SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Akşener açıklaması: ''En ufak bir şüphem yok''

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Akşener açıklaması: ''En ufak bir şüphem yok''

26 Eylül 2021 Pazar - 12:46

Kemal Kılıçdaroğlu, ittifak ortağı Meral Akşener'in açıklamaları ile ilgili "Söyleme şekli değişik olabilir. En ufak bir şüphem yok." dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ittifak ortağı İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in açıklamaları ile ilgili konuştu.

"Elbette her partinin genel başkanının farklı değerlendirmeleri olacaktır." diyen Kılıçdaroğlu, "Ama hedef odaklı beraberlik sonuç alacak. Bundan en ufak bir şüphem yok. Bunu söyleme şekli değişik olabilir. Ben, “Dostlarımızla geleceğiz” diyorum; Meral Hanım, “13. cumhurbaşkanı Millet İttifakı’nın adayı olacak” diyor." dedi.

Cumhuriyet gazetesinde yer alan habere göre ülke yönetiminin geldiği noktayı 'çoklu organ yetmezliği' olarak nitelendiren Kılıçdaroğlu, "Aslında Saray’daki de biliyor. Etrafındaki beslemeler ellerindeki gücü, imkânları kaybetmemek için bu gerçeği kendisine söylemiyorlar. Hatta tam tersini söylüyorlar. Bu iktidarın alternatifi oluşmuştur. Bunu Saray’daki de görüyor. Bütün amacı oluşmuş olan yeni iktidar seçeneğini ortadan kaldırmak. Devletin, devlet kurumlarının imkânlarını da bunun için kullanmaktan çekinmiyorlar" yorumunda bulundu.

Beğendim
1
Sevdim
1
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap