SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Kılıçdaroğlu'na rakip çıktı! Trabzonlu isim genel başkan adaylığını açıkladı!

Kılıçdaroğlu'na rakip çıktı! Trabzonlu isim genel başkan adaylığını açıkladı!

26 Ocak 2021 Salı - 21:05

Kılıçdaroğlu'nun karşısına çıkacak ilk isim belli oldu: Gelecek kurultayda genel başkan adayı olacağını resmen açıkladı...

Bir süredir Yeniden CHP Grubu Hareketi adı altında çalışmalarını yürüten eski CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, Milliyet’ten Mehtap Gökdemir’e konuştu. Pekşen, gelecek kurultayda genel başkan adayı olacağını açıkladı. Yeniden CHP Grubu’nun üç yıldır çalıştığını belirten Pekşen, “CHP içerisindeki cumhuriyetçi, Atatürkçü, ulus devletten yana olan, parti içerisindeki demokrasiyi her koşulda savunan, örgütün güçlü siyaset yapma olanaklarına önem veren, parti tüzüğünde tekrar seçme ve seçilme haklarının örgüte iade edildiği, örgütün siyaset yapma hakkının iade edildiği bir tüzük önceleyen bir kadro hareketidir bu” dedi.“PROGRAMLARIMIZ HAZIR”

Oluşturdukları kadronun Türkiye’yi her alanda yeniden inşa edebileceğini kaydeden Pekşen, “Her alanda Türkiye’de ve dünyada en yetkin insanları bir araya getirdik” ifadesini kullandı. Her alanda bir program ortaya koyduklarını söyleyen Pekşen, “Çin’e gittik, inceledik. Dünyanın başka ülkelerini inceledik. Avrupas’ını inceledik. İncelemediğimiz ülke kalmadı. Bütün programlarımız hazır” diye konuştu. Aday olmak için örgütün karşısına çıkacağını ve il il dolaşacağına işaret eden Pekşen, şunları söyledi:

“Şu anda CHP’de Genel Başkan’ın istedikleri siyaset yapıyo, hak edenler değil. Diyor ya sayın Genel Başkan, ‘Ülkeye demokrasiyi getireceğiz’. Ben önce partime demokrasi getireceğim. Oradan başlayacağız. CHP’de siyaset yapmak benim en doğal hakkım. Siyaset yapma hakkımın elimden alınmasına asla kimseye bırakmam. Hakkımı da söke söke alırım, alacağız da. CHP hiç kimsenin el freni olmayacaktır. El frenleriyle CHP iktidar olamaz.”

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

oflidu
1 ay önce
FARK ETMİCEKKI BU PİNOKYO BİR YOLUNU BULUP BUUDA EGALE EDECEK ÖTELEYECEK PARTIDEN ATTIRACAK BU BILINEN BİŞEY YANI , ADAM KASETLE GELDİ GİTMİYOR YA
emre
1 ay önce
KILIÇDAROĞLU, değerli bir insan,insanlığa renk katan değerlerden... İttifak yaptığı insanlar rahat durmuyor?
oflidu
1 ay önce
HAA RENK KATTIĞI DOĞRUDUR EVET CİZGİ FİLM KAHRAMANI GİDİ EVET DOĞRU RENK KATIYOR BAY PİNOKYO BAK ORASINI DOĞRU DEDİN ..
deniz
1 ay önce
Çok parti var..Parti kurmak kolay...Ama parti kuranlar,CHP ve AK Partide aday oluyorlar.Neden başka partilerde aday olmuyorlar...CHP ve AK Parti birleşse birdaha ayrılmazlar...CHP yetimlere,fakirlere burs vermeli...Çorbasını paylaşmalı...İzmir'de gençler denizlerde..Kars'da da kar var...
oflidu
1 ay önce
KILIÇDAROĞLU DEEMYIN BU ADAMA ARTIK.KIVIRTANOĞLU DAHA İYİ YAKISIYOR
kaplan
1 ay önce
chp nin kimyası bozulmuş.
delibekiroğlu61
1 ay önce
Chp Atatürk ün yolunda yürümeyen bir parti .
inquisitive
1 ay önce
k.kilicdaroglu parti sekreteri olup eskiden yaptigi gibi teskilat ile ilgilenmeli, parti baskanligi ya da politika yapabilecek ozelligi yok, karizma yok, konustugu zaman dinlenmiyor, dinlenirse ikna edemiyor, dili cok zayif ve tekduze. hep yenildiysen cekil artik, haluk peksen dogru aday olabilir.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap