SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Kılıçdaroğlu: ''Bu ülkenin en büyük güvencesi CHP'dir''

Kılıçdaroğlu: ''Bu ülkenin en büyük güvencesi CHP'dir''

29 October 2020 Thursday - 14:48

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Çankaya Belediyesi Mustafa Kemal Atatürk Spor Merkezi Açılış Töreni'nde yaptığı konuşmada "Herkes şunu çok iyi bilsin ki bu ülkenin en büyük güvencesi CHP'dir" dedi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Çankaya Belediyesi Mustafa Kemal Atatürk Spor Merkezi Açılış Töreni'nde konuştu.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamasından satır başları şöyle:

 Hepimizin düşüncesinin arka planında "Ne olacak bu memleketin hali?" sorusu var. Hepinizden tek isteğim, karamsarlığa kapılma hakkı olmadığımızı, bu ülkede yaşıyorsak, bizim umutsuzluğa kapılma hakkımız yoktur. Sabahleyin Anıtkabir'den sonra Meclis Binası'na gittim. O binadan ayrılırken şunları düşündüm, 97 yıl önce o binada insanlar kucaklaştılar, insanlar gözyaşı döktüler, insanlar sevinç içinde ellerini kaldırdılar ve Cumhuriyet'i kurdular. 

Geçen bayramda Milli Kurtuluş Savaşı'na ve Cumhuriyet'in kuruluşuna tanıklık eden kişilerin anılarını okuduk. İstanbul'dan Ankara'ya gelmek için insanların hangi yollardan geçtiklerini, yakalanmamak için nelerin yapıldığını, özellikle Mustafa Kemal Atatürk'ün İsmet İnönü geldiği zamanki sevincini o anılarda okuduk. 

Öyle bir Ankara'dan bugünkü Ankara'ya geldik. O koşullardan bugünkü koşullara geldik. Karamsarlığı biliyoruz, eğitimde, sosyal yaşamda, dış politikada sorunlar var biliyorum. Demokrasi alanında ciddi sorunlar var biliyorum. Ama biz CHP'lilerin temel görevi sorunları aşma görevidir. Kararlılıkla, inançla, bilgiyle ve birikimle Türkiye'nin aşılmayacak hiçbir sorunu yoktur. Herkes şunu çok iyi bilsin ki bu ülkenin en büyük güvencesi Cumhuriyet Halk Partisi'dir. 

Demokrasiden yana olan tüm halkın katılımıyla Cumhuriyet'i demokrasiyle taçlandıracağız. Bizim çocuklarımız daha görkemli bir Cumhuriyeti ve daha görkemli bir demokrasiyi yaşayacaklar. 

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Kara
25 gün önce
Sen teröristlerin güvencesisin..bu ülke chp ye güvense türkiye yok olur..sen kendine güvenemiyorsun vır vır vır
delibekiroğlu61
25 gün önce
ATATÜRK ÜN İZİNDEN GİTMEYEN BİR CHP. YAZIKLAR OLSUN.
kayhan
25 gün önce
sayin kilicdar sen bu dedigine inaniyormusun sana 5 tane koyun verseler bakamasin sen hayal kuruyorsun ama hayalde güzel bir seydir kurmaya devam et sen ok canim benim hayirli isler....

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap