SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Kılıçdaroğlu'ndan yardım kampanyası tepkisi: Fatura garibana çıkacak

Kılıçdaroğlu'ndan yardım kampanyası tepkisi: Fatura garibana çıkacak

01 Nisan 2020 Çarşamba - 11:19

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, koronavirüsle mücadele kapsamında başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası ile ilgili sessizliğini bozdu.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın koronavirüse karşı başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası'na ilişkin ilk kez konuştu.

Sözcü yazarı Saygı Öztürk'e kampanyayı değerlendiren Kılıçdaroğlu "Kurumlar ve şahıslar tarafından yapılacak bağışların tamamı hem de geriye dönük olarak vergiden düşürülecek. Böylece, fatura yine garibana çıkacak" dedi.

Kılıçdaroğlu, yardım kampanyasına makbuz karşılığı yapılan ayni ve nakdi yardımların tamamının şirketler tarafından vergi matrahından düşüldüğünü ifade ederek şunları söyledi;

"Aynı şekilde kanunun 6. maddesine göre patronların şirketleri ya da kendi adlarına yaptıkları bağışlar da vergiden düşecek. Örneğin A şirketi bağışta bulundu. Şirket bunu vergiden düşecek. Şirket sahibi kendi adına yatırdıysa o da vergiden düşecek"

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanının yardım kampanyasıyla ilgili olarak hafta içinde kapsamlı açıklamalar yapacağını da duyurdu.

Yazının tamamını okumak için tıklayınız

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
1
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Süper lig kaldığı yerden devam etmeli mi?

Yorumlar


550

Merdan
2 ay önce
Sen her vatandaşa uatdım yapılsın, faturaları, kredileri devlet ödesin derken biz ne dedik. Olmaz öyle şey. Tribünlere oynama. Ona değil bizim hiçbir devletin gücü yetmez. En zengini bile bir asgari ücret yardımı yaptı. Bırak fatura ve kredi affını. Olmayacak olduğunu kendin itiraf ettin. Demek olsaydı fatura millete çıkacaktı. Ama şimdi merak etme. Devletimiz tribünlere oynamadan gücü kadar yardım yapıyor. Vergi çıkarsa devletin yanındayız veririz sen sıkma canını. Yeter ki devletimiz payidar olsun.
gariban
2 ay önce
c h p ye ver ysin bunlardan insan olmaz
kara
2 ay önce
sen para yardımı yapmadın..fazla konuşma ..garibana çıkarsa çık sın sanne sen vır vır vır konuşma
Caner Bursa
2 ay önce
senin derdin ne Peynir solucanı MİLLET ÖLÜP GİDİYOR VİRÜSLERDEN senin derdine Bak İnsan Karalama aşamasındasın Halen, HAYIRDIR KILIÇDAROĞLU sen ssk - sgk'yı Yerken Faturası Kime Patladı Vatandaşa Patlamadımı, Oraları neden Konuşmuyorsunda İşine Gelen asılsız bu Halde iken İnsan Karalama fırsatına düşmüşsün. Türkiyemizin Lideri Tayyip Erdoğan'ın Elinin Kiri Olamasın, Hadi İşine Bak git evinde Otur Ortada fesatlık etme,

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap