SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Kemal Kılıçdaroğlu'ndan sahte içki ölümlerini araştırın talimatı

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan sahte içki ölümlerini araştırın talimatı

21 October 2020 Wednesday - 15:01

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, sahte içkiden kaynaklanan ölümleri araştırmak için komisyon kurdu.

Türkiye'nin son günlerdeki en büyük sorunu sahte içki ölümleri...

İlk olarak Kırıkkale’de 9 Ekim’de başlayan sahte içki kaynaklı ölümler, İstanbul, İzmir, Mersin, Aydın, Muğla, Kırıkkale, Trabzon, Tekirdağ, Zonguldak’ta da görüldü ve hayatını kaybedenlerin sayısı 67’ye ulaştı.

Yaşanan ölüm haberleri üzerine CHP harekete geçti.

KILIÇDAROĞLU KOMİSYON KURDU

CHP Genel Merkezinden yapılan açıklamada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla komisyonun kurulduğu bildirildi.

Kurulan komisyonda CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, İzmir Milletvekilleri Sevda Erdan Kılıç ve Mahir Polat, Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, İstanbul Milletvekili Ali Şeker, Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal, Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül ve Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer yer aldı.

Kemal Kılıçdaroğlu ndan sahte içki ölümlerini araştırın talimatı #1

ÖLÜMLERİN YAŞANDIĞI ŞEHİRLERE ZİYARET

Sahte içkiye bağlı ölümler ve sahte içkinin boyutlarıyla ilgili araştırma yapacak olan komisyon, Türkiye’de ölümlerin yaşandığı şehirlerde ziyaretlere başladı.

CHP heyeti, sahte içki nedeniyle hayatını kaybedenlerin ailelerini ve kalıcı sağlık sorunu yaşayan kişileri ziyaret ederek incelemelere başladı.

İLK OLARAK İZMİR

Şu ana kadar Kırıkkale ve İzmir’de görüşmeler yapan heyet, incelemelerinin tamamlamasının ardından sahte içki nedeniyle yaşanan mağduriyetleri rapor haline getirerek kamuoyuna açıklayacak.

Beğendim
1
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

pir
1 ay önce
Alkol ve kumara giden paralar ve aileleri kökünden yıkan kumar ve alkoller...
pırlanta
1 ay önce
Hazine'den yardım alan partiler önemlidir...Kaliteli insanların,insanlık çizgileri,renkleri çok değerlidir. İnceliği,yumuşaklığı,derinliği,merhameti,idraki,adaleti,disiplini, hay^ya ve edebi,ahlâkı faziletleri....Bu değerler dünya insanlarında bireysel az veya çok vardır.Bireyler bu değerleri çalıştıkları kurumlara başta TBMM 'şine, Adalet kurumlarına,eğitim kurumlarına taşımalı...Bu değerler,solmaz,pörsümez..Ölüncede devam eder...Kitaplık çapta okunacak değerlerin başında gelirler...
kaplan
1 ay önce
Kemali rahat bırakın ne yaparsa yapsın.
Yüksel
1 ay önce
Git sor
K.Atamer
1 ay önce
Sorun alkol alanın iman konusundaki sorgulamasını yapamaması.Tek sorun bu.Hem Müslüman hem alkol böyle mezhep sadece kendini kandırmaktan geçer.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap