SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Erdoğan'ı bir tek o alkışlamamıştı... AK Parti'den istifa mı ediyor?

Erdoğan'ı bir tek o alkışlamamıştı... AK Parti'den istifa mı ediyor?

10 Ocak 2022 Pazartesi - 12:34

Faiz yaklaşımı nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ile ters düşmesi nedeniyle Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan istifa eden Lütfi Elvan'ın AK Parti'den de istifa edeceği iddia edildi.

Milli Gazete'nin haberine göre, Ankara kulislerinde eski Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'ın partisinden ayrılacağının konuşulduğu belirtiliyor..

Bilindiği üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eski Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan arasında bir süredir ters düşme olayı vardı. Lütfi Elvan'ın Erdoğan'ın ''faizleri indirin'' talimatlarına karşı çıktığı haberleri sık sık gündeme geliyordu. 

Hatta Erdoğan, Elvan istifa etmemişden bir süre önce ''Milletimizi faize ezdiremeyiz. Bunun başka çıkışı olamaz. Hala kalkıp da bu yolda, bu mücadelede beraber yürüdüğümüz arkadaşlarımızdan faizi savunanlar kusura bakmasın ben faizi savunanla beraber olmam, olamam. Bu görevde olduğum sürece faizle mücadelemi sürdüreceğim.'' açıklamasında bulunmuştu. İddialara göre Erdoğan bu sözleri ile Lütfi Elvan'ı hedef almıştı. Nitekim Erdoğan'ın bu konuşması sırasında bir tek Lütfi Elvan alkışlamamıştı. 

"LÜTFİ ELVAN RAHATSIZ OLUYOR"

Hatta Elvan'ın kendisinden bir önceki Hazine ve Maliye Bakanı ve Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak'la ters düştüğü öne sürülüyordu. Şöyle ki bakanlıkta Albayrak'ın talimatlarının dinlendiği hatta o zaman bakan yardımcısı olan Nurettin Nebati'nin Berat Albayrak'tan talimat aldığı iddia ediliyortu. Bu durumun da Lütfi Elvan'ı rahatsız ettiği iddia ediliyordu. 

KULİSLER ÇALKALANIYOR

Şimdi ise Ankara kulislerinde Elvan'ın bakanlığın ardından AK Parti'den de ayrılacağı ifade ediliyor. Bilindiği üzere Elvan, siyasette Erdoğan'a yakınlığı ile biliniyor. Nitekim Elvan Erdoğan'ın başdanışmanlığı ve bir çok bakanlık görevlerinde bulundu.

Milli Gazete

Beğendim
1
Sevdim
1
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap