SON DAKİKA

Haber > Siyaset > İşte ''Erdoğan'dan sonrası'' için dikkat çeken anket sonuçları

İşte ''Erdoğan'dan sonrası'' için dikkat çeken anket sonuçları

25 Şubat 2021 Perşembe - 16:48

Gezici Araştırma tarafından yapılan bu anket, AK Parti içerisinde Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan sonra "en güvenilir ismin" kim olduğunu ortaya koydu.

Gezici paylaşımında, ankete katılanlara, “AK Parti içinde Erdoğan dışında beğendiğiniz, güvendiğiniz ve makul bulduğunuz isimler kimlerdir?” sorusunu yöneltti.

Ocak 2021’i kapsayan araştırmada birinci çıkan isim ise Süleyman Soylu oldu.

 AK Parti ve MHP tabanına sorulan soruda yüzde 24 ile Süleyman Soylu birinci çıkarken yüzde 15 Fahrettin Koca ikinci oldu. Ayrıca araştırmada Erdoğan hariç isimler için “Beğendiğim siyasetçi yok” seçeneğinin yüzde 22 çıkması da dikkat çekti.

Süleyman Soylu’nun Cumhur İttifakında Erdoğan’dan sonra en çok güvenilen birinci isim çıkması akıllara Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak’ı getirdi.

Soylu, iktidar içerisinde sürekli olarak Berat Albayrak ile aralarında rekabet olduğuna dair iddialarla gündeme gelmişti. İki taraf da bu iddiaları yalanlamamıştı.

Beğendim
1
Sevdim
0
Beğenmedim
1
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

ALİ
1 ay önce
alğı bu kirli siyaset
Lütfen anlayış
1 ay önce
Damadını illa kabineye alicam demek nedir? İnsan azıcık milleti düşünür..Euro çıktı nereye bize kastın mı var..Ben Avrupa'da çocuk okutuyorum.. Yeter diyeceğim ama bizim milletimiz çok memnun ..Allah hepsini ıslah etsin...
Erdo
1 ay önce
Sayın Erdoğan dünya çapında bir lider, lider olunmaz, lider doğulur. Böyle liderler bir asırda ya bir olur, yada iki. Allah uzun ömürler versin, versin ki bu vatan hainlere, şer odaklarına kalmasın. Bir gün hak vaki olduğu zaman da inşallah vatanını, milletini, devletini canı pahasına seven biri liderlik eder. Soylu da bunlardan biri.
Doğru söz
1 ay önce
Bu cemaatlar en güvendiğin kim diye sorulduğunda en çok hafızanda kalan isim kim sorusuna yanıt veriyor. Netekim Beraat Albayrak bu mealde hafizalardan silindiğinden düşüşte. 2 sene sonra Fahrettin Koca da az gündeme gelip unutulacak. Güvenilir(!) liği düşecek. Eeee güvenenler nesine güvenirmiş desen, çoğu tek kelime edemiyecek. Ben eminim.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap