SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Kılıçdaroğlu’ndan bomba açıklama: BAE’ye ASELSAN ROKETSAN ve HAVELSAN’I satacaklar

Kılıçdaroğlu’ndan bomba açıklama: BAE’ye ASELSAN ROKETSAN ve HAVELSAN’I satacaklar

30 Kasım 2021 Salı - 15:11

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE) ASELSAN, ROKETSAN ve HAVELSAN’ın satılacağını iddia etti.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) düzenlenen grup toplantısında gündemi değerlendirdi.

Türkiye ile BAE arasında birçok alanda iş birliğini kapsayan 10 ayrı anlaşma imzalanmıştı.

Kılıçdaroğlu, Türkiye’ye 10 milyar dolar yatırım yapacağı söylenen BAE hakkında şu ifadeleri kullandı:

"Birleşik Arap Emirlikleri veliahtı geldi... Havaalanında kırmızı halılarla karşılandı. Düne kadar bu adamlara şerefsiz diyordun, ne oldu bir anda? 15 Temmuz'u finanse edenleri kırmızı halıyla davet ettin. Buradan Erdoğan'a söylüyorum Birleşik Arap Emirlikleri veliahtına da söylüyorum, ordunun HAVELSAN'ına, ASELSAN'ına, ROKETSAN'ına da el koyarsanız fitil fitil burnunuzdan getiririm."

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
1
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

serdar
1 ay önce
madem ak parti her şeyi satıyor şu kemalıda satsalarda bundanda kurtarsak en azından her lafı yalan olan bir yalancıdan kurtarmış oluruz..
HALİL İBRAHİM KESKİN
1 ay önce
bu da konuşuyor ya ne diyim. la gardaş önce aklını ve sgk yı sonra chp yi uçurdun şimdi sıra memlekete mi geldi? aklın yok olduğu halde varmış gibi laf etmeye ya da ettirmeye çalışıyorlar ya. git sen pkk lıları hapiste ziyaret et onları dinle
HALİL İBRAHİM KESKİN
1 ay önce
ula habuni da lider olarak görenler varya demek bundan bin beter rahatsız. la uşak yalancınınnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn
K.Atamer
1 ay önce
Bu ülke sizin muhalefetliğinizi hemde beraber CIA satmış , onları satsa ne olur.Tabi buda sizin muhalefet kurgunuz.Çamurun işi kendini başkasına bulaştırmaktır.Nefret dahi edilemeyecek kadar zavallısınız.
Cengiz
1 ay önce
Sanki umurunda hadi oradan bu kadar yalan konuşmaya insan utanır kime çalışıyorsun sen
Bilal Bilgin
1 ay önce
Allah korusun iktidara geldiğinin ertesi günü bu güzelim kurumları zaten işlevsiz kılacak kişi sensin! PYD (eşittir PKK) yı terör örgütü olarak görmeyen kişiden ne beklenir ki!!!
Doğru söz
1 ay önce
Yok yok! Bence AKP nin FETÖ destekcisi dediği BAE Prensi Erdoğan'a aşık olduğu için karşılıksız 10 milyar dolar verecek ! Di mi RTE ciler. Siz iyi bilirsiniz.😂😂😥😥😥😂😃😃😂😥😂😂😂

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap