SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Erdoğan seçime üçlü ittifakla mı girmek istiyor?

Erdoğan seçime üçlü ittifakla mı girmek istiyor?

06 Ağustos 2020 Perşembe - 14:25

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e yaptığı ‘Evine dön’ çağrısını yorumladı. Hakan, Erdoğan da seçime 'AK Parti, İyi Parti ve MHP' üçlüsüyle girmek istiyor" görüşünü savundu.

Hakan, Bahçeli'nin 'ev'den kastettiğinin Cumhur İttifakı olduğunu belirterek, "Cumhurbaşkanı Erdoğan da seçime 'AK Parti, İyi Parti ve MHP' üçlüsüyle girmek istiyor" görüşünü savundu. 

Hakan yazısında, "Yazlık sitelerde, emekli kahvelerinde, deneyimli bürokratların tatil buluşmalarında, eski/yeni siyasetçilerin yazlık site muhabbetlerinde... Kısacası siyasete azıcık da olsa meraklı kesimlerin takıldığı her yerde... Herkes aynı sorunun cevabını arıyor: 'Devlet Bahçeli, Meral Akşener’e neden ‘Evine dön’ çağrısı yaptı?' Ben de işte bu sorunun cevabını aradım dün gün boyu..." ifadesini kullandı. 

Hakan, "Ulaştığım sonuçları tek tek açıklıyorum: ‘Cumhur ittifakı’, İYİ Parti’yi kendi safına çekmek istiyor... Bu bir. Devlet Bahçeli’nin 'yuva' ya da 'ev'den kastettiği MHP değil, ‘cumhur ittifakı’... Bu iki. Cumhurbaşkanı Erdoğan da seçime “AK Parti, İYİ Parti ve MHP” üçlüsüyle girmek istiyor. Bu üç." düşüncesini dile getirdi. 

Hakan, "Bahçeli’nin açıklaması, bu yolda atılan ilk önemli adım... Bu dört. İyi Parti cenahıyla kurulan bir temas var mı, bilmiyorum. Ama alttan alta yoklamaların yapıldığı kesin... Bu beş. Bu girişimin en temel amacı şu: CHP’yi HDP ile baş başa bırakmak... Bu da altı." ifadesini kullandı.

Yazının devamı için TIKLAYIN

Beğendim
0
Sevdim
1
Beğenmedim
1
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Sizce Eddie Newton başarılı olur mu?

Yorumlar


550

mavi
1 ay önce
Meral Hanım, ekonomide,büyük kentlerdeki iş ve aş ihtiyacı için neler düşünüyor? Büyük kentlerde iş ve aş ihtiyacı artığı için büyük kentlerde Cumhuriyet döneminin en büyük yatırımları yapıldığı halde oy kaybı yaşanıyor. İnsanların ihtiyacı iş ve aş... Sayın Meral Hanım bu iş ve aş konusunda kuracağı heyetin çalışmasına ihtiyaç vardır.
can
1 ay önce
ABD ile Ekonomik işbirliği anlaşmsı imzalandı. 1948 de Cumhurbaşkanı İNÖNÜ ve Başbakan Hasan SAKA... yürütüyordu. 1948-1951 yılları arasında ABD den hibe olarak 62 milyon dolar yardım alınmıştır. Bugünün üniversiteleri bu yardımların nerelerde harcandığını iyi muhasebe ederse,bugünleri daha kolay anlarız. Gerçekleri okumak gerekir. Bu konularda bilim kurulları kurulmalıdır. Asil olarak sanayileşmede Bilim Kurulu olmalıdır. Birde büyük kentlerdeki iş ve aş ihtiyacı için bilim kurulu kurulmalıdır. Gece-gündüz çalışılmalıdır.
demir
1 ay önce
CHP ile HDP nin TBMM 'deki konuşmalarnı 17 yıllık kitap haline getirilip okunduğunda,okuyuculara Vatan ve Millet adına neler söylenmiştir diye sorulsa, HDP nin söylemleri ve eylemleri ortada...CHP ye gelince ona iki gözle bakacağız. İnsan gözü ile bakarken,ikinci gözümüzde insanlık yönüne bakmak..İnsan ölür,insanlık kalır...
temel
1 ay önce
ne zırvaladığını kendin bile anlamamışsındır, ulan battık battık sen hala bok atmanın peşindesin
ERDEM
1 ay önce
Sen bakmak istediğin tarafa bakmaya devam et .Tren misali.
nikel
1 ay önce
Başkanlık sistemi sorunları çözmüyor. 17 yıl yatırım yapılan büyük kentlerde seçim kaybedildi. Bakınız 1970 yıllarında avrupaya giden Türkler,avrupada,yol,köprü ve hizli tren görmek için gitmedi. Bu çalışmalar tabii ki,sosyal hayatı kolaylaştıran çalışmalardır.Bunları kim inkar edebilir. Ama avrupaya giden türk aileleri iş ve aş için gittiler. Türkiye'deki büyük kentlerde iş ve aş önemlidir. Bundan sonrada şartların getirdiği,ekonomik çember daralıyor. Hükümet çalışıyor. İhtiyaçlar önemli... Hükümete Allah kolaylık versin..
M.Birinci
1 ay önce
Başkanlık sisteminden dönülmedikten sonra Cumhur ittifakına oy yok...kimi yanına alırsa alsın.
inquisitive
1 ay önce
uclu mu, ikili mi, aksener aldigi oyu millet ittifaki icin almiyor ki, muhalefet ettigi icin aliyor, o akp ye yanasti diye secmen erdoganci olacak diye tahmin yapmak secmene saygisizliktir

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap