SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Kılıçdaroğlu CHP iktidarının ilk haftasında yapacaklarını açıkladı

Kılıçdaroğlu CHP iktidarının ilk haftasında yapacaklarını açıkladı

03 Mart 2021 Çarşamba - 14:31

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'İktidarımızın ilk haftasında yapacaklarımız' sözleriyle 8 maddeden oluşan bir lise yayımladı.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, kişisel Twitter hesabında yaptığı paylaşımla iktidara gelmeleri durumunda ilk hafta neler yapacaklarını paylaştı. Kılıçdaroğlu'nun yayımladığı listede 8 madde yer alıyor.

Kılıçdaroğlu, paylaşımında şunları kaydetti:

- Katar ordusuna peşkeş çekilen Sakarya'daki Tank-Palet Fabrikası'nı hemen geri alıp, şanlı ordumuza iade edeceğiz.

 - Esnafın, pandemi döneminde bankalardan aldığı kredilerin faizlerini silecek, anaparayı ise makul ölçülerde taksite bağlayacağız.

 - Bir kararname ile esnafın stopaj vergisini kaldıracağız.

 - Çiftçilerin, bankalardan veya tarım kredi kooperatiflerinden aldıkları kredilerin faizlerini sıfırlayacak, anaparayı ise makul ölçülerde taksite bağlayacağız.

- KYK borçlarından ötürü başlatılan tüm hacizleri durduracak, borçların faizlerini silecek; borçlu iş sahibi olduğunda, anaparayı makul taksitlere böleceğiz.

 - Beşiktaş'taki terör saldırısında hayatını kaybeden 39 polis, 8 sivil toplam 47 şehidimiz için toplanan paraların tamamını faizleriyle birlikte, hak sahiplerine teslim edeceğiz.

 - 15 Temmuz Şehit ve Gazileri için vatandaştan toplanan paraların tamamını faizleri ile birlikte hak sahiplerine vereceğiz.

 - Hangi koşulda bedeli ne olursa olsun; vatan topraklarına sahip çıkacak, Süleyman Şah Türbesi'ni vatan toprağına geri götürerek, orada şanlı bayrağımızı dalgalandıracağız.

Beğendim
1
Sevdim
1
Beğenmedim
3
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

ALİ
1 ay önce
önce ekmeğiyle oynadığınız binlerce insan var namus sözü verdiniz sizmi yapacağınız sekiz maddeyi ssk batırdığın gibi
rıza
1 ay önce
hani martın sonu bahardı.martın sonu grev oldu.size yandaş sendikalarınız dahi inanmıyor biz mi inanacağız.
Erdo
1 ay önce
Birinci işiniz hazineyi batırmak, ikincisi de tekrar Amerika' n uşaklığına geri dönmek. Bu iktidar hayaliniz tabi ki hdp,pkk,sp,ip gibilerinin elinde olduğunu çok iyi biliyorsun değil mi. Herhalde onun için pkk ya tek laf edemiyorsunuz.
öğren.
1 ay önce
sen önce maaş bağlayacaklarına maaş bağla sözünü tut.İşten çıkarılanları geri al.Devletinin milli konularında yanında durmayı öğren.
analiz
1 ay önce
sen önce oartındekı ahlaksızları temızlede sonra konuş bay pinokyo .senın kadar yalan konusan birini ben görmedim bundan sonrada görmem heralde aslında senden iyi cizgi film kahramanı olur ha çünkü gercek olamayacak kadar uyduruksun bay pinokyo

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap