’ndaki bilinmeyen istifa gerçeğini açıkladı

Koray Aydın, Bilim Kurulu’ndaki bilinmeyen istifa gerçeğini açıkladı

05 Aralık 2020 Cumartesi - 13:32

İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın, Bilim Kurulu üyelerinden istifa etmek isteyenler olduğunu belirterek, “Tek adamın her şeye karışmasını içlerine sindiremiyorlar. Onlar da yaşananlardan bıkmış durumda” dedi.  

İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın, Bilim Kurulu ile ilgili çarpıcı bir iddiayı ortaya attı. Kanal 42’de yayınlanan Sümen Altı adlı programda açıklamalar yapan Aydın, Sağlık Bakanı Koca ve Bilim Kurulu üyelerinin yaşanan gelişmelerden rahatsız olduğunu belirterek, Bilim Kurulu içinde istifa etmek isteyenler olduğunu söyledi. 

Türkiye’de korona virüs tablosunun her geçen gün daha da korkutucu hale geldiğine dikkat çeken İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, pandemi sürecinde alınan çoğu kararın Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Bilim Kurulu Üyelerinin iradesi dışında alındığını ifade etti. Çemberin daraldığını, insanların yakınlarını kaybettiğini söyleyen Aydın, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın ve Bilim Kurulu Üyelerinin, tüm bu yaşananlardan ve pandemi sürecinde gelinen son noktadan bir hayli rahatsız olduğunu da iddia etti. “Ben, Sağlık Bakanının yerinde olsam, istifa ederdim” diyen Aydın, şunları kaydetti: 

“Ben, Sağlık Bakanının samimiyetine inanıyorum. Kendisi bir şeyler yapmanın gayreti içinde. Onun çektiğini kimse çekemez. Tek adam düzeninde yaşıyoruz. Gelinen süreçte Sağlık Bakanının yaşananlardan rahatsız olduğunu düşünüyorum. Kendisi hiç rahat değil. Bugün Türkiye’de hiçbir bakan rahat değil. Bilim Kurulu Üyeleri için de durum aynısı. Görüştüklerimiz var. İstifa etmek isteyenler var. Zor durumdalar, bilgi alıyoruz. Tek adamın her şeye karışmasını içlerine sindiremiyorlar. Onlar da yaşananlardan bıkmış durumda.” 

NE 180’İ GÜNLÜK ÖLEN SAYISI 600-700 

İnsanların Covid-19’dan vefat eden yakınlarını gömmek için saatlerce sıra beklediğini kaydeden Koray Aydın, şunları söyledi: 

“2 gün önce Karşıyaka Mezarlığı’nda şahit oldum. İnsanlar defin işlemi için saatlerce bekliyor. Mezarlığa gittiğim süreç içinde Covid-19’dan ölen 12 kişinin dizili tabutunu gördüm. Türkiye’de koronadan hayatını kaybedenlerin sayısı, günlük 180 olarak açıklanıyor. Ne 180’i Türkiye’de günde 600-700 kişi koronadan ölüyor. Rakamlarla hırsızlık yapılıyor. Avrupa ülkeleri içinde en fazla insan kaybını biz yaşıyoruz. En yüksek vaka sayısı bizde. Salgında durdurulması zor bir süreci yaşıyoruz.

Cumhurbaşkanı miting yapıp, millete çay dağıttı. İnsanlara bir şey yok algısı verirseniz sonuç böyle olur. Bugün pandemi sürecinde gelinen nokta iktidar açısından kara bir lekedir. 2. korona dalgasına dura dura mı geldik? Milleti kandıra kandıra getirdiler. İnsanların canı üzerinden rakamsal sahtekarlık yapmanın, bu salgını büyük bir salgına dönüştürmenin ağır bir vebali var. Bu insanlara daha başka nasıl kötülük yapılabilir? Sağlık Bakanının açıklanan rakamlara taraf olduğuna inanmıyorum.” 

Kaynak Yeniçağ: İYİ Partili Koray Aydın, Bilim Kurulu’ndaki bilinmeyen istifa gerçeğini açıkladı 

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Serdar
9 ay önce
bizde sizden bıktık.ne zaman sahneden çekileceksiniz.
Erdo
9 ay önce
Çok çirkin bir adamsın, sen git chp,hdp nin kuyruğuna takıl.
Serdar
9 ay önce
sen ilk önce tek kadın sorununu hallet ondan sonrasına konuşursun..
hasan kaya
9 ay önce
millette sen ve senin partinden bikti daha 2 ay once kongrende dolaplari tek basinami cevirdin.bir karadenizli olarak haya ediyorum senden.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap