SON DAKİKA

Haber > İYİ Parti'de bazı belediye başkan adayları belli o

İYİ Parti'de bazı belediye başkan adayları belli o

25 Aralık 2018 Salı - 10:34

İYİ Parti'de 31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerde bazı belediye başkan adayları açıklandı

Meral Akşener, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) düzenlenen grup toplantısında konuştu.


Akşener'in açıklamalarından satır başları şöyle:

- Bütçeyi basit bir gelir gider tablosu olarak düşünmemizi istiyorlar. Bütçe öncelikle siyasi bir belgedir. 2019 bütçesinde ne kadar para ayrıldı? Tam 117 milyar lira. Peki bu israf değil mi? Faize 117 milyar lira ama yatırıma bunun ancak yarısı ayrılmış. Hazine garantileri var. Yatmayan hastalar için 3.7 milyar lira ödenek demek. 3.7 milyar lira birilerinin cebine girecek demek. 6.2 milyar lirayı kodamanların cebine koymak yerine gel emeklilikte yaşa takılanların sorununu halledelim. İsteyince 785 bin tane nasıl ev sahibi yapılıyor, Çiftçiye mazot 1,5 TL den nasıl verilebiliyor? Damada teslim edersen milletin parası car çur olur. İsyanımız millet istediğinde bütçesinde akrep olanlardır.Türkiye değil, enflasyon uçtu. Rakam 5.3 lira.Hanginizin cebine ayda 11 bin lira giriyor?

"BİZ DAMATLA ÇÖZERİZ DİYORLAR"

Geçtim 11 bin lirayı, 2 bin liralık asgari ücrete bile direniyorlar.Siyasetçinin dert etmesi gereken, kendi cebindeki değil, vatandaşın cebinde para olup olmadığıdır.Siyaset milletin cebinde para olsun refahı yükselsin diye yapılır.Mesele pervasızlık. Önce millet deyin. Önce milletin parasını düşün. Yoksa size zehir zıkkım olur.Biz krizin atlatılması için her türlü desteği vermeye hazırız. Bütün partiler bir araya gelelim krizi çözelim diyoruz. Biz damatla çözeriz diyorlar.Biz milletin ekmeğinin derdindeyken onlar tutturmuş sarı yelek.Mutfakta yangın var yangın.Sarı yelek muhabbeti işi çözmüyor. Kimsenin sokağa çıkmaya derdi yok. Çok istiyorsanız giyin birer sarı yelek siz çıkın. Ne yaparsanız yapın, bizi birbirimize düşüremezsiniz!

"VATANDAŞ BORÇ BATAĞINDA"

Siyasi ihtilaflar düşmanlık sebebi değildir. İhtilaflar bazen rahmet meselesidir. Kardeş olduğumuzu unutmayın. Siyaset gelir geçer ama millet bakidir. Biz iyilik ve doğruluktan vazgeçmeyeceğiz.İYİ Parti'nin adayları dedikodu yapmayacak. Devletin dini adalettir. Adalet yoksa açlık vardır, adalet yoksa rüşvet vardır, adalet yoksa yarına güven yoktur. Biz ülkemizin evlatlarının yarınlara güvenmesini sağlayacağız. Milletimizi yordular. Onun için yeter artık diyoruz. Yetti artık diyoruz.Bakın borç bitti diyor. Borçlar iki katına çıkmış. IMF'ye ödenen sadece 23 milyar dolar. Bu 23 milyar doları da kendileri kullandılar.İşsiz gencimize mi hizmet, fileyi dolduramayan ev hanıma mı hizmet? Vatandaşlar, kobiler borç batağında. Naylon poşeti 25 kuruşa satmaya başlıyorlar. O 25 kuruşun 15'ini bakanlık alıyor.Soğan bile alamaz hale geldik.Keşke akıl ve vicdan da para ile satılsaydı da onları da ithal etseydiniz. Yakın zamanda askerlik ile ilgili bir düzenleme yaptılar.

SİZİN TÜRKÇLÜĞÜNÜZ BU MU! HADİ ORADAN BE!

Para toplayabilmek için apar topar bir işe giriştiler. Meclis'te bir kanun teklifimiz var. Tek tip askerlik önerimiz var. Her Türk genci 3 ay askerlik eğitimi alacak, kalan 6 ayda da asgari ücret verelim. Eğer asgari ücreti almak istemezse 6 ay boyunca devlete ödesin ve askerlik görevini tamamlasın.Doğu Türkistan'da camiler yıkılıyor. İsyan ediyorum! Milyonlarca Türk arındırma kamplarında. Ama devletimizi yönetenlerden ses yok. O annelerin babaların gözyaşları bizim kanayan yaramız. 4 milyon Suriyeliyi Türkiye'ye pasaportla mı aldınız? Soruşturarak mı aldınız? Mültecilere 200 kat trilyon harcayacaksın ama 11 Türk'ü yok sayacaksın. Sizin Türkçülüğünüz bu mu! Hadi oradan be!

"SEÇİM MALZEMESİ ÜRETMEYİ BIRAKINDA GEREĞİNİ YAPIN"
Yunanistan'dan gelen tehdide sessiz kalan, milli duruştan bahsedemez. Türkiye'yi tehdit ediyor. Senin Turizm Bakanı'nın o adalara tur düzenliyorsa, ve senden ses çıkmıyorsa, o Genelkurmay Başkanı'nın ağzını kim büzecek? Sanki yürek yemiş. Amerika IŞİD bitti diye mi Suriye'den çekiliyor, yoksa Erdoğan bu işin taşeronu mu oldu? Amerika'ya da seslenmek isterim. Gidiyorsunuz güle güle, Fakat giderken PKK/YPG'ye verdiğiniz ağır silahları alın da gidin. Aksi bize düşmanlıktır. Amerika çekilse de çekilşmese de Fırat'ın doğusuna operasyondan vazgeçilmemelidir. Bir gece ansızın gelebiliriz derler sonra Trump'a dönüp müsait misiniz derler. Seçim malzemesi üretmeyi bırakın da gereğini yapın. Suriye ise Suriye, Kansilse Kandil, Irak ise Irak. Ordumuz girsin ve temizlesin.
İYİ Parti'de 31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlerde bazı belediye başkan adayları açıklandı.
 
Meral Akşener, partisinin grup toplantısında bazı belediye başkan adaylarını açıkladı. 
 
İYİ Parti'nin adayları şöyle:
Atakan Aksoy - Trabzon
 
Ümit Bahtiyar - Denizli
 
Muhammed Gür - Uşak
 
Mahmut Uykusuz - Erzurum
 
Raif Oktay - Çankırı
 
Mehmet Özkan - Nevşehir
 
Settar Kaya - Kars
 
Mustafa Canlı - Gümüşhane
 
Mahir Yılmaz - Kırıkkale
 
Davut Çuhadar - Osmaniye

YORUMLAR

400

Daha Fazla:

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap