SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Faik Öztrak, ''Erdoğan rezervlerin nasıl satıldığını itiraf edecek''

Faik Öztrak, ''Erdoğan rezervlerin nasıl satıldığını itiraf edecek''

25 Şubat 2021 Perşembe - 13:37

CHP Genel Başkan Yardımcısı, Tekirdağ Milletvekili ve Ekonomi Heyeti Başkanı Faik Öztrak, Nevşehir’de Ticaret ve Sanayi Odası’nda iş insanlarıyla ve sendika temsilcileriyle bir araya geldi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı, Tekirdağ Milletvekili ve Ekonomi Heyeti Başkanı Faik Öztrak, Nevşehir’de Ticaret ve Sanayi Odası’nda iş insanlarıyla ve sendika temsilcileriyle bir araya geldi.

ANKA'ya açıklamalarda bulunan Öztrak, tedarik zincirleri kısaldığı için Türkiye’nin önemli bir lokasyon haline geldiğini kaydederken, “Şimdi tam bir şeyler yapma zamanı ama o bir şeyleri yapacak olanlar yara bere içinde kalmışlar, ayağa kalkmakta zorlanıyorlar” sözleriyle iktidarı eleştirdi.

 Öztrak, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın TBMM’deki grup toplantısında Merkez Bankası’nın rezervlerinin pandemi sürecinde hukuka uygun şekilde harcandığı söylemine yönelik şöyle konuştu:

“Nihayet sattığını itiraf etti, şimdi nasıl sattığını söyleyecek. Nasıl harcadılar, yöntem ne oldu, neden hiç ihale yapmadılar? Eskiden Merkez Bankası’nın sayfasında ihaleleri görürdük. Ey merkez bankası, kime sattın? O sattığın hazineyse o hazine kamu bankalarına bu dövizleri nasıl verdi? Akşam bunun Türk Lirası karşılıkları nasıl döndü? “

"Merkez Bankası böyle giderse dünyada en yüksek faizi verir"

Öztrak, Merkez Bankası rezervlerinin yerine konulmasının “Faizleri çok yüksek tutarak ve yurtiçi ve yurt dışındaki yatırımcılara güven verecek bir program ortaya koyarak” mümkün olduğunu belirtti.

 Öztrak, “İlkini yaptılar. Dünyanın en yüksek 10. Faizini veriyor Merkez Bankası ama ikincisine dair bir adım yok böyle giderse dünyanın en yüksek birinci faizini verir Merkez Bankası” dedi.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Erdo
1 ay önce
Siz ve zihniyetiniz kokuşmuş, nerede bir pislik hemen nemalanmaya çalışıyorsunuz. Allah size ve hainler topluluğuna iktidar yüzü göstermesin.
maksut yılmaz
1 ay önce
Eğer sarsılmışsa o rezervler mutlaka karşılığı alınmış ve halkın faydalanması için yatırıma çevrilmiştir. Sizin gibi rakı masalarına yada put yapan sanatçı müsveddelerine harcamamıştır.
ALİ
1 ay önce
yuh yalan makinası
Doğru söz
1 ay önce
Yani faiz haram diyenler nerede ise en yüksek faizi veriyor. Tipik AKP. Söylemle eylem tezatlıkları partisi. Cemaata uygun!

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap