SON DAKİKA

Haber > Siyaset > İşte son anket sonuçlarına göre ittifakların oy durumları

İşte son anket sonuçlarına göre ittifakların oy durumları

21 Haziran 2021 Pazartesi - 10:16

İstanbul Ekonomi Araştırma'nın son anket sonuçlarına göre Cumhur İttifakı'nda bulunun MHP baraj altında kalırken, Millet İttifakı'nda yer alan İYİ Parti'nin oy oranında ciddi bir atış olduğu görüldü.

Günboyu'nun haberine göre, İstanbul Ekonomi Araştırma'nın açıkladığı anket sonuçlarını değerlendiren Avrasya Araştırma Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Özkiraz, Cumhur İttifakı'nın oy oranının yüzde 42,5, Millet İttifakı'nın oy oranının ise yüzde 40 olduğunu açıkladı.

Özkiraz'ın açıkladığı ankete göre yarın seçim olsa, kararsızlar dağıtılmadan önce; AKP yüzde 26,2, CHP yüzde 17,4, İYİ Parti yüzde 12,2, HDP yüzde 9,9, MHP yüzde 7,2, DEVA yüzde 1,8 oralak açıklanırken "kararsızların" oy oranı yüzde 14,8, "oy kullanmayacağım" diyenlerin oranı ise yüzde 8,4 olduğu görüldü.

Araştırmanın kararsızlar dağıtıldıktan sonraki verilerine göre ise, AKP yüzde 33,9, CHP yüzde 22,5, İYİ Parti yüzde 15,8, HDP yüzde 11,9, MHP yüzde 8,6, DEVA yüzde 3,0, Diğer partiler yüzde 0,9, Gelecek Partisi yüzde 0,7, Saadet Partisi yüzde 0,7 olarak açıklandı.

Beğendim
2
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Aydın dursun
3 ay önce
Selvi ; bak o icra dosyalarının yüzde doksanı ya cep telefonudur yada tablet , her sektör eleman arıyor ama çalışmaya adam yok iş beğenmiyorlar , senin Kemal gelince sana para ve iş verecek ,elinde olanıda almasında sen ona bak ,
Aydın dursun
3 ay önce
Selvi ; bu ülke ne Abbaslar gördü , emekliler maaş alamıyor kuyruklarda ölüyordu , bu ülkeyi yoktan çöplükten aldı bu günlere getirdi ,sen iyi düşün midyata pirince giderken eldeki bulgurdan olma .
Aydın durdun
3 ay önce
Sen bu anketi iyi parti genel merkezinde yaptın. Heralde , bu şehir tiyatrosu soytarısı merale bu millet oy verecek öylemi hadi ordan ....!
Selvi
3 ay önce
Bu seçimlerde Abbas Yolcu. İnsanlar fakirlikten nefes alamıyor. İşsizlik rakamlarından,İcra dosya sayılarından haberiniz varmı.
Erdo
3 ay önce
Ak partinin ölüsü %40 ve üstünü alır, boşuna vıdı vıdı yapmayın. Seçim tarihi geldiğinde boyunuzun ölçüsünü alırsınız. Hiç bir vizyonu, projesi olmayan şahsiyet karakterler umudunu yitirmiş vaziyette vatan hainleriyle işbirliğine girişmiş, adeta hainlikte yarışır olmuşlardır. Dış güçlerin değirmenine su taşıyacaklarına bu vatanı oy uğruna, hırsları uğruna satacakları yere sevmeyi, milli olmayı, devletçi olmayı öğrensinler.
Akilli
3 ay önce
Millet bu zekâda iken alır vallahi! 😂😂😂😂😂😂😂

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap