SON DAKİKA

Haber > Siyaset > İsmail Saymaz canlı yayında son anket sonuçlarını açıkladı!

İsmail Saymaz canlı yayında son anket sonuçlarını açıkladı!

22 October 2020 Thursday - 11:39

Katıldığı canlı yayında anket sonuçlarını paylaşan gazeteci İsmail Saymaz, İYİ Parti’nin oy oranının yüzde 13,5 olduğunu söyledi. Saymaz, yüzde 37 ile muhalefet partileri arasında en başarılı görülen liderin de Akşener olduğu dile getirdi

Gazeteci İsmail Saymaz, Habertürk ekranlarında yayınlanan Türkiye’nin Nabzı programında siyaset gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. İYİ Parti’deki tartışmaların, partinin yükselişe geçmesinden kaynaklı olduğunu ve yükselen partilerde bu tarz tartışmaların yaşanmasının doğal olduğunu söyleyen Saymaz, anket sonuçlarına da değindi.

İYİ PARTİ'NİN OY ORANI

İsmail Saymaz, 40 ilde gerçekleştirilen anketlerde İYİ Parti’nin oy oranının yüzde 13,5 çıktığını söyledi.

'AKŞENER EN BEĞENİLEN MUHALEFET LİDERİ'

Saymaz, İstanbul Ekonomi Araştırma tarafından muhalefet partisi seçmenleri arasında yapılan bir ankette de Meral Akşener'in yüzde 37 ile en beğenilen lider olduğunu kaydetti.

İsmail Saymaz’ın konu ile ilgili açıklamalarının tamamı şu şekilde:

İYİ Parti’nin 40 ilde gerçekleştirdiği araştırma sonucunda oy oranının 13, 5 düzeyinde olduğu söyleniyor, Meral Akşener çok başarılı gidiyor. Eylül ayı itibariyle oy bandının 10 civarında olduğu söylendi. Bu Metropol’ün yaptığı araştırma, İstanbul Ekonomi Araştırmaları’nın bu ayki verilerine göre Türkiye’de AK Parti, CHP, MHP ve HDP tabanları açısından en başarılı muhalif lider kim sorusuna, Meral Akşener cevabı verilmiş. Yüzde 37 bandında…

Şu an CHP’de Meral Akşener’i başarılı bulanlar yüzde 40 iken, aynı partinin genel başkanı Kemal Bey için yüzde 20 deniliyor. Yani CHP’lilerin bile 2 katı.

İYİ Parti çözülüyorsa AK Partilerin zaten gözü aydın, neden bu kadar tartışıyorlar? İYİ Parti ciddi ölçüde ivme kat ediyor, büyüyor… Büyüdükçe bence burada kuvvetle ihtimal parti içi çatışmalar olacak, AK Parti’de olmadı mı? AK Parti’nin 3 veya 4. yılında Abdüllatif Şener ayrılmadı mı?

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
1
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

hacı
1 ay önce
bu fetöcüler çok şeytan ama şeytan yaptırdıklarıyla hep kendini belli eder!!!
Salih
1 ay önce
En başarılı muhalefet lideri tabi.rakibi kim Kılıçdaroğlu.kılıçtaroğlunun karşıısna boş sandalye koy.yine en başarılı seçilir.
pırlanta
1 ay önce
Hükümetten ayrılan ve MHP den ayrılan milletvekilleri yanlış yoldadır.Çünkü Amerika'nın , Suriye'de gördüğü başarısı ile Rusya'nın Ermenistan karşısındaki Azerbaycan'ın başarısı göremiyor. Amerika'nin işimiz Türkiye'iledir diyorlar. Batı dünyasıda öyle..Rusya dolaylı diyor..Muhalefet elindeki balonları kaçıran çocuklar gibi ufuklara bakıyor..Akşam olur kafası boş yatar,sabah olur kafası boş kalkar muhalefet..

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap