SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Kemal Kılıçdaroğlu: 'Vali de görecek, Erdoğan da görecek'

Kemal Kılıçdaroğlu: 'Vali de görecek, Erdoğan da görecek'

27 Kasım 2021 Cumartesi - 14:02

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 4 Aralık’ta Mersin’de yapılacak miting ile ilgili olarak, “Mitingimizden niye rahatsız oluyor, anlamakta zorluk çekiyorum. Demek ki bir kusurları var. Sayın Vali, Cumhuriyet Meydanı’nı yasaklıyor, başka bir yer göstermiş, mitingimizi yapacağız. Vali de görecek, Erdoğan da görecek, herkes görecek” dedi.

Konuya ilişkin Ankara’da gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

* Mitingimizden niye rahatsız oluyorlar, anlamakta zorluk çekiyorum. Demek ki bir kusurları var. Sayın Vali, Cumhuriyet Meydanı'nı yasaklıyor, başka bir yer göstermiş.
* Mitingimizi yapacağız. Vali de görecek, Erdoğan da görecek, herkes görecek. Önümüze engeller koyabilirler, engeller çıkarabilirler.
* Ama bilmeleri gerekiyor. Biz bütün engelleri aşmasını bilen bir partinin mensubuyuz.
* Bu gelenekten geliyoruz. Hiç kimse meraklanmasın. Erdoğan da çok iyi öğrensin. Geliyor gelmekte olan.
Konuya ilişkin dün bir açıklama yapan Mersin Valiliği, CHP’nin Cumhuriyet Meydanı’nda miting yapmasının hukuken mümkün olmadığını savunmuştu…
Oysa aynı meydanda iki ay önce AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan toplanan kalabalığa hitap ederek muhalefeti hedef almıştı.
Erdoğan şunları söylemişti:
* Ülkemiz maruz kaldığı saldırılara karşı dimdik ayakta kalmayı, bununla yetinmeyip siyasi, ekonomik, askeri olarak sınırları ötesinde geniş bir etki alanı oluşturmayı bunlara rağmen başarmıştır.
* Vesayetin koltuk değnekçiliğinden darbecilerin yoldaşlığına, teröristlerin destekçiliğinden emperyalistlerin figüranlığına ne ararsanız bunlarda, Bay Kemal de var. Tek olmayan yerli duruştur, milli duruştur, eser ve hizmet siyasetidir.
* Cumhur İttifakı olarak nasıl Türkiye'yi darbecilerden temizlediysek, terör örgütlerinin kuşatmasından çıkarttıysak, bölgesel bir güç haline getirdiysek, küresel sistemde söz sahibi yaptıysak inşallah bundan sonra çok daha fazlasını milletimize kazandıracağız.
Beğendim
1
Sevdim
0
Beğenmedim
1
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Yusuf
1 ay önce
Sayın Kılıçdaroğlu paslı Demir’den altın olmaz senden ne kendine ne memlekete hayır gelmez sen ancak hdp sözcülüğü yaparsın hele CHP nin başından ayrıl sana selam dahi vermez bu kuklalığını yaptıkların
Demir
1 ay önce
Valla hergün göz önündesin daha bir başarını göremedik.Şimdi neredeyse chp başkanlığı da tehlikede.Tipik siyasi manevra.Mağduru oynamak.Senin taraftarını bilemem ama biz bıktık bu siyaset türünden.Ülkede muhalefet var ama iktidar alternatifi yok.mesele bu.kimse size güvenmiyor.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap