SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Kılıçdaroğlu: Siyasete girdikten sonra mal varlığım azaldı

Kılıçdaroğlu: Siyasete girdikten sonra mal varlığım azaldı

09 Nisan 2021 Cuma - 18:07

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, parti çalışması kapsamında Sinop'a giderek esnafla bir araya geldi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sinop'a giderek ilk olarak Boyabat ilçesinde esnaf ziyaretinde bulundu.

Kılıçdaroğlu, "Çocuklar kendi evlerinde huzur içinde yaşıyorlarsa, iyi bir eğitim alıyorlarsa, her evde huzur, bereket varsa en güzel Türkiye o Türkiye'dir. Biz o Türkiye'ye hasret duyuyoruz. Ve bunu gerçek kılacağız" dedi.

Esnafla sohbet eden Kılıçdaroğlu, "Esnaf ve sigorta emeklilerinin en düşük aylığı asgari ücret düzeyinde olmalı." dedi. Kılıçdaroğlu, bir esnafın 'Erken seçim bekliyor musunuz?' sorusuna ise "Bir an önce seçim olması lazım, sandık kurulsun ortaya" yanıtını verdi.

"SİYASET ZENGİNLEŞME ARACI OLMAMALI"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı bir konsey oluşturup vatandaşları dinlemeye davet eden Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Esnaf orada, sanayici orada, KOBİ'ci orada, işçi orada, çiftçi orada, emekli orada. Sorunlarını dinle. Ama bunu yapmıyorlar. 'Benim söylediğim doğrudur, Kılıçdaroğlu'nun söylediği her şey yanlıştır' diyor. Kılıçdaroğlu da demiyor, 'Bay Kemal' diyor. Siz yaşadığınız şeylerden dolayı kimin doğru söylediğini görüyorsunuz. Siz geliriniz olsa, imkanınız olsa iyi bir emekli aylığı alsanız niye şikayet edeceksiniz, teşekkür edersiniz. Bakın ben siyaseti zenginleşme aracı olarak görmedim. Ben politikaya atıldığımda mal varlığım neyse bugün de mal varlığım odur. Ben siyasete girdikten sonra mal varlığım azaldı. Ben mütevazı bir evde oturuyorum. Üstelik öyle çok büyük harcamalarım da yok. 3 çocuğum da ayrı, her birisinin eli ekmek tutuyor. Topluma örnek olmalıyız ve buna uygun bir hayat sürüyoruz. Eğer siz bunu yapmazsanız, lüks içinde yaşarsanız, vatandaşın derdini dinlemezseniz, memleketin sorunlarını çözemezsiniz."

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Arsinli mehmet
1 ay önce
KEMAL KILICTAROGLUNUN HAYATI YALAN Uzerine kurulmus yalan fabrikasi bizim koye muhtar olsa koyu 3 ayda karistirir huzur birakmaz CHP acinacak haline
ALİ
1 ay önce
kemal bey hergün iftira atıyorsun sende nasıl mal varlığı kalsınki
kaplan
1 ay önce
Sen nekadar komik ve saçma bir insansın.Sağa sola attığın çamurların sonucu ödediğin tazminatların hepsini sen ödeseydin kıçında don kalmamıştı.
fiber.
1 ay önce
chp nin başına gelebilecek en büyük kabussun sen kemal.
salih
1 ay önce
hani sen hiç dava kaybetmemiştin yalancımısın sen yani
Turgay
1 ay önce
Bir yüzükle gelip ABD senatosunda incelenecek kadar zengin olana bir sözünüz yok.
rıza
1 ay önce
hala yüzük yalanı.Erdoğan seçim sırasında kendisine seçimde kullanılması için bir kadının gönderdiği yüzüğü gösterip inanç bağlamında bundan başka servetim yok dedi.Yoksa dımdızlak hiç bir şeyim yok demedi.Ama yine birileri bunu çarpıtma yolunda.Evet en büyük hazine davasına inanmış insanlardır.Ve bu hazine Erdoğanda vardır.Erdoğanda ona atıfla o yüzüğü göstermiştir.
Temel
1 ay önce
Konuşmadan önce sana verilen konuları doğrumu yanlış mı diye araştırmaz mal bulmuş mağribi gibi dalarsan öyle işte tazminat vere vere bir şeyin kalmaz.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap