SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: ''Damadını görevden al''

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: ''Damadını görevden al''

10 Ağustos 2020 Pazartesi - 17:44

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ''Güven vermeyen damadını görevden alıp, yerine liyakat sahibi birini getirmelisin'' diyerek Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çağrı yaptı.

Cumhuriyet Halk Partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Bir ülkeyi yönetenler, zor zamanlarda ülkesinin çıkarları için en doğru kararları alabilmelidir” notuyla sosyal medya üzerinden paylaşım yaptı.

Kılıçdaroğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın görevine son verilmesi çağrısını yineledi. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a seslenen Kılıçdaroğlu, üç maddede ekonomik alanda yapılması gerekenleri sıraladı.

Kılıçdaroğlu, “Güven vermeyen damadını görevden alıp, yerine liyakat sahibi birini getirmelisin. Derhal bir genelge çıkarıp, kamuda israfa son verileceğini örneklerle kamuoyuna açıklamalısın. Ekonomik ve Sosyal Konseyi ivedilikle toplayıp, sorunları ve çözümleri masaya yatırmalısın” dedi.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
1
Üzgün
1
İnanılmaz
0

Sizce Eddie Newton başarılı olur mu?

Yorumlar


550

gülcan
1 ay önce
Muhalefet neleri yapmalı? Muhalefet ERDOĞAN hükümetlerinin yaptığı çalışmalar güzeldir. Ama ben daha güzelini yapacağım demeli..Nasıl olur? Kâinat insan sevgisi üzere yaratıldı. Bir insanı kurtaran bütün insanlığı kurtarmış gibidir. O halde insanı seviyorsan,birici önceliğin iş ve aş üretmektir. İş ve aş üretmeden Türkiye'yi altın kaplasanız,rüzgar gelir siler,süpürür..Ailelerin ekonomileri güç ve kuvvet kazanınca bölgenin ihtiyacı olan yatırımları yapmak..Deniz ve raylı taşımacılığı güçlendirmek.. Boş yatırımlar ve israflar kapatılmalı...
isahan
1 ay önce
Sayın KILIÇTAROĞLU Türkiye'deki çalışmaları,yapılanları,bölgemizdeki Suriye,Irak,Libya ve Yunanistan eksenli çalışmaları görmeli..Amerika'nin ekonomi üzerindeki,bölge devletlerine yaptığı ekonomik kısıtlamaları iyi okumalı... İran'ın hali belli...Bölgedeki bütün insanlar Türkiye'den yardım görüyor.Türk ekonomisi korona viris tedavisinden vatandaşından para almıyor..Karanlıklar peşinden koşanlar,gündüzleri göremez..Hazine ve Maliye Bakanımızı çok seviyoruz. Değişim muhalefette olmalı...Emin,güvenilir insan muhalefette olmalı...
pınar
1 ay önce
Dünyanın en gayretli ve çalışkan Maliye Bakanınını sevmiyebilirsin.Ama yapılanları takdir etmek fazilettir.Erdemdim. Bakınız,oğlunuz Trabzon eniştesi..Onun içinde olsa aynı düşünürüz. Muhalefet olarak en değerli çalışmanız yardımcı olmanızdır. Yardımcı olduğunuz oranda yücelir yükselirsiniz. Eniştelerimiz ister Rize'li ,ister Trabzon'lu olsun. Yapılan çalışmalar vatan ve millet içindir.Sayın KILIÇDAROĞLU yücelmek istiyorsa fazilerli , erdemli paylaşımları olsun...Sayın KILIÇDAROĞLU'nu seviyoruz. O zaman vatan ve millet için çalışmalıdır..
pırlanta
1 ay önce
Sayın KILIÇDAROĞLU'nu seviyoruz. Herkesi seviyoruz. Ekonomide bir sorun yok. Ama dünya çapında çalışmalar yapılıyor. Çalışmalarda paraya itiyaç yokmudur? Sayın Maliye Bakanımızı sevmiyebilirsin.Ama yapılan hizmetlerden pay alıyorsun.18 yılda İstanbul'a dünyanın en büyük çalışmaları yapıldı. Sonunda kaybedildi.İstanbuldaki hizmetlerden bütün muhalefet yararlanmıyor mu? Terör örgütleri,bölgedehi büyük paylaşımlarda Türkiye,Suriye,Libya ve Yunanistan konularında büyük mücadele veriyor.Muhalefet bugünlerde yardımcı olmalı...
61
1 ay önce
sen kendi partinde bile başarısız olmuş bir insansın . hangi haklı dayanağa dayanarak görevden al diyorsun. tabi hükumet başarısız olursa senin işin daha kolay olacak he . yazık sizin gibiler in sevdası ÜLKE değil ki . birileri düşerse kolduk benim olsun .
eski chpli
1 ay önce
kılıçdaroğlu chp yi uçurumun kenarına getirdin. seni görünce roberto bosch aklıma geliyo.
Yüksel
1 ay önce
Olur
K.Atamer
1 ay önce
Yine kimden emir aldın da bunu söyleyebilme cüretin var.Koltukçu baba.Git işine diyeceğim ama tabi yakın gelecekte işin kalırsa.
Makaut yilmaz
1 ay önce
Sen once cevrendekilere bak, ama once kendine bak, kendini cok basarili saniyorsun ya.
Aydın dursun
1 ay önce
Sen liyakatdan konşubilecek en son insansın ,senin zamanında insanlar ölülerini hastanelerden alamıyorlardı rehin kalıyorlardı , şimdi sallıyorsun hadi ordan

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap