SON DAKİKA

Haber > Siyaset > Ekrem İmamoğlu, Süleyman Soylu'ya cevap verdi

Ekrem İmamoğlu, Süleyman Soylu'ya cevap verdi

04 November 2019 Monday - 16:28

Bakan Soylu'nun isim vermeden "Ahmak" diye hitap ettiği İBB Başkanı İmamoğlu, "Ben lafa bakarım laf mı diye, bir de söyleyene bakarım adam mı diye. " dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, Strasburg’da yaptığı konuşma üzerinden kendisine isim vermeden “ahmak” nitelemekte bulunmasına İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, cevap verdi.

Üsküdar'daki Fethi Paşa Korusu'nda gazetecilere konuşan İmamoğlu, “Ben lafa bakarım laf mı diye, bir de söyleyene bakarım adam mı diye. Seviyesine inmeyeceğim bir alan bu. Seçim sürecinde de seviyesine inmeyeceğimi defalarca dile getirmiştim. Üzücü. Bir İçişleri Bakanı’na yakışmadı.” yanıtını verdi.

"SEÇİMİ İPTAL EDENLER AHMAKTIR"

Strasburg’daki süreci anlatan İmamoğlu, "31 Mart'ta seçimi iptal edenler ahmaktır. Önce ona bir odaklansın. Ama çok tabi benim inmeyeceğim seviyede. Yine ben onu devlet adamlığı yapmaya davet ediyorum ama yeter. Bıktım artık. Artık davet ede ede o da bir karşılık bulmadı. Birincisi; ben, Strasburg'da Türkiye'yi nasıl anlattığımı çok iyi biliyorum. Tamamı YouTube'da var. Böyle araştırmadan, lafını bilmeden, bugün söylediğini yarın unutan kişiler ancak bunu yapabilir. 6-7 sene önce birini övüp, ona karşı tehdit savuranlar ancak böyle hatalar yapabilir. Ben, o seviyeyi bilmiyorum. Ama ben, Strasburg'da memleketimi gayet iyi savundum. Onların söyleyemeyeceği, yapamayacağı derinlikte ve şiddetle, mülteci konusunda, sığınmacı konusunda Avrupa'nın Türkiye'yi nasıl yalnız bıraktığını anlattım." dedi."ALLAH'A HAVALE EDİYORUM"

Soylu, "Allah'a havale ediyorum onu. Daha çok haddini bilen bir tavrı olmadığı için Allah'a havale ediyorum. Ama ben, orada memleketimle ilgili çok değerli, çok güzel tespitler yaparak, savunmamı da yaparak, Avrupa'yı sorumluluğa da davet ederek cümleler kurdum. Üzücü. Bir İçişleri Bakanı'na yakışmadı.” şeklinde konuştu.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Ahmet DELİOĞLU
1 yıl önce
Belediye Başkanları görevden alınmış....Suç işleyen cezasını çeker...Efendim halk oyu ile gelmiş...Hukukda ve kanunlarda işlenen suçların cezası vardır... Ben seçimle geldim...gel...Seçim demek,demokrası demek, kanun,hukuk tanımam demek mi?
Erdal KUMLU
1 yıl önce
Yaptıklarınızın hesabı adil bir mahkemede görülse,cezanız nedir? Belediye Başkanları, Fransa'da Türkiye'yi şikayet etse,şikayetlerini hukuk çerçevesinde okumak gerekir. Yüzde yüz oy alsan,Türkiye'yi şikayet edemezsin. Terör örgütlerine ima yoluylada olsa destek veremezsin. Fransa'daki konuşmayı gazeteciler yayınlamalı..Oy veren,vermiyen okumalı... Fransa halkı neler konuşulduğunu biliyor.Türk halkı bilmiyor.. Şu hale bakınız..Geldiğimiz duruma bakınız... Fransa'daki konuşmalar vatan ve milletin zararına ise, yüzde yüz oy alman birşey ifade etm
Ahmet GÜNEŞ
1 yıl önce
Televizyondaki yorumcular, Fransa'daki yorumu göstermiyor. Vatandaş,duymasın,görmesin diye... Gazeteciler bu konuşmayı neden yayımlamıyorlar?
Musa OKUR
1 yıl önce
Fransa'daki konuşmasını gazeteciler yayınlasın okuyalım....Konu vatanı ve milleti ilgilendiriyorsa, yapılan konuşmayı okumalıyız. Üniversite gençliği ve bütün gençler okumalı..Okuyanlara ne anladınız yorumu sorulabilir ?
KAZIM
1 yıl önce
SÜLAYMAN SOYLU KENDİNİ MUHATAP ALDIRMAK İÇİN İMAMOĞLUNA SALDIRIYOR.İMAMOĞLU BU ZATI MUHATAP ALMAMALI.ŞİMDİ EMRİNDE ÇALIŞTIĞI ERDOĞANADA NELER DEMİŞTİ.EN GEÇ 2 YILIN İÇİNDE ÜLKENİN BAŞINA GEÇECEK İMAMOĞLU ÇÜNKÜ SOKAKTA BUNU HİSSEDEBİLİYORSUN.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap