SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Erdoğan ilk kez konuştu! "Seyirci olmayın halkınıza sahip çıkın"

Erdoğan ilk kez konuştu! "Seyirci olmayın halkınıza sahip çıkın"

22 Temmuz 2021 Perşembe - 10:38

Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye'ye yönelik Afgan göçüne ilişkin ilk kez konuştu. Afganistan hükümetine seslenen Erdoğan, "Seyirci olmayın halkınıza sahip çıkın" dedi.

KKTC'de 20 Temmuz'da katıldığı program dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afganistan konusunda dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

ABD ve NATO'nun  Afganistan'dan çekilme kararının ardından Taliban korkusuyla panikleyen Afganların Türkiye'ye akın edişi hakkında ilk kez konuşan Erdoğan, "Seyirci olmayın, halkınıza sahip çıkın" dedi.

Erdoğan'ın açıklamaları şu şekilde:

Şu anda özellikle güvenlik noktasında alınması gereken tedbirler neyse bunları alıyoruz. Burada şartları zorluyoruz tabi. Şu anda Pakistan'la bazı görüşmelerimiz de var. İşin bir de Taliban boyutu var. Onlarla ilgili olarak da bazı görüşmelerimizi sürdürüyoruz.

Bu mültecilerle ilgili konuda Dışişleri Bakanlığımız özellikle Afganistan üst yönetimiyle bu konuları masaya yatırıyor. Onların da yapması gerekenleri yapmasını ve devreye girmesini istiyoruz. ‘Bu konuda sizler de seyirci olmayın, lütfen halkınıza sahip çıkın' diyoruz ve bu çalışmaları devam ettiriyoruz. Yoğun bir kampanya içindeyiz.

Tabi nereye kadar netice alırız o da ayrı bir konu. Çünkü sıkıntının boyutu gerçekten büyük.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
1
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Doğru söz
10 gün önce
Sen nüfus nüfus nüfus diyordun. Al sana nüfus! Afganistan ardından inşallah Sudan ve Nijerya! Hepdi gelsin! RTE nin hesapları artık hiç tutmaz oldu. Hep yanılıyor. Ama hep. Dünya ne yaparsa RTE tersini yapar. İnşallah sayende Türkiye olur Mültecistan!

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap