SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Şaşırtan anket sonuçları: Muharrem İnce parti kursa oy verir misiniz?

Şaşırtan anket sonuçları: Muharrem İnce parti kursa oy verir misiniz?

12 Ağustos 2020 Çarşamba - 19:34

Optimar Araştırma Şirketi'nin ağustos ayı anketinde Muharrem İnce yeni parti kurarsa oy verir misiniz? sorusuna evet diyenlerin oranı yüzde 17.1'ken, hayır diyenlerin oranının yüzde 66.9 olduğu görüldü.

Optimar Araştırma Şirketi'nin anketinde "Sizce yeni bir partiye ihtiyaç var mı?" sorusuna, ankete katılanların yüzde 14.7'si 'Evet' yanıtını verirken, yüzde 70.8'i 'Hayır' yanıtını verdi. 'Fikrim yok' diyenlerin oranı ise yüzde 14.5.

PARTİ KURARSA MUHARREM İNCE'YE OY VERİR MİSİNİZ?

Ankette "Muharrem İnce parti kurduğu takdirde oy verir misiniz?" sorusuna ise, katılımcıların yüzde 17.1'i 'Evet', yüzde 66.9'u 'Hayır' yanıtını verdi.

"CHP GENEL BAŞKANI KİM OLMALI" SORUSUNA DİKKAT ÇEKEN YANITLAR
"Sizce CHP Genel Bakanı kim olmalıdır?" sorusuna ise, anket katılımcıları, yüzde 41.0 ile Muharrem İnce, yüzde 28.7 ile Kemal Kılıçdaroğlu, yüzde 6.7 ile Canan Kaftancıoğlu yanıtını verdi. Bu isimleri, Ümit Kocasakal, İlhan Cihaner, Tolga Yarman, Mansur Yavaş, Ekrem İmamoğlu, Aytuğ Atıcı izledi.

KURULTAYDA CHP İÇİN İKTİDAR UMUDU OLUŞTU MU?

"Sizce bu Kurultayda oluşan yönetim ile CHP için iktidar umudu oluştu mu?" sorusuna, katılımcıların yüzde 22.2'si 'Evet' derken, yüzde 46.3 'Hayır' yanıtını verdi.

PARTİ İÇİ MUHALEFETİN DURUMU

Bir diğer soruda, CHP'nin parti içi muhalefeti gündeme getirildi. "Bu kurultay ile CHP'deki parti içi muhalefetin tasfiye edildiğini düşünüyor musunuz?" sorusuna, katılımcıların yüzde 31.2'si 'Evet', yüzde 68.8'i 'Hayır' yanıtını verdi. 

Beğendim
5
Sevdim
2
Beğenmedim
2
Üzgün
2
İnanılmaz
0

Sizce Eddie Newton başarılı olur mu?

Yorumlar


550

yağmur
1 ay önce
Parti kurmakla Türkiye'nin sorunları çözülseydi 1950 den bugüne kadar nice partiler kuruldu. Neyi çözdüler ? DEMİREL Dönemi hariç...Çünkü DEMİREL DÖNEMİNDE yapılan çalışmalar olsaydı bugünler olmazdı. Rize'de her fabrikada ortalama 800 kişi çalışarak 1980 yılıkadar devam etti. İŞ VE AŞ İÇİN en çok gayret eden DEMİREL DÖNEMİDİR...O zamanlar güçlü sendikalar olduğu için, işçi ücretleri memur ücretlerinin iki katı idi...ERDOĞAN DÖNEMİNDe güzel yatırımlar yapıldı. İŞ VE AŞ konusu birinci öncelik olmalıydı....
nazlı
1 ay önce
Kalıcı olan Partiler değil insanlıktır. 1983 yılından sonra kurulan partilere bakınız. Kimler kaldı? CHP,AK PARTİ ve MHP...Kalanlara selam olsun...
osmancik
1 ay önce
Sayın İNCE,kaleye dışardan girmeye çalışıyor. Kolay gelsin...Seçimlerde başarılı olursa ne güzel..Kolay değil. 1980 den 2020 yılına kadar kurulan partilere bakınız.Kalan AK PARTİ ve CHP var..Yeni Partiyi de seçimlerde göreceğiz...MHP ise seçimlerde 100 vekil alırsa Cumhur ittifaki kalesi güçlenir..
Reşat
1 ay önce
Sana oy veririm Bay Kemal gibi sözünü tutmayana Bay Erdoğan gibi damadını torpille işe geçirip ananı da al git diyene vermem. Seninleyim hocam.
Mert
1 ay önce
Akıllı zeki hakkaniyetli adam sana oy vermeyi cok isterim ama 18 den kücüğüm
kaplan
1 ay önce
CHP Muharrem ile Türkiyenin chp si olacak.Şu anki chp dış güçlerin chp si.Chp li kardeşlerim uyanık olsun.Chp ileride güzel kadro kurup hükümete talip olursa başarılı olacağına inanıyorum.Erdoğan bayrağı güzel taşıdı.İnşallah darısı yeni chp nin başına.
SERKAN
1 ay önce
Ahah saka mı bu tabikide veririm İnce den iyi baskan mı olur seninleyiz hocam
Aydın Peker
1 ay önce
oy veririm
Ayaz
1 ay önce
Oy verebilme yetkim olsa snaa verirdim hepimizin cumhurbaskanı akılcı zeki dürüst hakkaniyetli mert yiğit sert adam
Bize heryer Trabzon
1 ay önce
bundan sonra oylar Trabzona, Imamoğlu varken buda kim oluyor. Trabzon acaba ne zaman başlayacak kendi insanını desteklemeye. Aynen eskisi gibi bir Demirel geldi memleketi batırdı gitti, gençlere güvenin biraz.
inquisitive
1 ay önce
oy veririm diyenler chp kilikli akpliler, onlar da sonucta vermez de chp yi kizistirmak dertleri, bu hesaba gore ince baraji geciyor, biraz da gulelim, onun partisi olsa olsa "beni de bir yere oturtun partisi" adiyla kurulur, ya da "muharrem ince partisi" olur, umutlarina da ince ince bir kar yagar
Ayaz
1 ay önce
Gerizekalısın
Reşat
1 ay önce
Kılıcdaroglu varken vermiyorduk. İnce varsa veririz.
ts
1 ay önce
ne oyu git otur evinde chp bir işe yaramıyor senden ne olur huzur kaçırma yoksa sende reisemi çalışıyorsun.
Ahme61
1 ay önce
Kesinlikle veririm ,çünkü kılıçdaroğlu Atatürk ün partsıne ve atatükçülere ihanet efiyor

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap