SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Kılıçdaroğlu: Ev kadınlarına maaş bağlayacağım

Kılıçdaroğlu: Ev kadınlarına maaş bağlayacağım

16 Ocak 2021 Cumartesi - 18:04

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, ev kadınları için Aile Destekleri Sigortası'nı hayata geçirtip, maaş bağlayacağını söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, video konferansla gerçekleştirilen toplantıda ev kadınlarıyla bir araya geldi.

Kılıçdaroğlu toplantıda,  farklı illerden 72 ev kadınının sorunlarını dinledi.

En büyük sıkıntıyı ev kadınlarının çektiğini belirten CHP Lideri ev hanımlarının sosyal haklarının olması gerektiğini söyledi.

Ev kadınlarına maaş bağlatacağı yönünde vaatlerde bulanan Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satır başları şu şekilde;

AİLE SİGORTASINI HAYATA GEÇİRMEYE ÇALIŞIYORUZ

"Bizim en büyük arzumuz bu. Biz Aile Destekleri Sigortası diye bir sigorta dalını hayata geçirmeye çalışıyoruz. Aile Destekleri Sigortası’nın temel hedefi şu; geliri olmayan veya geliri belirli bir rakamın altında olan ailelere doğrudan doğruya devletin destek vermesidir.

PARA EVDEKİ KADININ HESABINA YATACAK

Aile Destekleri Sigortası olsaydı bu dramların hiçbirisi olmazdı. Çünkü nasıl işsiz kalan kişi işsizlik sigortasından yararlanıyorsa, gelirin belli bir rakamın altına düşmesi ve ailenin hiç gelirinin olmaması halinde Aile Destekleri Sigortası’ndan asgari bir gelir, üstelik evdeki kadının banka hesabına yatacak. Hiç kimsenin haberi olmayacak. Kadın gidecek bankadan parasını çekecek. Çoluk çocuğunun rızkını sağlayacak."

Beğendim
2
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
1
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

kayhan
1 ay önce
ulan su dünyada senin kadar yalan konusan bir insan daha görmedim...ama hic merak etmeyin osmanli geri döndü isiniz ceheneme kaldi.....
K. Atamer
1 ay önce
Eskiden sümen altı notları çalan hırsızlar vardı,şimdiki adı ise kes kopyala yapıştır oldu.Yani hükumetin programını kendine mal edecek kadar programsızsın bay Kemal.Muhalefet Üstüne koymaktır,üstüne konmak değildir.
Oğuzhan Yılmaz
1 ay önce
Sen bu işi hükümete yaptır oyum sana. Nasılki taşeron işçileri KHK ile Kadrolu yaptırdın ev hanımlarınıda en azından sigortalı yaptırt yılların Ak Partilisi olarak CHP ye oy vereceğim.
Yusuf
1 ay önce
Sayın kılıçtaroğlu ev hanımlarının yıllarca göz yaşının akmasına neden olan hdp ile ortaklıktan vaz geç bir ana için maaştan çok daha önemlidir evlat CHP maaş değil ancak ekmeği karneye bağlar bu yalanlara kendin dahi inanmıyorsun artık hanımlar hiç inanmaz ancak kendini kandırırsın
Orhan
1 ay önce
Ufak att civcivler yesin.demireli hatirlattin bana.bu dedigine inanan varsa acirim ona.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap