SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Erdoğan'a sunum yapıldı: AKP'nin seçim kampanyası basına sızdı

Erdoğan'a sunum yapıldı: AKP'nin seçim kampanyası basına sızdı

03 Nisan 2022 Pazar - 11:55

YSK'dan peş peşe gelen ihalelerin ardından AK Parti'nin seçim hamlesi ortaya çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a iki şirketin sunum yaptığı iddiaları kulisleri hareketlendirdi.

AK Parti ve MHP’nin hazırladığı Yeni Seçim Yasası TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilmesinin hemen ardından YSK’nın oy kabini, mühür mumu ve oy pusulası ihaleleriyle “erken seçim” tartışmaları yeniden alevlendi.

Kulislerde baskın seçim yapılacağı iddiaları dolaşırken, iki şirketin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seçim kampanyası konusunda sunum yaptığı ortaya çıktı.

ERDOĞAN'A SUNUM YAPILDI

Hükümete yakın Türkiye gazetesinden Yücel Kayaoğlu’nun AK Parti kulislerinden aktardığı haberine göre; AK Parti, seçimler için hazırlıklara başladı. 2023 seçimleri ‘bir yol ayrımı ve kırılma noktası’ olarak gören ve seçim için izlenecek strateji ve bu kampanyayı yürütecek profesyonel ekibin belirlenmesi için düğmeye basan AK Parti'nin, önümüzdeki seçimler için iki yeni şirketle görüşmeler yürüttüğü belirtildi. 

ERDOĞAN SEÇİMİ KIRILMA NOKTASI OLARAK GÖRÜYOR

Habere göre seçim hazırlıkları konusunda şirket yöneticileri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunum yaptı. Erdoğan’ın özellikle ekonomi konusunda toplumdaki algının nasıl yönetileceği konusunda fikirlerin gündeme geldiği sunumları beğendiği ve yakın zamanda bu iki şirketle anlaşma yapılacağı da iddiaların arasında.

AK Parti yönetimi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 seçimlerini ‘bir yol ayrımı ve kırılma noktası’ olarak görüyor. AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş başkanlığındaki seçim strateji ekibi izlenecek strateji konusundaki toplantılarını da sıklaştırmaya başladı. Seçime gidecek süreçte geniş toplum kesimlerinin taleplerini karşılama noktasında önemli adımların atılması planlanıyor.  Hayat pahalılığı konusunda atılacak adımların AK Parti’nin seçim kazanmasında büyük rol oynayacağı tespiti yer alıyor.

AKP ASGARİ ÜCRET, EYT, 3600 EK GÖSTERGE İÇİN TÜM İMKANLARI ZORLAYACAK

AK Parti kurmayları, kendilerine oy verenlerin yüzde 70’ten fazlasının dar gelirliler olduğuna dikkat çekerek 2022 yılı sonundan itibaren asgari ücret, EYT, 3600 ek gösterge, sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi, emekli maaşları gibi sıkıntılı alanlar konusunda bütün imkânların zorlanacağını dile getiriyor.

SON ANKETLEDE ERDOĞAN'IN OYU 4 PUAN ARTTI

Haberde AK Parti’de son dönemde yapılan anketlere de yer verildi. Sonuçlara göre partinin ve Cumhurbaşkanı’nın oy oranı yükseliş trendine geçti. Özellikle, Rusya- Ukrayna savaşı sebebiyle Türkiye’nin diplomatik alanda üstlendiği rolün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oylarında 3-4 puanlık artışa sebep olduğu ifade ediliyor.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap