SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Kılıçdaroğlu Ankara’yı hareketlendirdi! Erken seçim için tarih verildi

Kılıçdaroğlu Ankara’yı hareketlendirdi! Erken seçim için tarih verildi

28 Mayıs 2022 Cumartesi - 10:53

AK Parti hükümetinin 2022 yılının kışını çıkaramayacağı söylenirken erken seçim için tarih verildi. Kılıçdaroğlu’da “Sonbaharda seçim bekliyorum” diye konuştu.

Türkiye’nin ekonomik gidişatı hiç de iç açıcı gözükmezken erken seçim sesleri de yükselmemeye başladı. Ankara kulislerinde AKP’nin Türkiye’yi 2023 yılına çıkaramayacağı konuşulurken erken seçim için tarih açıklandı.

"KASIM'DA ERKEN SEÇİM OLACAK"

Siyasetin gündeminde yer alan isimler arasında “İktidar bu ekonomik tabloda 2022 kışını çıkaramaz, erken seçim olacak” konuşmaları artarken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da , “Sonbaharda seçim bekliyorum, ekonomiyi götüremezler” ifadelerini kullandı.

Erken seçim beklentisi olan bir başka isim ise CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel oldu. AK Parti’nin mevcut şartlarda devam etmesi durumunda 2023 yılı içerisinde milletvekili sayısının 200’ün altına düşeceğini iddia ederken “bunu engellemek için seçimi erkene alır. TBMM'nin 401 sandalyesi AKP- MHP dışında oluşması demek, Yüce Divan kapısının da açılması demektir. Bunu göze alamazlar, şartlar daha da ağırlaşmadan tarihi öne çekebilirler” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı erken seçime zorlayacak bir başka konu ise yasaya göre aday olup olamayacağı sorunu oluyor. Anayasaya göre bir kişi Cumhurbaşkanlığına en fazla 2 kez aday olabiliyor. Ancak herhangi bir erken seçimde bu durum ortadan kalıyor.

İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray da erken seçimle ilgili bir açıklama yaparken “Biz bugüne kadar hep erken seçim istedik. Ama seçimde sandık güvenliğini garanti etmek çok önemli.” Diye konuştu

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
3
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Oğuzhan Öztürk
1 ay önce
İktidar değil ama muhalefet erken seçime hamile kalmışta doğuramıyor gibi ha doğurdu ha doğuracak duruma düşmüş gereksiz bir söylem içerisinde. Hayırdır iktidara gelince milletin 600 bin TL ye aldığı evleri tekrar 400 bin TL ye mi indireceksiniz? Zamlı alıştın zararına satış. Böyle blrşeye sebep olmanız erken sonunuz olur. İndiremezsenizde sert yine size. Gelen gideni her zaman aratır.
kml
1 ay önce
kışın seçim olur mu?

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap