SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Erdoğan'ın, CHP planı! İşte, Cumhur İttifakı'na katılacak parti

Erdoğan'ın, CHP planı! İşte, Cumhur İttifakı'na katılacak parti

14 Nisan 2021 Çarşamba - 16:11

Gazeteci Murat Yetkin, bugünkü yazısında, AK Parti kulislerinde DSP’nin yakında Cumhur İttifakı’na katılacağı söylemlerinin dolaştığını yazdı.

Gazeteci Murat Yetkin,  AK Parti çevrelerinde, Demokratik Sol Parti’nin (DSP) Cumhur İttifakı'na katılacağının düşünüldüğünü yazdı.

"DSP'NİN, CHP'Yİ BÖLECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORLAR"

"DSP’nin Cumhur İttifakına yanaşması halinde CHP’nin bölüneceğini düşünüyorlar" değerlendirmesinde bulunan Murat Yetkin, "AK Parti yükseliş döneminde bu tür taktiklere başvurmazdı. Şimdi başvuruyor. Çünkü hem ekonomik koşullar zorlaşıyor hem kovit salgınında ipler hükümetin elinden kaçmış izlenimi var hem de muhalefet -doğrusu bastırıyor” görüşünü savundu.

İşte, Murat Yetkin'in  "Bir şehir efsanesi: Türkiye’de etkili muhalefet yok" başlıklı yazısı:

“AK Parti çevrelerinde DSP’nin yakında kendilerine, Cumhur ittifakına katılacağı yolunda bir umut başlamış durumda. DSP Genel Başkanı Önder Aksakal’ın 30 Aralık 2020’de Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kabul edilmesini, eski Genel Başkan Masum Türker’in son zamanlarda hükümet yanlısı yayınlarda görünmeye başlamasını da buna kanıt gösteriyorlar. Herhalde bu çaba içindekiler DSP’nin Cumhur İttifakına yanaşması halinde CHP’nin bölüneceğini düşünüyorlar. CHP ve İYİ Partiden kopmaları kontrol altındaki medya kanalıyla teşvik ederek muhalefetin altını oyma çabalarında sırada bu olsa gerek.

AK Parti yükseliş döneminde bu tür taktiklere başvurmazdı. Şimdi başvuruyor. Çünkü hem ekonomik koşullar zorlaşıyor hem kovit salgınında ipler hükümetin elinden kaçmış izlenimi var hem de muhalefet -doğrusu bastırıyor”

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Erdo
26 gün önce
Chp nin acınası hali var, tüm kurgu Erdoğan üzerinden, Chp zaten kendi içinde defalarca bölünmüş. Mustafa Kemal Atatürk' ün izinden giden acaba kaç Chp li var. Bu arkadaşlar kendilerini bir zahmet sorgulasınlar. Oy uğruna piyon olmaktan bıkmadılar mı ? Ha bir de pkk meselesi var, acaba köprüyü karşıya geçene kadar mı yoksa farkında olmadan pkk nın partisi mi olacaklar, bunu zaman gösterecek.
fiber.
26 gün önce
chp varmı gerçekten.
Kazım
27 gün önce
CHP CUMHURBAŞKANI ADAYINDA YANLIŞLIK YAPMAZSA OY KAYBETMEZ, BÖLÜNMEZ. İMAMOĞLU VE MANSUR DAN BİRSİNİ ADAY GÖSTERİP MUHALEFETİN DESTEĞİNİ ALIRSA EN AZ 15 PUAN FARKLA CUMHURBAŞKANLIĞINI ALIR. İNSANLAR AKP DEN VE ERDOĞANDAN BIKMIŞ. SEÇİM TARİHİ UZARSA MUHALEFET ANAYASAYI DEĞİŞTİRECEK ÇOGUNLUĞA ERİŞİR.
Ahmet
28 gün önce
Ordan size ekmek çıkmaz, gideceksinizzzzzzzzzzzz
Doğru söz
28 gün önce
Türkiye'de muhalefet VAR. Adam gibi medya YOK. İktidar öylesine başarısız ki ekonomi, işsizlik, develüasyon, boşalan MB , antidemokrasi, uluslar arası ilişkilerdeki rezaletler, pandemide her gün kırılan rekorlar vs. konuşulmasın diye her gün yeni senaryolar kuruyor. Etik ahlâk ve insanlik dışı. Masum insanlar hapisanelerde. Çete reisleri katiller tecavüzcüler dışarda. Cemaat, tarikat , aşiret veirtica egemen. Lâbet!

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap