SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Kemal Kılıçdaroğlu: "Devlet böyle yönetilmez"

Kemal Kılıçdaroğlu: "Devlet böyle yönetilmez"

28 Haziran 2022 Salı - 14:22

CHP lideri Kılıçdaroğlu, "Bu millet artık uyandı, Milletin sesi var artık'' dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Meclis Grup Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları şöyle:

“İslam dünyasının sorunları var ve Türkiye bu konuda bütün İslam dünyasına örnek olmak zorundadır. İnsanların inancına nasıl saygı duyulduğunu bütün dünyaya göstermek zorunda. Adalet vurgusu yaptım, adaletin ne kadar önemli bir kavram olduğunu, İslam açısından da ifade ettim. Sabah bir haber İstanbul il yönetimi yönetimi görevden alınmış. Ne söyleyeyim şimdi arkadaşlar. Bizim konuşmaya ihtiyacımız var, kavgaya değil, bizim birbirimizi dinlemeye ihtiyacımız var kavgaya değil. Gerçekten anlamakta zorlanıyorum. Adalet olsun diyorsunuz tahammül edemiyorlar. Birbirlerini öldürenler İslam dünyasında. Birbirlerine silah çekiyorlar. İslam dünyasında kan durmasın mı, güzellik olmasın mı, demokrasi, adalet olmasın mı? Adalet istiyorsunuz tahammül edemiyorlar. Adaleti biz getireceğiz.

SÖKÜLEN RÜTBELERİ İADE EDECEĞİZ, DİKECEĞİZ:  Devlette görev yapan ve zamanı geldiğinde emekli olan insanların adaletsizlik gördüğünde itiraz etme hakları vardır. Belki kamu görevlisi olarak rahat konuşamaz ama ayrıldıktan sonra rahat konuşabilir. Düşüncesini rahatlıkla açıklayabilir. Sabri Uzun ve Hanefi Avcı'dan söz ediyorum. Sabri Uzun, Canan Kaftancıoğlu'nun haksız yere görevden alınması üzerine bir tweet attı. Vay sen misin bunu söyleyen. Arkasından Hanefi Avcı, Selahattin Demirtaş'la ilgili AİHM kararı uygulanması gerektiğini söylüyor. Vay sen misin bunu diyen. İkisinin de rütbeleri sökülecek. Gerekçe ise, FETÖ terör örgütü ile iltisaklı. Bunların ikisi de yazdıkları kitaplarla yaptığınız hataları sizin yüzünüze vurdular. Az kaldı, gelecek zaten sandık. Onlar da biliyor geliyor gelmekte olan. Onların sökülen rütbelerini aynen iade edeceğiz.

İntikam, öç alma duygusuyla devlet yönetilmez. TSK'nın 80-90 yaşındaki generallerini hapse atıyorsunuz. Bazıları hapiste olduklarını bile bilmiyor. Böyle devlet yönetimi olur mu? Böyle devlet yönetimi olmaz. KHK ile görevine son verilen akademisyenler, harp okulu öğrenciler, boşuna yatan siyasetçiler. Bazen insanlar bedel öderler, haksız yere ödenen her beden onun şerefidir.

DEVLET BÖYLE YÖNETİLMEZ: Ekonomik olarak da yönetemiyorlar. Şekerde hiçbir sıkıntımız yoktu, IMF'in talimatına uydular. Kotayı uyguladılar, şeker üretimimiz düştü. Sattılar şeker fabrikalarını. 10 fabrikayı 680 milyon dolara sattılar, bugünün parasıyla 11 milyar liraya. Sadece nisan ayında ödenen faiz 19 milyar lira. 24 yıl sonra Türkiye şeker ithal etmek zorunda kaldı. Yönetemiyorlar, devlet böyle yönetilmez. Şeker fabrikaları neden özelleştirilmez; zaten bunlar 3-4 ay çalışıyorlar. Bu yükü özel sektör kaldıramaz.

RİZE MEYDANINDA KAÇAK ÇAYLARI YAKACAĞIM: Çayda da benzer bir olaya doğru gidiyoruz. Çayda da öyle yapacaklar. Çay stratejik üründür. Neymiş Ulusal Çay Konseyi kuracaklarmış, yükü sırtlarından atacaklar. AK Parti iktidarı döneminde her yıl 20 bin ton ithal ediyor Türkiye. Bugüne kadar 183 bin ton çay ithal edildi, 434 milyon dolar ödendi. Biz 434 milyon doları Rize, Trabzon, Artvin'e versen ne olurdu? Bu iktidar size değil, yabancı çay üreticilerine çalışıyor. Kaçak çayla nasıl mücadele edilir göreceksin, Rize meydanında kaçak çayları yakacağım.

BU MİLLET ARTIK UYANDI, SESİ VAR: Biz oy peşinde koşan kısır bir siyaset yapmıyoruz. Bizim için her şeyden önemli insanların refahı, mutluluğudur. Bu millet artık uyandı, Milletin sesi var artık.

YANGININ ÇIKACAĞINI BİR YIL ÖNCE BÜTÜN DÜNYA SÖYLEDİ: Bahçeli 'sen orman yangınlarının olacağını nereden biliyorsun?' diyor. Bütün dünya biliyor, anladığım kadarıyla iklim değişikliğiyle ilgili tek bir makale bile okumamış. BM'nin dünya kadar yayını var. Allah akıl, fikir versin. Yangın çıktı, gittik oraya. Üç gün söndüremediler. Gece görüşlü helikopter yok, ihale yapılmış ancak 4 Temmuz'da gelecekmiş. Bu yangının çıkacağını bir yıl önceden bütün dünya söyledi. Gittim söyledim. Beşli çete olunca 10 dakikada ihale sonuçlanıyor. Ormanları korumak için açtığı ihale 4 Temmuz'u bekleyecek. Ben bunu söyledim diye kıyameti koparıyorlar. Ne söylerseniz söyleyin ben haklıyım.

Çıkmış açıklama yapıyor Erdoğan, 'Muğla'da Büyükşehir Belediyesi sende' diyor. Bir sefer söyleyeyim, ben senin gibi değilim. Muğla Büyükşehir Belediyesi bende değil, Muğla'dadır ve Muğla halkınındır. Devletin nasıl yönetildiğini bilmiyor. Önce yangın söndürme konusunda çalışan herkese yürekten teşekkür ederim. Bütün imkansızlıklara rağmen mücadele ettiler.”

Beğendim
1
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Adem
1 ay önce
Lüks şatafatı bitir, tarımı güçlendir, adaleti getir, liyakatı getir, sistemden beslenenleri azalt, eğitimi güçlendir. Atatürk gibi yine güzel günler görürüz. Biri eksik kalırsa birşey değişmez.
Ravza
1 ay önce
İyi bakın iyi reis subayı siz cokturuyor sizin atababni gibi lozanda beşyüz metre olan meis adasını İtalyanca vermiyor alkol masasında satılan toprakları besmeleyle geri alıyor ecel Allah seçime az kaldı porno kemal hmek emekli vekil masasını hemde şuan aldığın vekil maaşını senin boğazına dizecez hainlere yer yok
ali
1 ay önce
çok doğru söledin tepende uçaklar vızır vızır dolaşıyorken insanın gözünün içine baka baka yalan söylüyorsun uçak yok diyorsun allah korusun yalançıdan cumhur başkanı olmaz
Zuhal
1 ay önce
Pardon senmi yonetcksin desene lgbt evlikler yasal olacak desene bebek katili teröristler savunma bakanı olacak ya hastayım bu piyondakinoz güvene sahi siz kimin askerisiniz sözde Mustafa Kemal askeri özde PKK emir eri sen ancak ses partisi yonetirsin
Meral
1 ay önce
Bu millet uyandı tabi senin gibi haine oy moy vermez tecavüzcüler tacizciler partisi dolarla vekil olanları açıkla ulan adam bir numaralı hain ama devlet yonetc k hadi ordan Suriye Suriye senin mezeptaslarin yanına
Kara
1 ay önce
Aynen katılıyorum sana kk...bu ülke taciz ..tecavüz.. gizli zina ..namussuz ile senin parti yönetecek öylemi.. yazık ve yazıl dolarlarla adam satın alıyorsunuz. Partin pislik içinde ya sen partini tüzel.. bu sana kalsa vah vah vah ..bittik
Bilal Bilgin
1 ay önce
He ya sen yönetirsin hıh!
Serkan
1 ay önce
Sizin yönetiminizde en azından adalet sağlanmış olur. Bu da bir çok sorunu düzeltir....

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap