SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Kemal Kılıçdaroğlu, esnafa yapılan yardımları az buldu

Kemal Kılıçdaroğlu, esnafa yapılan yardımları az buldu

15 Mayıs 2020 Cuma - 18:39

Suriyeliler için 40 milyar dolar harcandığını belirten CHP Lideri, esnaf için 1 milyar dolar bile harcanmadığını söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, video konferans görüşmelerine farklı sektörleri temsil eden Esnaf ve Sanatkar Odaları başkanları ile devam etti.

Görüşmede, esnafın sorunlarını ve taleplerini dinleyen Kılıçdaroğlu, çözüm önerilerini anlattı.

Esnafın yanında çalışan kişinin de dükkan kapandığı için mağdur olduğunu aktaran Kılıçdaroğlu, 'Bunlara da en azından 1 aylık asgari ücret üzerinden para ödeyin, bunların kredi kartı, tüketici kredisi borcu varsa bunları faizsiz olarak 3 ay süreliğine erteleyin.' dediklerini hatırlattı."SURİYELİLERE 40 MİLYAR DOLAR HARCADIN..."

Kılıçdaroğlu, "Suriyelilere 40 milyar dolar para harcadın. Üstelik pandemi de yoktu. Esnafa ne verdin sen? 1 milyar dolar verdin mi? Onu bile vermedin. Yanlış politika. Bir sürü insan, çoluk çocuk buraya geldi, 40 milyar dolar para harcadın. Esnafa gelince para yok diyorsun. Var efendim para var. Bakın, ben size söyleyeyim. Bütün esnaf kardeşlerim de dikkatle dinlesinler. Sizin kamyonlarınız, minibüsleriniz, taksileriniz veya arabanız otoyollardan geçer, köprülerden geçer, tünellerden geçer, dolar bazında para ödersiniz. Onların hiçbir yükü yok. Onların iş yerleri kapanmadı. Hepsi duruyor. Araba geçmiyor, parayı kim ödeyecek. Araba geçmeyen köprünün parasını hükümet ödeyecek. Ne için? Öyle yapmışlar anlaşmayı." ifadelerini kullandı.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
1
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Süper lig kaldığı yerden devam etmeli mi?

Yorumlar


550

Hulya
20 gün önce
Çok haklısınız 3 aydır iş yerim kapalı düğün sektörü berbat oldu talan olduk.verecekleri 50 bin o bile zor..hep boş laflar yazıktır günahtır.şimdi kemal Kılıçdaroğlu bunu söyledi ya destek yapacaklarsa bile kesin vazgeçerler. hırs uğruna.
Alper BAŞKAN
22 gün önce
"Suriyeliler için 40 milyar dolar harcandığını belirten CHP Lideri, esnaf için 1 milyar dolar bile harcanmadığını söyledi". Tamam, bu eleştirinizi aldık Kemal bey.. Siz iktidara geldiğinizde nasıl yapmayı planlıyorsunuz; bir de onu söyler misiniz?? (Gerçi benimki de soru mu şimdi? Kemal bey hiç iktidara gelme gibi bir fikre/ amaca sahip olmadı ki bu konuda bir cevabı ya da hazırlığı olsun.. Benimki de laf işte )

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap