SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı adayı kim olacak? İmamoğlu mu? Yavaş mı?

Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı adayı kim olacak? İmamoğlu mu? Yavaş mı?

25 September 2020 Friday - 13:28

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'nun isimlerinin cumhurbaşkanlığı adaylığı için geçmesiyle ilgili "Bütün çabalarını bütün emeklerini yönettikleri kente verecekler" ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na dün akşam katıldığı Halk TV canlı yayınında CHP'nin cumhurbaşkanı adaylığı hakkında sorulan sorulara yanıt verdi.

Bu süreçte İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın isimlerinin geçtiğinin hatırlatılması üzerine Kılıçdaroğlu, "Belediye başkanlarımız, belediye başkanlıklarını yapacaklar, güven tazeleyecekler, başarılı olacaklar, sıcak siyasetin olabildiğince dışında kalacaklar ama bütün çabalarını, bütün emeklerini yönettikleri kente verecekler" dedi.

Kılıçdaroğlu şöyle devam etti:

"Bunu istiyorum ben. Ekrem Bey de başarılı olacak Mansur Bey de başarılı olacak. Onların başarı çıtasını izliyoruz, diğer büyükşehir belediye başkanlarımızın da başarı çıtasını yakından izliyoruz."

Şu aşamada bir cumhurbaşkanlığı tartışması yapmanın doğru olmadığını, tamamen dikkatleri başka alanlara yönlendirmek için bu tartışmaların yapıldığını belirten Kılıçdaroğlu, şu anda toplumun gündeminin ekonomi olduğunu söyledi.

"ONLAR NE KADAR BAŞARILI OLURSA BEN O KADAR GURUR DUYARIM"

Kimi kamuoyu araştırmalarında İmamoğlu ve Yavaş'ın popülaritesinin Kılıçdaroğlu'nun isminden yüksek çıktığının hatırlatılması üzerine Kılıçdaroğlu, "O arkadaşların belirlenmesinde, aday olmasında benim emeğim vardır ve dolayısıyla partilerimizin emeği vardır. Onlar ne kadar başarılı olursa ben o kadar gurur duyarım." dedi.

Beğendim
1
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Erdo
27 gün önce
Yeni bir kukla bulurlar, cilalar, parlatırlar siz onu dert etmeyin.
ALI
28 gün önce
ikisi bereber gelse ne yazar.........
kayhan
28 gün önce
kilicdaroglu neden kendisi hic aday olmuyor biliyor basina gelecegini tabiki..
gülnazlı
28 gün önce
Fotoğrafta kötülükler peşinden koşmayan Sayın MANSUR YAVAŞT'tır Mansu YAVAŞ kötülükler peşinden koşmaz ise ufukta görünen odur... Hak ve hakikatleri bize öğreten ilimdir. İlim nedir? Evrensel doğruları,iyileri ve güzelleri bize tanıtan aziz vasıtadır.İlim adamı kimdir? Öğreten,öğrenen,dinleyen ve bü güzellikleri seven insanlar..İnsanlar gidicidir.Kalıcı olan ilimdir.İnsanlıktır. Bütün vekiller milletin vekilidir. Milletinvekillerinde,emin olmak,doğru olmak ve insan sevgisi olmak ebedi değerlerdir.
K.Atamer
28 gün önce
Üçünü yoplarsan, bırakın Tayyip erdoğan'ı Süleyma soylu bile olamaz..

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap